2,861

Odp: GG FORUMOWE

Może mi ktoś powiedzieć ile przycina taki handlarz na byczku 700-800kg tak mniej więcej

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

2,862

Odp: GG FORUMOWE

To zależy za za ile kupi. Ja jak jeszcze trzymałem bydło to goniłem handlarzy z podwórka bo bydło zawsze miałem wcześniej zważone na własnej wadze, a według ich wagi zawsze brakowało 30-50 kg. Cena jaką oferowali zawsze była zbliżona do ceny w ubojni, zarabiali na tym co oszukali na wadze.

2,863

Odp: GG FORUMOWE

Kolega umówił się z handlarzem na cenę przez telefon, gdy wjechał na podwórko i zobaczył wagę, udał głupa i mówi, panie ale od dziś cena spadła.

2,864

Odp: GG FORUMOWE

gość mi mówi tak ...
handlarze zarabiają między innymi na tym co ukręcą na wadze elektronicznej ...
czyli zazwyczaj jest tak ze każdy chce stwwierdzić czy waga mówi prawdę ... i włazi na wagę gośc podaje twoją wagę ty jesteś zadowolony a on w między czasie  ją zeruje i już na byczku jesteś około 80-100kg biedniejszy w żalezności kto ile ważył na owej wadze ...  przykre ale prawdziwe ... bo udało nam się jedych na tym złapać ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,865

Odp: GG FORUMOWE

No ale przed wprowadzeniem byka na wagę powinna wtedy wskazywać na minusie, czy nie wskazuje?

2,866

Odp: GG FORUMOWE

Zawsze ważę bydło przed sprzedażą i nie zdarzyło mi się by było więcej niż +/- 2-3 kg różnicy, tylko cena czy sprzedajesz na placu czy w ubojni jest podobna i zawsze mniejsza niż dostaje pośrednik od ubojni, tylko dlatego że cały czas dostarcza towar na zakład, a rolnik co tydzień nie przywiezie samochodu bydła. Jak to znajomy co handluje mówił, że przebitka to około 50-70 groszy na kilu minus koszty.
Grzegorz to zależy czy wyzerował czy wytarował czy jakoś tak...

2,867

Odp: GG FORUMOWE

też mam swoją wagę i gnoje rozstawili się samochodem obok niej to pierwsze trzy byki ważyły tak jak na mojej dzień wcześniej w czwarty 100 kg mniej... To już jest przegięcie, chodzisz koło gada dwa lata a przyjadą gnoje Ci na podwórko i na swoim własnym terenie próbują Cię okraść... Kumpel zawsze wysyła całego tira na dużą wagę samochodową do stokłosy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,868

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

No ale przed wprowadzeniem byka na wagę powinna wtedy wskazywać na minusie, czy nie wskazuje?

Waga wskazuje zero ale często mają taki pilot gdzie po wciśnięciu na wyświetlaczu pojawia się waga po odjęciu "brudu" chyba 8% i to co jest netto podają jako brutto

najlepsza metoda to zważyć się przed a potem wskoczyć do bydlaka i zobaczyć ile drugie ważenie pokaże

2,869

Odp: GG FORUMOWE

U nas bierze co też ma wagę ale dobry jest i nie oszukuje, Jak pokazało raz u krowy dojnej 803kg to się zszokował gość big_smile A ważyliśmy ją u sąsiada na zwykłej wadze i dzień wczesniej pokazało 802kg.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,870

Odp: GG FORUMOWE

tak jak napisał Rur3k to najprostszy i najlepszy sposób waga przed samemu i z bydlakiem. jak zakombinują z waga to gospodarz odchudzony. wysyłanie auta na wagę nie ma problemu tyle że mają zbiorniki na wodę pod zabudową więc cię i tak orżną w czasie jazdy do lub z wagi. metod mają tyle że szkoda gadać. a zarobki pośredników ~ średnia miesięcznax5

2,871

Odp: GG FORUMOWE

to prawda wiem gdzie mieszka jeden handlarz bydłem oj bardzo bogaty człowiek.

2,872

Odp: GG FORUMOWE

Coś w sprawie wyborów samorządowych
http://www.prawy.pl/z-kraju/7571-bareja … -mowil-mis

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,873

Odp: GG FORUMOWE

Te głosy to policzą kiedyś ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,874

Odp: GG FORUMOWE

MAREKPE napisał/a:

Coś w sprawie wyborów samorządowych
http://www.prawy.pl/z-kraju/7571-bareja … -mowil-mis

To Ci sie udalo big_smile

2,875

Odp: GG FORUMOWE

Ile moze wazyc cala rama od Jelcza z kolami blizniakami?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,876

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki , Geslerowa w Przachu u Barłożka na TVN leci ! smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,877 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-11-28 22:54:35)

Odp: GG FORUMOWE

Niskie ceny? Nadprodukcja? hmmmm  Oni wiedzą jak raz na 5 lat zlikwidowac "świński dołek"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … adane.html

2,878

Odp: GG FORUMOWE

Dziś 6,30 -11 mad

2,879

Odp: GG FORUMOWE

O 5,20 było -13 a i teraz niewiele cieplej sad

2,880

Odp: GG FORUMOWE

-10 o 8.00 i pierwsze rozmrażanko rurek i samochodu :-)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....