Temat: Jaki adapter lepszy?

Kupiłem dwuosiówkę bardzo korzystnie. Jest na 1 wałek z grzebieniami (tzw rogi łosia) i ukręciłem wałek przy zębatce. 360 miała ciężko w nim to woziłem farmtrakiem. Dobre jest to że szerzej rzuca niż 2 wałkowy ale mam wrażenie że strasznie szarpie jak jest mocno słomiasty obornik i przez to właśnie ukręciłem ten wałek. Zakładać nowy wał z grzebieniami czy założyć 2 wałkowy?

2

Odp: Jaki adapter lepszy?

Widziałem patent że zamiast grzebienia był drugi wałek ale już normalny i ponad nim gładki profil bez grzebienia. Co do tego który lepszy to powiem szczerze że po zwykłym adapterze zawsze były kopki do poprawki, a po tym "łosiu" nie mam nic do poprawiania.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3

Odp: Jaki adapter lepszy?

Moim zdaniem z 2 wałkami jest lżej dla ciągnika ale jak się trafi w oborniku długa słoma to sie lubi owinąć na wałkach a przy "łosiu"to nie występuje.

4

Odp: Jaki adapter lepszy?

No lżej jest na pewno. Ale tak jak mi to nie robi różnicy bo z rozrzutnikiem lata forsz.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Jaki adapter lepszy?

2 walki rowniej sypia. Losie mi kupki robia i szeroko rozrzucaja. Po dwuwalkowym jest wasko ale grubo:-)co mnie cieszy bo czasami 40 ton na hektar musze zmiescic. Dolne oski ukrecilem za 3 az dorobil mi tokarz i 4 rok spokój