2,961

Odp: GG FORUMOWE

Mówisz taka przyczepunia przy Forszu jest dla niego maksymalnym wyzwaniem ?? smile I jak idzie z takim ładunkiem ? Nie wiem ale jeśli mieć ursusa to na pewno musi mieć duże koła żeby szedł tak jak Forsz. Nie wiem po prostu każdy ma inne gusta każdy woli co innego. Mój tata jest chętny na jakiegoś Ursusa 912 czy jakiś Deluxe ale dziś mi powiedział że jak wydać na jakiegoś 15tyś i znowu dużo dokładać żeby przynajmniej ładniej wyglądał to lepiej Kupić Forsza w tej samej cenie jeśli jest Dobry. Więcej zrobi i szybciej i to samo spali smile Ja najwyżej zamiast Forsza bym szukał 16245 Super w ostateczności smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,962

Odp: GG FORUMOWE

Po płaskim mozna by ciut dołożyć ale naprawdę nie wiele bo między  III i IV jest za duża róznica przełozeń. Ciut to moze 1T 2T więcej nie bo ta ostatnia zmiana biegów będzie śmiesznie wyglądać, pójdzie nie pójdzie........ jak się zastanowi to pójdzie jak wejdzie na obroty to aż miło.

2,963

Odp: GG FORUMOWE

koseś jak 16 była za słaba to tego trzeba było se kupić http://www.rolnicze24.pl/lodzkie/ciagni … -nowy.html
co do przemysłu to niby jak w Polsce mogły utrzymać się zakłady jak każdy polak to złodziej i oszust ,jak byłbym dyrektorem jakiejś firmy i przyszedł by jakiś gość(konkurencyjnej firmy)  z walizką kasy to od razu bym zniszczył taki zakład.Polacy najlepiej się czują jak nimi rządzi ktoś obcy.

2,964

Odp: GG FORUMOWE

Nie wiem jak 19 ale 17 były u stokłosy i notorycznie padały w nich skrzynie, jak miałem na stanie 1624 jeszcze w tej małej kanciastej kabinie to objeżdżała te 17 bez problemu. Zaraz po szkole jak robiłem u gościa na usługach to miałem ZTS 16245 z owijarką zawieszaną samozaładowczą, bardzo miło wspominam ten traktor, w kabinie wszystko pod ręką i bardzo dobra widoczność

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,965

Odp: GG FORUMOWE

tomek1974 napisał/a:

koseś jak 16 była za słaba to tego trzeba było se kupić http://www.rolnicze24.pl/lodzkie/ciagni … -nowy.html
co do przemysłu to niby jak w Polsce mogły utrzymać się zakłady jak każdy polak to złodziej i oszust ,jak byłbym dyrektorem jakiejś firmy i przyszedł by jakiś gość(konkurencyjnej firmy)  z walizką kasy to od razu bym zniszczył taki zakład.Polacy najlepiej się czują jak nimi rządzi ktoś obcy.

ciekawe podejscie masz,  ale nie mierz  wszystkich miarą siebie bo są jeszcze ludzie uczciwi.

mdw

2,966

Odp: GG FORUMOWE

Ile orientacyjnie waży Forsz 323 bez  obciążników na kołach i bez silnika?

2,967

Odp: GG FORUMOWE

coś w cenie złomu?

2,968

Odp: GG FORUMOWE

Dokładnie, a mam praktycznie pod ręką też silnik szóstkę ifoską wiatrem chłodzoną w bardzo dobrym stanie można by przeszczem zrobić

2,969

Odp: GG FORUMOWE

myślisz o tym w pińczowie ?

2,970

Odp: GG FORUMOWE

Tego w pińczowie widziałem jakieś pół roku temu ,  ale stoi w okolicach daleszyc ładna sztuka z papierem opłacony,

2,971

Odp: GG FORUMOWE

licz 6t z silnikiem i obiąznikami z przodu. Obciążników mam 300kg a silnik wazy bodaj że 460kg

2,972

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy nie moge znalez nigdzie watku o silniku ifoskiej 6 byl gdzies wogule taki temat bo przymierzam soe do zakladania w 323

Fortschritt zt 423 a razy 2

2,973

Odp: GG FORUMOWE

Będzie wiało!! Tak że szykować się. Po zeszłorocznym Ksawerym nabyłem przetwornicę 200W tak że z akumlatora or kombajnu pice bedzie chodził w razie co pare godzin....
Ide podładować akumlatory....

2,974

Odp: GG FORUMOWE

Wiedzieliście o tym ??

http://www.archiwum2.zir.pl/index.php/2 … sanitarnej


Sprawdzałem w swoim sanepidzie - trzeba się u nich zarejestrować jako producent zbóż na cele młynarskie ....
Aby to uczynić, trzeba się u nich zjawić i na miejscu wypełnić jakieś pismo.
Dodatkowo trzeba ze sobą wziąć papier z ARiMR z nadaniem nr gospodarstwa .....

papierologia stosowana ....

2,975

Odp: GG FORUMOWE

Pierwsze słyszę ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2,976

Odp: GG FORUMOWE

Ja też pierwsze słyszę, jedynie co do tej pory trzeba było to zaświadczenie o wydaniu numeru weterynaryjnego. Czy sam numer weterynaryjny. Przy kontroli z ARiMR mogą wołać?

2,977

Odp: GG FORUMOWE

nr weterynaryjny to oddzielna bajka ....
Wyczytałem na forum PPR o tym, sprawdziłem i podałem Wam do wiadomości ....
Kobieta z sanepidu mówiła, że na razie wystarczy się u nich zarejestrować, ale kto wie czy z czasem nie będą chodzić po gospodarstwach i sprawdzać w jakich warunkach przechowujemy zboże, czy magazyny, przyczepy, żmijki są chronione przed robalami i kto wie co jeszcze ...

2,978

Odp: GG FORUMOWE

czy to jest to samo co rejestracja w celu możliwości sporządzania pasz we własnym gospodarstwie ? jeśli tak to ja od kilku lat jestem zarejestrowany jako że produkuję pasze we we własnym zakresie. Od chwili rejestracji miałem 3 kontrole gotowej paszy. Kontrole pod kontem zakazanych mączek (ogólnie białek zwierzęcych) i o dziwo odchodów zwierząt (koty, psy). Przyjeżdżają i biorą 2 próbki, jedną zabierają a drugą zostawiają w gospodarstwie.

gg 5118068

2,979

Odp: GG FORUMOWE

A w jaki sposób przenośniki ziarna czy przyczepę chronić od robali?

2,980

Odp: GG FORUMOWE

Sebastian w innym wątku poruszyłeś temt swojej 512. Ile kosztował Cie kapitalny remont całego kombajnu? Wiem że dużo grzebałeś przy nim. Ja mam do kupienia w stanie średnim i jeszcze bliżej nieokreślonym 512 za 6tys z uszkodzonym silnikiem, bez sieczkarni i bez wózka. Stoi od 2lat, to myślę ze jeszcze nie tak dużo. i może być maszyna niewypracowana tylko nieposzanowana. Mam jeszcze jedną do kupienia też za 6, ale stoi już kilka lat i przegnita już jest. Choć jak wyjdzie, że kupię właśnie e512 nie 514 to pewnie zabiorę drugiego klamota na części bo ma zdrowe opony. I uwolnię się od handlarzy. Oglądałem 512 z sieczkarnią za15tys to też trzeba wszystko robić już. Jechać daleko, też koszty. Przy nie pognitym kombajnie można wyremontować i za 15tys będzie już przejrzany.