3,221

Odp: GG FORUMOWE

Dzwoniłem do pierwszego, i chce tysiąc złotych plus przesyłka. Do drugiego dzwoniłem ze dwa razy, ale gość strasznie nieprzyjemny i jeszcze nie dzwoniłem. Łaskę robi że w ogóle telefon odbierze.... Jakoś zostawiłem sobie go na koniec. Dzwoniłem jeszcze do jednego co D100 rozbiera, bo mu się zapalił ale chce cały bęben sprzedać, bo jak powiedział ma do niego sentyment. I ogólnie niby chce sprzedać ale cały. Przynajmniej gość ludzki.
W przyszłym tygodniu podjadę to tokarzy wypytam ile kosztowałoby zrobienie nowego, z jakiegoś dobrego materiału.
A nowy ściągnięty na zamówienie 1100zł, dlatego 1000zł za używkę plus przesyłka to dla mnie nieporozumienie. Teraz rozbieram, żeby w żniwa kosić a nie stać, teraz jest czas się bawić w przeglądy....

3,222

Odp: GG FORUMOWE

Ale ten nowy to oryginał czy podróbka,Ja wole oryginał używany(oczywiście nie zużyty za bardzo) niż podróbkę za te same pieniądze.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3,223

Odp: GG FORUMOWE

Zadzwoń na próbę jeszcze do Pankowa, bo chłopaki wszystkie wały do Forszów toczą sami to i Tobie na wymiar też zrobią, tym bardziej nie powinien być dużo droższy niż do 512

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,224

Odp: GG FORUMOWE

a co wał masz krzywy ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,225

Odp: GG FORUMOWE

Nie no wiem że co oryginał to oryginał. 1100zł za nowy, ale nie dopytałem czy oryginalny, liczyłem, że inną cenę za używkę mi powie...
Do Pankowa zadzwonię w przyszłym tygodniu, dzięki za podpowiedź. Wojtas nie dawały mi te wariatory spokoju i rozebrałem. Zdjąłem wariator rozkręciłem z tych blach i włączyłem młocarnię. Okazało się że ma bicie i to dość spore. Nowe blachy, łożyska, tulej sztywna na wariatorze a mimo to tłukły . Myślę, że z nowym wałem będzie równo pracować.

3,226

Odp: GG FORUMOWE

na 4 kombajny z taką przekładnią  znam  tylko jeden co nie  fruwają te koła ... chyba nie mozliwe że to wał ale kto wie ...  w sumie tak nie sprawdzałem tego wału czy prosty big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,227

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas ja też sobie tak tłumaczyłem, żeby się nie przejmować i nie robić, i nie wydawać kasy. Jednak zdjąłem koła i ośka bije że gołym okiem widać.... Na 9lat mówili że 3razy ima te blachy rwało. może pomoże wymiana, bo roboty dużo.

3,228

Odp: GG FORUMOWE

do modlibozyc podzwon, albo jeden, albo drugi powinien miec, oni moja tez używki, albo do jeżowego, ale nie wiem czy 100 rozbierał

Rolnik z powołania:-)

3,229

Odp: GG FORUMOWE

Panowie znajomy chce żebym mu wyciął 0,5 ha 100 letniego lasu w pień , i tu mam pytanko ile wziąć za wycinkę i zrywkę , za metr sześcienny czy jak ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,230

Odp: GG FORUMOWE

Jutro zadzwonię do niego. Do modliborzyc podjadę tak czy inaczej bo cepy będę zakładał nowe, bo chcę przejrzeć ile się da. Mam nadzieję że w żniwa się odwdzięczy...

3,231

Odp: GG FORUMOWE

pawelg napisał/a:

Panowie znajomy chce żebym mu wyciął 0,5 ha 100 letniego lasu w pień , i tu mam pytanko ile wziąć za wycinkę i zrywkę , za metr sześcienny czy jak ?

pierw się zapytaj czy ma na to pozwolenie !!! bo żebyś się nie wtopił
w lesie jak czasami pomagam ściągać tartaczki których nie moga ogarnąć dostaje 30zł Za 1m3  za wycinke  przecinkę itp  bierzemy przy dużej ilości 40zł od zbiornika  piły 
zauważ że łańcuchy  ooleje i twoja robota ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,232

Odp: GG FORUMOWE

To jak powiem 50 za metr wyciynki i zrywki to chyba bedzie ok?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,233

Odp: GG FORUMOWE

pi razy oko  oblicz sobie ile drzew i ile to będzie metrów by się nie okazało na koniec że narobisz się  jak wół za 3 tys ...  bo to nie sztuka  a odliczysz  paliwo łańcuchy ciągnik i wyjdzie ze żeś  zarobił tysiaka na czysto smile) zresztą sam wiesz  że nie sztuką jest się narobić

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,234 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2015-01-25 14:35:16)

Odp: GG FORUMOWE

Do stuletniego lasu musisz podejść z respektem i szacunkiem, jeśli nie masz doświadczenia w ścince to nie bierz tej roboty, szkoda życia. Mój tato jest zawodowym pilarzem, ja od 14 roku życia też jestem związany dość mocno z pracą w lesie, duże sztuki potrafią nawet doświadczonym leśnikom sprawić niespodzianki. Przy obliczeniu kosztów weź pod uwagę teren po jakim będziesz zrywał drewno, bo jeśli jest torf to i mokro to szkoda twoich maszyn, No chyba że teren jest ok to wtedy przy cenie 50 zł za metr ścinki ze zrywką możesz zarobić. U nas biorą 17 za ścinkę i drugie tyle za zrywkę, tylko lasy u nas nie są grube i wyniosłe. Nie wiesz może ile by cenił sobie za drewno paletowe z tego lasu?

3,235

Odp: GG FORUMOWE

Tartaczkę sprzedaję po 180 ,a paletowe to jakie?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,236

Odp: GG FORUMOWE

Paletowe to takie w długości 1,2 m i 2,50 m. 180 za m3 tartaczkę? . Pytam, bo produkuję palety i nie ukrywam, że jestem zainteresowany kupnem drewna( sosny lub świerka)

3,237

Odp: GG FORUMOWE

https://www.youtube.com/watch?v=soPy-ze8CDQ

3,238

Odp: GG FORUMOWE

androl musiałbyś zobaczyć mojego brata w akcji jak takim hdsem przenosi butelkę z napojem kilkuprocentowym:)))

3,239

Odp: GG FORUMOWE

trzeba przyznać ma wprawę ... ale aż tak długiego stażu nie trzeba mieć ... by coś takiego robić  siedzę  obecnie  w robocie na chwytaku CAT 318D  chwytak 5 palcowy  złapać i odkręcić butelkę jak ktos ją trzyma w rękach  nie problem smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,240

Odp: GG FORUMOWE

rzeczywiście niekiedy wystarczy krótki staż. Niestety nie zdążyłem jeszcze kupić czegoś do transportu drewna i wynajmuję różne firmy i zdarza się tak, że kierowcy pracują już kilka ładnych lat na hdsie a jak mi złożą drewno pod halą to gorzej to wygląda jak po wywrotce. A napocą się przy tym że hoho