61 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-04-23 21:27:16)

Odp: RS-09 TYŻ FORTSCHRITT :)

Koseś, takich pulpitów miałem już kilka i każdy z nich góra po roku używania niewiele już wspólnego miał ze swoim stanem wyjściowym. A to ktoś potrzebował czujnik temperatury, a to jakiś wskaźnik, a to włącznik i tak powoli to wszystko się zdekompletowało, aż znowu trzeba było zrobić nowszy, lepszy... Raz już nawet zabierałem się za komputer diagnostyczny do starych silników. Ciśnienie oleju w funkcji prędkości obrotowej (bardzo istotne podczas rozruchu), pośredni pomiar kompresji we wszystkich dziurach od razu przez pomiar prądu rozrusznika, pomiar temperatur, ciśnień oleju i wody w kilku kluczowych miejscach dla silnika itd... Potem to wszystko pokazane ładnie na wykresach w laptopie i o silniku wiesz wszystko w kilkanaście sekund po odpaleniu go. Dobrze, że tego nie skończyłem, bo i tak dziś by to w kącie stało. Teraz do silnika podłączam tylko zegar ciśnienia oleju, a odpowiednie czujniki sprawdzam multimetrem. Temperaturę badam termometrem na podczerwień w każdym miejscu silnika, a obroty sprawdzam mu wszędzie gdzie tylko chcę obrotomierzem laserowym. Najważniejsze to porządny, stabilny i mobilny stojak do silnika, i odpowiedni przycisk rozruchowy na dość długim przewodzie, żeby nie kaleczyć rozrusznika. Nic więcej nie potrzeba. Takie pulpity są fajne, ale trochę niepraktyczne. Taki efekciarski gadżet, który poza dobrym wrażeniem na kliencie nic konkretnego więcej o silniku nie powie, w przeciwieństwie do kilku małych sprytnych, ręcznych przyrządów pomiarowych, którymi obsłużysz każdy silnik, bez używania różnych redukcji i innych duperelek, które lubią gubić się w najbardziej potrzebnych momentach.
Takie małe silniczki jak ten od RS'a robimy bardzo rzadko i one niestety jeszcze nie doczekały się porządnego stojaka. Jak będzie ich więcej to i stojaczek otrzymają smile Może wtedy i herbatkę też na nich się postawi smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

62

Odp: RS-09 TYŻ FORTSCHRITT :)

Piotrze tak sądziłem że pewnie już miałeś takie rzeczy ,ale  jaki  termometr masz do badania temperatury?

63

Odp: RS-09 TYŻ FORTSCHRITT :)

Kiedyś na próbę kupiłem mniej więcej taki http://allegro.pl/bezdotykowy-mini-term … 22087.html . Chodzi ładnie już kilka lat i nawet ma przyzwoitą dokładność. Teraz ostrzę sobie zęby na jakiś pistoletowy z laserowym celownikiem i jakąś ciekawą optyką, ale ten stary jakoś nie chce się zepsuć...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

64

Odp: RS-09 TYŻ FORTSCHRITT :)

Witam. Mam pytanie odbiegające od tematu a dokładnie chodzi o silnik 2 kvd 9 svl montowany właśnie w RS-ach, dla uprzedzenia jest to 2 cyl. a konkretne pytanie to jak wygląda ustawienie rozrządu bo silnik jest w trakcie rozbiórki i nie chce namieszać z rozrządem przy montażu. Z góry dzięki smile