Temat: Nowy rozrusznik do 385

3 lata temu miałem problem z rozrusznikiem i jak zawiozłem do elektryka to powiedział, że mam zmienić na szybkoobrotowy. Kupiłem jakiś wynalazek i rok palił w miarę. Ostatnie 2 zimy to była mordęga, zalewanie ciepłą wodą, zaciąganie, prostownik rozruchowy itp. W tym roku jak zaczęło się robić chłodno to znowu są jakieś jajca, elektromagnes przy kręceniu zaczyna się dymić a zakładałem nowy na wiosnę, do tego kabel z elektromagnesu do stojana jest czerwony. Chcę zmienić na inny rozrusznik ale jaki?
-mam w garażu stary- zmienić stojan i wirnik i za 300-400zł mam oryginalny R11b
- kupić magnetona z przekładnią :http://www.farmexpert.pl/rozrusznik_z_r … t3536.aspx
- może kupić rozrusznik wyglądający na stary ale z przekładnią : http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/8431
Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Zima za pasem a ciagnik z turem musi codziennie chodzić...

2

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Mam  magnetona dwa lata i zaczyna teraz trochę szwankować .

3

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Jeśli na zimę - do wożenia balotów to szybko obrotowy , ja kupiłem z allegro za coś 250 zł , w grudniu będą  dwa lata i już siada ( kreci na pusto - nie łapie ja myślę że bendiks - jeśli nie niech mnie ktoś poprawi ) ogólnie zimą kręcił ładnie , dużo lepiej niż oryginał który też jest dobry , tego z allegro będę reklamował- został jeszcze miesiąc do końca gwarancji ale wymienię też olej na wielosezonowy na zimę to pół sukcesu .

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Z tym kręceniem na pusto też tak mam ale bardziej mi wygląda na to że się bendix w ogóle nie wysuwa albo słabo wysuwa bo zrobi ze dwa obroty i jakby się rozłaczał

5

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Dobrze mówisz - u mnie zakręci z pięć razy nim za łapie , jeszcze wywiozę nowy obornik i będę  reklamował - ciekawe co powiedzą ?

6

Odp: Nowy rozrusznik do 385

ja bym ci proponował rozrusznik z przekładnią planetarną z grene który wygląda jak r11 ma mały pobór prądu a dużą moc rozruchu ma 3,5kw w przeciwwięstwie do tego drugiego który ma tylko 2,7kw .U nas w sklepie sporo tych rozruszników sprzedaliśmy i klięci są zadowoleni.  Taki rozrusznik jest po 420zł z roczną gwarancją

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Kupiłem ten z grene z przekładnią bo dzisiaj mi się  upalił wyłącznik w tym starym małym.

8

Odp: Nowy rozrusznik do 385

niewydostanieszsie jeśli kupiles ten 3,5kw to myśle że będziesz zadowolony

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

9

Odp: Nowy rozrusznik do 385

pytanie- wstawiłem jeden akumulator 115tkę 12 woltowy do 385 i ledwie obróci rozrusznikiem.
Rozrusznik mam po regeneracji u fachmana, akumulator nowy i wydaje mi się że powinien bezproblemowo odpalić już rozgrzany, dopiero co zgaszony ciągnik. Ale nie odpalił, oczekuję za wiele od akumulatora czy coś jest uszkodzone, i co to może być?
Wcześniej stary aku wspomagałem odpalarką.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Możliwe że akumulator padlina ja już mam dwa uszkodzone i nie trzymają prądu a mają niecały rok. Gwarancja wykazała że były rozładowane z zewnątrz..... Ogólnie białoruśka kręci na 120 i jak ciepły nie ma problemu.

11

Odp: Nowy rozrusznik do 385

ja mam 100 i kręci dobrze  jak jest ciepło a teraz ma juz problemy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Ja przeczyściłem  styki na kablach masowych i plusie i zaczoł lepiej kręcić , no i słupki i klemy

mdw

13

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Grzegorz89 napisał/a:

Możliwe że akumulator padlina ja już mam dwa uszkodzone i nie trzymają prądu a mają niecały rok. Gwarancja wykazała że były rozładowane z zewnątrz.....

co to znaczy? miałem dwa w tym roku zakupione do bizona, po żniwach wstawiłem do garażu, i chciałem oba wstawić w 385 ale jeden już wyciągnął kopyta, jeden jeszcze jest żywy w każdym razie wykazuje stan naładowania, ten uszkodzony jak podłączyłem pod prostownik to wskazówka ładowania skakała z 10A na 3A i tak co chwilę. Nie wiem co się dzieje z tymi akumulatorami kupiłem centrę ale widzę że tu nie ma reguły, tyle to kosztuje i jeszcze taka słabizna.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Ja kupiłem optima ale na gwarancji jest że to centra. Masakra jeden od żniw wytrzymał do końca siewów i używany bardzo delikatnie. A to mi napisali na opisie po reklamacji, że rozładowało go jakbym na światłach zostawił. Jeszcze innym razem mi napisali że brak ładowania z wadliwej instalacji, a ja na to że w ciągniku jest 24v i że drugi jest git. Oczywiście każdy ręce rozłożył. Kup se drugi panie....

15

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Fenol napisał/a:

pytanie- wstawiłem jeden akumulator 115tkę 12 woltowy do 385 i ledwie obróci rozrusznikiem.
Rozrusznik mam po regeneracji u fachmana, akumulator nowy i wydaje mi się że powinien bezproblemowo odpalić już rozgrzany, dopiero co zgaszony ciągnik. Ale nie odpalił, oczekuję za wiele od akumulatora czy coś jest uszkodzone, i co to może być?
Wcześniej stary aku wspomagałem odpalarką.

a może ten rozrusznik wyciągną kopyto miałem takie przypadki że rozrusznik wrucił z warsztatu i kicha a drugi wstawiłem i kręcił jak szalony , to może tym tropem

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

Odp: Nowy rozrusznik do 385

Mi ten rozrusznik z przekładnią dzisiaj dostał zwary. Założyłem stary bo do tego nie ma cześci i w grene tez już go nie sprzedają, został tylko ten na 24V do 6 cylindrowych.  Chyba trzena kupowac co 2 rok najtańsze i koniec.