2,941 Ostatnio edytowany przez koseś (2014-12-09 00:04:37)

Odp: GG FORUMOWE

Jak masz chęć to dawaj do mnie ,przeciąganie liny nie jest miarodajne ale mam na podwórku wykopane dwie karpy po jesionach takich prawie 100 letnich . Wykopała mi je koparka prawie 30 tonowa , fastrac jedną przeciągną 100m a drugą niecałe 30m i już nie dał rady . Jeśli tylko chcesz udowodnić moc i uciąg forsza to moja karpa czeka bo jak nie to znajomy ma przyjechać 300KM NH i ją jeszcze trochę wyciągnąć wink  Tak dla rozluźnienia pytanie:
w płonącym wieżowcu jest kominiarz, uczciwy polityk  i Święty Mikołaj - kogo pierwszego uratują strażacy?
odpowiedź:
kominiarza bo pozostali nie istnieją

2,942

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki nie kupiłbym tego ursusa bo poprostu za drogi , za te 150000 przyprowadziłbym 3 zetory 16245 , to samo tylko ładniejsze. Oj jak one mi się podobają.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2,943

Odp: GG FORUMOWE

Nie mylić Koseś, tylko koleś.

Pewien koleś po śmierci znalazł się w piekle. Wita go diabeł. Diabeł: Czemu jestes taki zmartwiony? Koleś: A jak myslisz?! Przecież jestem w piekle! Diabeł: Piekło nie jest takie złe, jak o nim mówią. Mamy tu parę fajnych rozrywek. Pijesz? Koleś: No... pewnie, lubię sobie strzelić kielicha... Diabeł: No to polubisz poniedziałki! W poniedziałki nie robimy nic, tylko chlejemy tu na okrągło. Wóda, wińsko, piwsko, najlepsze trunki, tankujemy, aż padniemy i jeszcze trochę! Koleś: Brzmi nieźle! Diabeł: Palisz? Koleś: Nawet sporo... Diabeł: No to dobrze trafiłeś, polubisz wtorki. We wtorki palimy wagony najlepszych fajek. Martwisz się rakiem płuc? Wyluzuj stary! Przecież już jestes martwy! Koleś: Poważenie?! To świetnie! Diabeł: Lubisz hazard? Koleś: Pewnie, uwielbiam dreszczyk emocji! Diabeł: W środy ruletka, pokerek, kości, co tylko chcesz. Boisz się zbankrutować? Przeciez jesteś martwy! Koleś: Zaj****cie! Diabeł: Lubisz czasem zarzucić jakiś mocniejszy towar? No wiesz... Koleś: No spoko, lubię dobre odloty!! Ale chyba nie powiesz mi, że... Diabeł: Zgadłeś! Nie będziesz mógł doczekać się czwartku! Możesz brać co chcesz, skręty wielkości okrętu podwodnego, najlepszy gatunek, możesz iść na całość, znajdzie się i mocniejszy towar! Koleś: Ekstra, w mordę, maksownie fajnie!!! Piekło jest w dechę! Diabeł: Jesteś gejem? Koleś: Nie... Diabeł: Uuuh... Chyba nie polubisz piątków...

2,944

Odp: GG FORUMOWE

Nie no Koseś z fastrakiem nie będę się brał nawet przez myśl mi nie przeszło a z szesnastką bym się spróbował .A jeśli chodzi o ursusa to miałem taką sytuacje że w jednym moim forszu zakleszczyła się skrzynia i od szwagra pożyczyłem 1224 zapiołem ten sam agregat i nie było czym jechać a o konforcie nie wspomnę

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

2,945

Odp: GG FORUMOWE

z zawodami nie głupi pomysł zrobić konkurencje i zobaczyć co lepiej wypadnie dobry pomysł

Nie ma to jak FORTSCHRITT

2,946

Odp: GG FORUMOWE

No nie wiem, ale wydaje mi się że podłóg Ursusów to silniki w Forszach wypadają co najmniej mułowato. Fakt że może mniej spalą, ale jednak mułowato.

2,947

Odp: GG FORUMOWE

he he dobry pomysł urządzić takie zawody jak pisze farmer1 i zobaczyć co jak wypadnie w poszczególnych konkurencjach

Nie ma to jak FORTSCHRITT

2,948

Odp: GG FORUMOWE

farmer ale jest różnica między 1224 a 1634

2,949

Odp: GG FORUMOWE

marcel napisał/a:

farmer ale jest różnica między 1224 a 1634

wiem że jest różnica dlatego z ciekawości z 1634 bym chciał spróbować big_smile

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

2,950

Odp: GG FORUMOWE

Moim zdaniem słabą strona Forsza jest tylko mniejsza moc silnika i przednie koła zbyt małe, kiedy jest w oryginale. Uciąg, waga są naprawdę dobre. Sąsiad pozyczal wczoraj pustą przyczepe d83 na bliżniakach. Ciągnął ją Zetorem 16145 przez błoto z napedem tak sie grzebal, ze sam sie dziwilem.

2,951

Odp: GG FORUMOWE

https://www.youtube.com/watch?v=R2215axLSVs

2,952

Odp: GG FORUMOWE

tylko trzeba się przypatrzeć jak jest zapięta lina, pod jakim kątem i na kogo korzyść, niby mała drobnostka ale ile daje na korzyść 303

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,953

Odp: GG FORUMOWE

Koseś no właśnie karpa, też wyciągałem jesienią i nie szło ciągnąć bo się zagłębiała w ziemię,  przekręciłem ja tak że lina była na dole i wtedy jechała jak na saniach.

2,954

Odp: GG FORUMOWE

Na spokojnie wink Mam te dwa ciagniki 1214 i ZT323. Mnie zrazilo do Ursusa to ze sie psul bardziej niz Forsz mimo ze Forsz jest dluzej. Jesli chodzi o Ursusa to dobre ciagniki lecz maja wady tak samo jak i Forszaj. Zeby 12 dorownala dla ZT musiala by miec kola r38 tyl i przod r28.. Wtedy bylo by inaczej. Znajomy kupil delux'a c385 bez przodku.. i mial kola r34 a jak zalozyl r38 mowi inny ciagnik. Lepiej idzie w polu i nie tonie tak szybko na podmoklym.. Porownujac 12 i ZT w pracy lepiej jest ZT robic. Bardziej wygodniejszy lecz 12 ma troszke lepszy skret.. W uciagu Forsz wygrywa mimo ze ma slabe opony. W talerzowce forsz chodzi bez napedu a jak 12 robilem bez napedu to szla ale niechetnie dopiero jak wlaczylem naped dostala kopa w dupe i szla dobrze. Orajac takie pole jest zgrepa taka i 12 sciagalo jak niewiem co mimo z napedem a forsz z napedem szedl po boku jak uczepiony. Spalanie w Forszu nizsze niz 12 lecz kultura pracy Fajniesza jest 12. Tak jak pisal Grzes Forsz jest mulowaty troche bo ma 4 tylko garki na taka mase i wgl a 6 ladniej i rowniej pracuje i nadrabia tymi 6garami reszte. Ursusa jesli kupowac to juz lepiej wersje eksportowa badz zadbanego od Pierwszego wlasciciela w Polsce. Nie jest to jeszcze taki zly ciagnik jesli ktos o niego dbal. Trzeba modernizowac ( np wiekszw kola, rozbudowac hydraulike ) nie tylko w 12 ale i w Forszu tez trzeba duzo przerabiac. Teraz po remoncie 12 jak depniesz to leb zostaje w tyle big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,955

Odp: GG FORUMOWE

Androl uwierz mi próbowałem wszystkiego ,lina od spodu i na krótko przez belkę  to fastrac prawie dęba stawał ,a to wszystko pewnie dlatego że ten jesion rósł przy murze kamiennym poniemieckim i Tato robiąc obok drzewa bramę wjazdową wylał konkretny fundament który po 50 latach został wchłonięty przez drzewo . Dlatego ta karpa jest tak ciężka że kopara spędziła godzinę aby ją wykopać .Farmer 1  Moja propozycja to nie było wyzwanie dla nikogo z forum aby podpinać się do fasraca . Karol twoje odczucie jest błędne że forsz pracował bez napędu ,na polu automat załącza go cały czas ,chyba że masz sprzęgło wałeczkowe z przystawki wywalone ?

2,956

Odp: GG FORUMOWE

U mnie nic nie było robione z tym, nie załaczał sam napędu wtedy i jak pod górkę ostrą musiałem wjeżdzać to koła tylne się slizgały.. A przy pługu jak było jeszcze sprawne to tak że jak robię i napęd niby automatycznie sie załączy ciągnął a pod górę było za cięzko i wybijało...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,957 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2014-12-09 10:31:07)

Odp: GG FORUMOWE

Karol323 napisał/a:

Ursusa jesli kupowac to juz lepiej wersje eksportowa badz zadbanego od Pierwszego wlasciciela w Polsce. Nie jest to jeszcze taki zly ciagnik jesli ktos o niego dbal.

w Polsce to wszystkie przecież pracowały tylko u dziadka na 10 ha big_smile:D

http://youtu.be/CFsuTS2mAb8

2,958 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2014-12-09 16:03:06)

Odp: GG FORUMOWE

Trochę z życia wzięte ----------Gdy miałem żwirownie przyjechał znajomy Ursusem 6-cyl   12xx[maska plastik] naładował i przy wyjeżdżaniu pod górkę w połowie drogi wtopa,próbował kilka razy i nic.Gdy podjechałem Forszem miał obawy bym ja go ciągnął jak twierdził mogę go rozerwać przy skrzyni.Zachaczyłem przyczepe ze żwirem i zanim on podpiął liny wystartowałem i mimo dziur jakich on narobił wyjechałem bez jego pomocy.Co do rozerwania to w sąsiedniej firmie "Spójnia Nochowo" nowy 16xx dwa razy był rozerwany przy skrzyni.

2,959

Odp: GG FORUMOWE

zgadzam się z tym co napisał PawełS.64 najważniejsze żeby we forszu dobre opony były bo jak ma dobrego buta i działa jak należy to ciągnie jak trzeba nawet w takich sytuacjach sam kiedyś miałem podobną sytuacje znajomy Ursusem 914 pożyczał pług do odśnieżania zaczepił go pojechał kawałek za dom i stanął opony miał nowe i nie dał rady ja podczepiłem go do forsza opony już nienajlepsze blokadę zapodałem 4 terenową i ile fabryka dała i zaspy brał jak chciał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

2,960 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-09 18:14:50)

Odp: GG FORUMOWE

u 914 to inna klasa wagowa chyba.
Co do uciągu to potwierdzę to co piszesz i przedmówcy. Ursus 12-- z ruską talerzówką bez napędu nie chce jechać i to opinia własciciela 12--- , 1614 i 323.  Dziś byłem po raz kolejny ze zbożem 33,5t na wadze a za mną wjeżdża JD nówka ponad 200KM i zestaw waży 35,5t ...... nie ma sie czego wstydzić....