661

Odp: Uprawa bezorkowa

Androl mówisz że oziminy wyglądają lepiej niż powinny?
No ale te łyse kawałki aż się proszą o to by tam rosła facelia bo rzeczywiście  gorczyca i rzepak razem w płodozmianie to strzał w kolano...

662

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie że lepiej niż powinny, tylko że real to nie zdjęcie. Co do tych łysych pól, po co poplon pod soję.
Krzysiek, skoro myślisz nie orać to wybieraj się na wycieczkę.
Markowi powiedziałem że każdy kto chce przejść na tą technologię powinien Cię odwiedzić, podobnie jak muzułmanin raz w życiu Mekkę big_smile

663

Odp: Uprawa bezorkowa

wink Dobre!!!!
Po co? A czemu nie?

664

Odp: Uprawa bezorkowa

Mpopis jaka tu jest klasa ziemi? Ladnie uprawnione smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

665

Odp: Uprawa bezorkowa

od 3a do 5

666

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:

Nie że lepiej niż powinny, tylko że real to nie zdjęcie. Co do tych łysych pól, po co poplon pod soję.
Krzysiek, skoro myślisz nie orać to wybieraj się na wycieczkę.
Markowi powiedziałem że każdy kto chce przejść na tą technologię powinien Cię odwiedzić, podobnie jak muzułmanin raz w życiu Mekkę big_smile

androl bardzo chętnie bym się spotkał z Markiem tylko ta odległość 430 km może w przyszłości.
Chłopaki a może by się ktoś zainteresował spotkaniem gdzieś w centralnej Polsce wszyscy mielibyśmy w miarę po równo. Wybieram, mam zamiar pojechać na sympozjum uprawowe TAP są dwie lokalizacje okolice Torunia i Opola w zasadzie odległość porównywalna. Jest tani nocleg w Toruniu Dom Pielgrzyma z możliwością śniadania.

667

Odp: Uprawa bezorkowa

Chętnie bym pojechał mi najbliżej do Torunia 400km smile Ale nie dam rady się wyrwać sad

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

668

Odp: Uprawa bezorkowa

Do Torunia się wybieram, a następnego dnia będę w Poznaniu na dodatkowym szkoleniu z dr. H. Schönbergerem

669

Odp: Uprawa bezorkowa

łądnie to wygląda ...  kurde u ciebie mpopis chyba bardziej łaskawa pogoda na jęczmiona ... u nas bez względu  czyje pole wszystki żółty że szkoda patrzeć .... pszenice i rzepaki  podobne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

670

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

Do Torunia się wybieram, a następnego dnia będę w Poznaniu na dodatkowym szkoleniu z dr. H. Schönbergerem

Marku a to w Poznaniu dla wtajemniczonych.

671

Odp: Uprawa bezorkowa

to jest kopia nagłówka zaproszenia i program


od wielu lat nasi wierni Czytelnicy gospodarujący na znacznych areałach
życzyli sobie, by spotkania uprawowe z dr. H. Schönbergerem miały bardziej
warsztatowy i ekskluzywny charakter. W tym roku możemy pozytywnie
odpowiedzieć na to zapotrzebowanie!
Mamy zatem przyjemność zaprosić Państwa do skorzystania z naszej specjalnej
oferty. Niniejszym zapraszamy Państwa na spotkanie organizowane dnia
10 – 11 stycznia (sobota, niedziela) 2015 r. Będzie ono miało szczególny
charakter merytoryczny z wyjątkową oprawą.
Szanowni Czytelnicy,
Przyjaciele „top agrar Polska”,
Serdecznie zapraszam
Karol Bujoczek
Redaktor naczelny „top agrar Polska”
Program warsztatów.
Prowadzi: dr Hansgeorg Schönberger, NU Agrar GmbH.
Sobota, 10 stycznia
11.00 – 11.15 Przywitanie gości – Karol Bujoczek.
11.15 – 13.00 Analiza aktualnej sytuacji na polach – stan plantacji zbóż ozimych przed wejściem roślin
w stan spoczynku zimowego. Jakie choroby mogą stanowić zagrożenie w tym sezonie oraz zalecenia
nawozowe przed startem wegetacji. Dyskusja z uczestnikami spotkania.
13.00 – 15.00 Analiza aktualnej sytuacji na polach – stan plantacji rzepaku ozimego przed wejściem roślin
w stan spoczynku zimowego. Zalecenia nawozowe przed startem wegetacji.
15.00 – 16.00 Przerwa na lunch
16.00 – 18.00 Kukurydza – jak uzyskiwać wysokie plony ziarna? Budowanie plonu i fazy krytyczne, w których można
za pomocą zabiegów agrotechnicznych wpłynąć na plon. Dyskusja z uczestnikami spotkania.
18.00 Zakończenie konferencji.
20.00 – 24.00 Uroczysta kolacja.
Niedziela, 11 stycznia
7.00 – 11.00 Śniadanie, wyjazd z hotelu.
Cena dla prenumeratorów „top agrar Polska” wynosi 350 zł/osobę, a dla osób nie prenumerujących naszego
czasopisma 600 zł/osobę (zawiera: szkolenie, lunch, uroczysta kolacja, nocleg w Hotelu Sheraton w Poznaniu).
Liczba miejsc na tych spotkaniach jest ograniczona, a zainteresowanie duże, zatem prosimy o szybkie zgłaszanie.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Chęć uczestnictwa w seminarium można zgłaszać: > telefonicznie: 61 886 29 05,
> telefonicznie: 607 744 371,
> e-mailem: m.golon@pwr.agro.pl.

672

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku nie jest to tanio ale to oferta skierowana do właścicieli dużych gospodarstw Hotelu Sheraton bardzo ładnie się prezentuje lokalizacja też fajna na przeciwko Targów Poznańskich.

673

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

Łukasz Cisowski

BRV srl - Steel  Hot Forging

for Industrial Applications and Agriculture

via  A.Gramsci,  11

24054 Calcio BG- ITALIA


kom. +48 508 144 517

e-mail: lukasz@brvstampaggioacciai.it

www.brvstampaggioacciai.it

to są namiary na przedstawiciela w polsce włoskiego producenta

Marku zrobiłeś u nich planowane zakupy ? jeśli tak to firma godna polecenia, można się kontaktować ?

gg 5118068

674

Odp: Uprawa bezorkowa

paleta z towarem przyszła na podwórko i wszystko w porządku.

675

Odp: Uprawa bezorkowa

W zeszłym sezonie uprawowym trochę chodziłem po polach i pochylałem się dosłownie i w przenośni nad efektami mojej pracy.  Od żniw do siewów miałem bardzo mało wody. I zauwazyłem taką rzecz. Może nie odkryłem ameryki.......
Po skoszeniu owsa kolo 5 sierpnia poszła talerzówka i brona głebokość pracy około 7-10cm.  i tak leżało około miesiąca słonko swieciło deszczu nie było. Po deszczu koło 20 sierpnia  zaczęły się wschody.  I dalej słońce. Kiedy w połowie wrzesnia pojechałem tam z talerzówką trochę grzebałem w ziemi ręką,  trochę butem, to co mnie trochę zdziwiło to fakt że słoma przykryta glebą była jak nowa a słoma leżąca na wierzchu była struchlała łatwo się łamała. Czyli co nie przykrywać czy przykrywać?

676

Odp: Uprawa bezorkowa

też tak miałem jak opisałeś, ale jak w pewnym momęcie zacznie padać i to ostro,bo tak tęż miałem...ciężko trafić z uprawą...

677

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

W zeszłym sezonie uprawowym trochę chodziłem po polach i pochylałem się dosłownie i w przenośni nad efektami mojej pracy.  Od żniw do siewów miałem bardzo mało wody. I zauwazyłem taką rzecz. Może nie odkryłem ameryki.......
Po skoszeniu owsa kolo 5 sierpnia poszła talerzówka i brona głebokość pracy około 7-10cm.  i tak leżało około miesiąca słonko swieciło deszczu nie było. Po deszczu koło 20 sierpnia  zaczęły się wschody.  I dalej słońce. Kiedy w połowie wrzesnia pojechałem tam z talerzówką trochę grzebałem w ziemi ręką,  trochę butem, to co mnie trochę zdziwiło to fakt że słoma przykryta glebą była jak nowa a słoma leżąca na wierzchu była struchlała łatwo się łamała. Czyli co nie przykrywać czy przykrywać?

talerzówka z wałami czy bez?

678

Odp: Uprawa bezorkowa

Dlatego daje sie azot na sciernisko i wtedy uprawa resztki pozniwne znacznie szybciwj sie rozkladaja i poprawia to strukture

Fortschritt zt 423 a razy 2

679

Odp: Uprawa bezorkowa

Marek wink Tobie tylko wały w głowie.....
No wałów nie było.
Mnie zdziwił fakt tego że słońce i rosa rozkłada słomę szybciej nisz "robale " w ziemi.
Marek pisałeś nie raz że pierwsze talerzowanie robisz płyciutko i każdy kto czyta ten wątek wie po co. W zaleceniach agrotechnicznych  jest napisane by resztki po żniwne przykryć jak najlepiej.  Moze to błąd?  Rozumiem jesli nie ma czasu bo siejemy rzepak, ale jesli mamy 2 miesiące na uprawki to może nie przykrywajmy słomy. zerwać ścierń ubić i koniec, zejdą chwasty to zabronować.

680

Odp: Uprawa bezorkowa

Michu, obecnie na szkoleniach się mówi że jeżeli mamy właściwe ph gleby, to nie potrzeba na słomę dawać azotu, bakterie azotowe w takich warunkach wytworzą azot potrzebny do jej rozłożenia.