541

Odp: ziemniaki 2010

Janusz ja też mam do Łomży 200km  , w przyszłym roku sadzę 5 ha na próbę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

542

Odp: ziemniaki 2010

goldenarts napisał/a:

a rolnik nie może sprzedawać swoich plonów bez założenia dg? to już przesada...

Nawet jednego jajka od kury...... Ale ma się to zmienić juz maja ustawe "tylko" ją klepnąć

543

Odp: ziemniaki 2010

Krzysiek nie opowiadaj bzdur.
Do 50 jajek dziennie może sprzedawać każde gospodarstwo, powyżej trzeba mieć dział specjalny, a nie działalność gospodarczą. To są kolosalne różnice.
Poza tym możesz detalować całą swoją produkcję i właśnie po to jest zryczałtowany VAT.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

544

Odp: ziemniaki 2010

Chłopaki mam pytanko! Czy mogę zasadzić ziemniaki na polu, którym w 2014 je zbierałem, zasiałem pszenżyto, które obecnie rośnie, na wiosnę bym je zaorał i jeszcze raz w tym roku? Czy to za mały okres czasu?

545

Odp: ziemniaki 2010

sadz nic sie nie stanie

mdw

546

Odp: ziemniaki 2010

A choroby? i kiedy najlepiej przyorać poplon?

547

Odp: ziemniaki 2010

Stachu, z sieradzkiego jesteś ?

548

Odp: ziemniaki 2010

Mazury

549

Odp: ziemniaki 2010

Możesz, byle nie za często.

550

Odp: ziemniaki 2010

:walka:
Thx

551

Odp: ziemniaki 2010

Mam znajomych co sadzą ziemniaki po ziemniakach co jakiś czas,ja trzy lata temu posadziłem w taki sposób i powiem że stonki było sporo więcej i wcześniej( na pozostałych pryskałem raz a na tym kawałku dwa, ale w zeszłym sezonie na wszystkich pryskałem dwa.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

552

Odp: ziemniaki 2010

A jak z chorobami i zarazą na takim polu rok po roku? Ps poplon to kiedy najlepiej zaorać?

553

Odp: ziemniaki 2010

Ja robiłem tak raz i nie zauważyłem większego nasilenia, u mnie wiosenne orki się wykonuje jak najwcześniej pod warunkiem że się da .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

554

Odp: ziemniaki 2010

Dzięki pozdr!

555

Odp: ziemniaki 2010

Z doświadczenia czym pryskacie pyry od chwastów? Jaka dawka i jakie stadium wzrostu ziemniaka?

556

Odp: ziemniaki 2010

Titus i ewentualnie sensor. Fazy wzrostu jak w zaleceniach środków. Pole czyściutkie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

557

Odp: ziemniaki 2010

Sencor.

558 Ostatnio edytowany przez KsZyS (2015-02-24 18:44:23)

Odp: ziemniaki 2010

Sencor nie można stosować w niektórych odmianach np. Innovator i Vineta ale jest ich więcej.

http://www.farmer.pl/tabela/wrazliwosc- … ne,23.html

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

559

Odp: ziemniaki 2010

mozna ale tylko przedwschodowo. ja stosuje sencor w vinecie, ale jak pisałem przedwschodowo

Rolnik z powołania:-)

560

Odp: ziemniaki 2010

ja powschodowo sencor w winecie i nic sie nie dzieje

mdw