2,841

Odp: GG FORUMOWE

Piękny widoczek smile) ale spokojnie jutro będzie błoto big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,842

Odp: GG FORUMOWE

Nie zdziwiłbym się lol

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,843

Odp: GG FORUMOWE

Wytłumaczcie mi cos mam samochód w dowodzie pisze DMC przyczepy 490 kg wiec jak załoze haka to tylko takie lekkie przyczepy moge ciągac, nawet trudno znaleść cos takiego. jak dla mnie to bardzo dziwne, bo ludzie jeżdza podobnymi samochodami z normalnymi przyczepkami DMC ok 750kg Jak to jest?

Rolnik z powołania:-)

2,844

Odp: GG FORUMOWE

Pewnie zwykły błąd.

2,845

Odp: GG FORUMOWE

gdzie bład? w obu samochodach mam podobna mase

Rolnik z powołania:-)

2,846

Odp: GG FORUMOWE

Być może inne haki

2,847

Odp: GG FORUMOWE

Ja w dowodzie przyczepy autosan d83 mam ładowność 10t, a ojciec w hl o słabszej ramie i mniejszej pace ma 13 gdzie normalnie wpisują 8ton. Nieraz wpisują głupoty. Ja mam normalnie bez hamulca 750 i z hamulcem 1600kg.

2,848

Odp: GG FORUMOWE

Pajej zajrzyj na norcom forum diagnostów , daj tam skany DR i wtedy się wszystkiego dowiesz  bo tam są fajne chłopaki .

2,849

Odp: GG FORUMOWE

Papej a co to za fura?

2,850

Odp: GG FORUMOWE

To nie błąd przy haku masz tabliczkę i tam wszystko jest jaki hak taka przyczepka.

2,851

Odp: GG FORUMOWE

Nie hak ma znaczenie tylko to co w dowodzie.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

2,852

Odp: GG FORUMOWE

Ale zapis w dowodzie jest na podstawie tego co na tabliczce znamionowej haka jest napisane. Do tego jeszcze hak musi być z homologacją.

2,853 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-11-22 00:57:32)

Odp: GG FORUMOWE

Ta.... Zapomnij Marcel że ktokolwiek schylił się i spojrzał na tabliczkę. Wszystkie samochody ściągane z zagranicy mają dane wklepywane z brifu. A W dowodzie to zazwyczaj czarna magia jest. Np w dowodzie od forsza mam 4litry pojemności 100KW max masa całkowita 50000kg, a ładowność chyba 10000kg.nieźle co? Jak te twoje samochody były ściągane od Niemca, czy z kąd kolejek to wszystko zależy czy w urzędzie pani od rejestracji spojrzala na odp rubrykę w brifie, bo jak nie to będziesz mniał jak np ja w fordzie scorpio max masę całkowitą przyczepy z cha,ulcem 3tony, a samochód ma zaledwie 1,5.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,854

Odp: GG FORUMOWE

Może i masz rację ale jak dojdzie do wypadku z przyczepką na haku z Twojej winy to już nie będzie tak różowo.

2,855

Odp: GG FORUMOWE

Hak jak nie jest fabryczny to ma tabliczkę ale ona dotyczy samego haka a nie możliwości samochodu.  Niektóre samochody nie powinny wogóle mieć haka  bo nie są przystosowane do jego montażu ale to wyjątki np tico

2,856

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

bo jak nie to będziesz mniał jak np ja w fordzie scorpio max masę całkowitą przyczepy z cha,ulcem 3tony, a samochód ma zaledwie 1,5.....

Kiedyś robiło się takie myki przy tłumaczeniu żeby np takim scorpio można było ciągać lawety, bo w latach dziewięćdziesiątych Sierry, Scorpiony i Mercedesy W123 to były podstawowe holowniki do lawet

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,857

Odp: GG FORUMOWE

U mnie taka sytuacja że kupiłem (link kiedys wklejałem) jest tam hak, ale w dowodzie nic nie ma na jego temat. diagnosta powiedział ze za 30 zł przy przegladzie wypisze jakąś kartke i z tym do urzedu.
Moze przy przerejestrowaniu i jakims zaswiadczeniu od tego diagnosty da sie cos w dowodzie zmienic?

Rolnik z powołania:-)

2,858

Odp: GG FORUMOWE

U nas diagnosta wystawi zaświadczenie ale jak jest tabliczka jak nie to musisz mieć naprawdę znajomka dobrego.

2,859

Odp: GG FORUMOWE

widział samochod powiedział ze wystawi, powiem szczerze ze ja nie oglądałem, tylko co z ta masa przyczepki, bo zapomniałem dopytac. albo inaczej jaki mandat za ciagniecie wiekszej niz wpapierach?

Rolnik z powołania:-)

2,860 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2014-11-22 17:24:47)

Odp: GG FORUMOWE

Pajej napisał/a:

U mnie taka sytuacja że kupiłem (link kiedys wklejałem) jest tam hak, ale w dowodzie nic nie ma na jego temat. diagnosta powiedział ze za 30 zł przy przegladzie wypisze jakąś kartke i z tym do urzedu.
Moze przy przerejestrowaniu i jakims zaswiadczeniu od tego diagnosty da sie cos w dowodzie zmienic?

tabliczka haka to dopiero w drugiej kolejności w pierwszej odczytuje się z głównej tabliczce znamionowej. Ja nie mogę haka założyć bo w astrze nie ma tych mas podanych w samochodzie rodzice w tabliczce mają w dowodzie nie to mogą toyocie hak założyć tyle że chyba dowód trzeba wymięć po założeniu haka a normalnie tylko się wbija stempel

Edit: Jednak ostatnio jak dowód wymienili to masy już mają wpisane chociaż haka jeszcze nie ma