41

Odp: Podgrzewacz

Jupi napisał/a:
Tomala napisał/a:

Jupi a możesz wrzucić zdjęcie miski.

Mogę, ale jutro jak zrobię, teraz przeszukałem net żeby znaleźć foto takiej michy i zonk...nie znalazłem :nie_wiem: Samochody w większości mają miski z takim lejem z przodu, smok jest bardzo głęboko a sama miska jest z aluminium i ma szczebelki żeby odprowadzać ciepło z oleju, ma też płaszcz wodny...to dobre rozwiązanie i na pochyłach smok nigdy nie złapie powietrza bo olej spływa do tego leja...

Mam nadzieję, że polum i jego kolega się nie obrażą:D
Tutaj widać ładnie tą miskę, tutaj, tzn gdzieś w połowie strony z linku: http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=57&p=33

42

Odp: Podgrzewacz

Myślę że się nie obrażą, te fotki są ogólnie dostępne w google a ja nie wyniosłem ich poza forum....

43

Odp: Podgrzewacz

Jupi napisał/a:

Myślę że się nie obrażą, te fotki są ogólnie dostępne w google a ja nie wyniosłem ich poza forum....

Nie o to mi chodziło, odnosiłem te słowa do siebie, że nie obrażą się, gdy ja przytoczę ich zdjęcia jako przykład z linku big_smile A to obrażenie to taki można nawet powiedzieć żart, bo przecież to przyjaźni ludzie, nie mają czasu gniewać się za takie bzdety lol

44

Odp: Podgrzewacz

To fajnie, a o podgrzewaczu dalej nic nie wiem...

45

Odp: Podgrzewacz

Spytaj Piotra K czy  ma  coś  na  ten  temat .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

46

Odp: Podgrzewacz

witam u mnie grzałka była zamontowana między chłodnicą a silnikiem na dolnym grubym wężu.
http://imageshack.us/photo/my-images/19 … e007q.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/68 … e008n.jpg/

47

Odp: Podgrzewacz

Panowie a może coś takiego może to się komuś przyda

http://www.sklep-grene.pl/product_info. … _id/173388

48

Odp: Podgrzewacz

A ja takie coś miałem na wężu pomiędzy głowicą a wymiennikiem w misie ale zdjąłem .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

49

Odp: Podgrzewacz

Zupełnie nie wiem czemu tak bardzo i z uporem szukacie czegoś, co tak na prawdę nie jest warte połowy pieniędzy, które przykładowo zamierzalibyście na to wydać, zwłaszcza to "coś" z linku Kol. Pietia. Chyba naprawdę trzeba być :crez: żeby za taki nazwijmy to po ludzku badziew dać 120zł. Czy za inne podobne grzałki ponad 200zł. Czy po ludzku nie jest taniej kupić na aukcyjnym 2-4 kW grzałkę z gwintem, do tego kawałek pomalowanej rury/profilu i dwie krańcówki i mamy podgrzewacz o mocy 2-4 kW za cenę grzałki <100zł????
Tylko trzeba troszkę chęci, a nie potrzeby ulokowania pieniędzy w czymś, co nie jest ich warte.
Poza tym jeśli termostat nie jest sprawny, to szkoda tulei.

50

Odp: Podgrzewacz

Helmut ja nie mam problemów z odpaleniem Fortschritta, aby miał tylko dobre akumulatory i sprawny rozrusznik dostaje opalarkę za całe 35 zł. z Netto na 3-5 min w kolektor i nie ma mocnych musi zapalić podałem chłopakom przykład grzałki, jaki widziałem w gazecie. W starym roku był obszerny artykuł o zastosowaniu różnych grzałek w traktorach w Farmerze i przytoczyłem tylko przykład. Jak pisałem wcześniej miałem problem z MTZ świeca nie bardzo zdawała egzamin i tak jak pisałem podgrzanie kolektora opalarka i podładowane aku po tygodniu stania na mrozie odpalił za pierwszym razem. Tak, że opalarka dobra do wszystkiego takie jest moje zdania, co do grzałki miałem ja kiedyś w zetorze 7211 w bloku fabryczna i to piękna sprawa potrafił się blok zrobić letni, jeśli ktoś potrzebuje odpalać traktor, co dziennie to super sprawa potwierdzi to każdy, kto miał grzałkę.

PS.
Filozofować każdy potrafi jeśli jesteś taki dobry praktyk to proszę bardzo pokaż wszystkim jak się robi za marne grosze grzałkę może komuś się przyda i skorzysta z twojego pomysłu w tym wątku jest chyb pokazany przykład Koseś jaki zrobił do Fastraca ale to nasz naczelny konstruktor z forum.

51

Odp: Podgrzewacz

Helmut napisał/a:

Zupełnie nie wiem czemu tak bardzo i z uporem szukacie czegoś, co tak na prawdę nie jest warte połowy pieniędzy, które przykładowo zamierzalibyście na to wydać, zwłaszcza to "coś" z linku Kol. Pietia. Chyba naprawdę trzeba być :crez: żeby za taki nazwijmy to po ludzku badziew dać 120zł. Czy za inne podobne grzałki ponad 200zł. Czy po ludzku nie jest taniej kupić na aukcyjnym 2-4 kW grzałkę z gwintem, do tego kawałek pomalowanej rury/profilu i dwie krańcówki i mamy podgrzewacz o mocy 2-4 kW za cenę grzałki <100zł????
Tylko trzeba troszkę chęci, a nie potrzeby ulokowania pieniędzy w czymś, co nie jest ich warte.
Poza tym jeśli termostat nie jest sprawny, to szkoda tulei.

No cóż...rożne są zboczenia, ja chcę mieć grzałkę i już! Kolego Helmut wrzuć fotki jak zrobić taką grzałkę o której piszesz lub opisz bardziej obrazowo jak ją wykonać.
Za naukę i twój trud z góry bardzo dziękuję.

52

Odp: Podgrzewacz

Tak czytam o tych podgrzewaczach i kalkulator jest taki ,grzałka 1500-2000W kosztuje 30-45zł do tego przesyłka , mówkę 5zł i troszku rurki + spawanie.Jak by nie liczył 60zł trzeba mieć,teraz jak bym chciał to sprzedać to 100zł trzeba wołać.

53

Odp: Podgrzewacz

tomek powyrzej 1000W za szybko zagotują płyn zaczną się tworzyć pęcherze powietrza.

54 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-02-06 18:32:07)

Odp: Podgrzewacz

nie zgodze się z tym. ja mam 2kW i nic się nie gotuje. Jak założy słabszą to będzie grzał całą noc by rano odpalić. Ja trochę spieprzyłem sprawę i mimo ze mam 2kW to i tak musze te 2 godziny czekać. No może moja wina może nie. Podgrzewacz jest dośc daleko od bloku. jest wpięty w wąż pomiędzy wymiennikiem ciepła w misce a kolektorem wodnym. Przykręciłem go do ramy przed zbiornikiem powietrza no i rame też grzeje ;-)

55

Odp: Podgrzewacz

Nie ma to jak grzałka w  bloku  , tylko  jedno  ale , forsz  przy  bloku ma nie ciekawie trochę . Trzeba kolektor wodny  dorabiać .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

56

Odp: Podgrzewacz

Żadnych zdjęć nie ma, bo żadnej grzałki nie robiłem. I nie będę robił, bo nie używam kermita w zimie, a Mf 255 pali na dotyk, więc też nie ma potrzeby.
A podgrzewacz to cóż: kawał rury, dłuższy od grzałki, zaślepiony z obu końców, w jednym denku otwór z gwintem grzałki. Prostopadle do osi po obu końcach rury dospawane dwa króćce z rurki o średnicy wewnętrznej węża, w który chcemy się wpiąć. No i oczywiście zasilanie. Jak dla mnie to żadna filozofia zrobić coś takiego samemu. Tyle że zaraz potem poszło by to w kąt, bo zwyczajnie mi nie jest potrzebne.
A jeśli zależy komuś na wydajności, to tak myślę o jakiejś pompce małej na 220V. Równolegle połączyć ją z grzałką, by tłoczyła zimną ciecz do komory grzałki, i mamy bojler - wydajny. Powinno działać, ale nie wiem czy ktoś takie coś praktykuje i jakie są osiągi.

Pietia nic do Cb nie mam, w ogóle chodzi mi tylko o tą zabaweczkę z Twojego przykładu. Byle co a kasa słuszna. Zresztą sam wiesz o co chodzi. A sam uwierz mi - wiele potrafię zrobić sam - no może z małą pomocą maszyn big_smile

57

Odp: Podgrzewacz

Ja dzisiaj paliłem 6ct107 grzałka 1000W grzala 1,5godz. --głowica blok byly cieplutkie

58

Odp: Podgrzewacz

W ktorym miejscu najlepiej by bylo zamontowac grzalke w naszych forszajach? Miedzy chlodnica a silnikiem na dole czy od miski olejowej do polbloczy? I robic tak ze sam grzalka czyli obieg grawitacyjny czy z pompka zeby ganialo?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-12-02 21:30:00)

Odp: Podgrzewacz

Najlepiej by było w bloku lub lego pobliżu . Obieg  mile widziany . Wydaje mi się że od miski  do półbloków będzie najprościej . Nie lepiej jakieś świece założyć ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

60

Odp: Podgrzewacz

panowie ja mam świece żarową i to nic nie daje grzeje powietrze ale za słabo i myślę coś zamontować w bloku silnika w john deera ale co by tu włożyć mam zaślepke na klucz bodajże 36 oryginalna 600 może koledzy maja coś fajnego co można by było przystosować do tego