1

Temat: Agregaty Uprawowo Siewne

no wlasnie jakie sa dobre lepsze i najlepsze no i nie zawsze najdrozsze co myslicie o tym http://www.allegro.pl/item152985356_agregat_rau_3m.html

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

2

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

cena mi się podoba:) i forszaj dałby rade ja jak będę kupował to też na pewno czynny

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Cena jest dobra ,ale nie wiadomo ile godzin przepracował i w jakim stanie jest główna przekładnia (naprawa bywa kosztowna) no poza tym zestawienie roto-tilera z wałem spiralnym nadaje się raczej na mniej zwięzłe ziemie . Polecam zestaw -brona wirnikowa i wał typu cros-kil gwarantuje dobre doprawienie gleby i wciśnieńcie mniejszych kamieni.

4

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

I jeszcze jedno-forszaj może miec problemy z podnoszeniem zestawu (przy cięższym siewniku np .Fortschritt) ale jest rada-trzeba wstawic zewnętrzne siłowniki i po kłopocie.

5

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Miras1232 napisał/a:

I jeszcze jedno-forszaj może miec problemy z podnoszeniem zestawu (przy cięższym siewniku np .Fortschritt) ale jest rada-trzeba wstawic zewnętrzne siłowniki i po kłopocie.

Jakie to miały by być siłowniki ???

6

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

zewnętrzne wspierające podnośnik takie jak w ursusach czy innych

np coś takiego

http://img219.imageshack.us/img219/6419/zetorkh4.jpg

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

A czym trzeba się kierować przy doborze takiego siłownika chodzi mi o to czy trzeba zwracać uwagę na jego średnice czy długość wysuwania ???

8

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Myśle że średnica jest nieistotna raczej ważne jest aby nie był za krótki

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Widziałem kiedyś na allegro 323 z oryginalnie zamontowanym takim siłownikiem tak przynajmniej twierdził sprzedawca

10

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Coś w tym rodzaju . W forszaju dośc łatwo je założyc (wystarczy dac dłuższe swożnie zamiast tych na które jest mocowana linka od podnoszenia dolnego zaczepu )

11

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja dorabiałem do swojej 80 kosztowało mnie to 500zł ale wtedy mój 3 skibowy obrotowy fruwał

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

MariuszP napisał/a:

Widziałem kiedyś na allegro 323 z oryginalnie zamontowanym takim siłownikiem tak przynajmniej twierdził sprzedawca

Kolega ma założone (wlasnie do cięzkiego agregatu) sprawdzają się znakomicie.

13

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Miras1232 napisał/a:

Kolega ma założone (wlasnie do cięzkiego agregatu) sprawdzają się znakomicie.

Możesz napisać coś więcej o tych siłownikach wysokość, średnica czy może jakieś numery mają ???

14

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

A Ja mam takie pytanko. Mam siewnik 2,7m i chce dokupić agregat do niego tylko teraz tak bierny jest na pewno mniej awaryjny od czynnego ale czy jest duza różnica na polu po przejchaniu czynny a biernym ?

gg 2215972

15

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Czy jest różnica? U mnie biernym to muszę ze dwa albo trzy razy jeździć , a kolega kiedyś przyjechał czynnym i po jednym przejeździe zrobił pył

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

z tego co wiem ja to na gleby ciezkie gliniaste to lepszy jest agregat czynny ale potrzebuje wiecej mocy ja szukam czynnego wlasnie ze wzgledu na rodzaj ziemi u sasiada zepak sieje dwoch jego szwagrow jeden czynnym ford 140km a drugi biernym u 914 predkosc mniejwiecej ta sama ale uprawa bez porownania

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

17

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Jeśli chodzi o dodatkowy siłownik w podnośniku, to mój Forszaj taki ma, natomiast co do jakości pracy agregatem czynnym i biernym, to zdecydowanie czynny przewyższa bierny, chociażby w kwestii uprawy "zanieczyszczonego" pola resztkami pożniwnymi, czy chwastami, np w zaperzonym polu praca agregatem biernym jest praktycznie niemożliwa, więc lepiej na dzieńdobry wydać pare złotych więcej i kupić agregat czynny, szczególnie dla posiadaczy ciężkiej ziemi typu glina.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

18

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

aleczy forszajek naprawde nie targnie takiego zestawu yikes trzeba cos dorabiac sad ja wlasnie mam siewnik fortschritt saksonia a202:beer: i nie chce zmieniac:mad:

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

19

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ale Ja chce odrazu po oraniu wjechac agregatem z siewnikiem i wszystko naraz zrobic.. więc w takim razie bierny odpada... a Jaki by byl dobry do Poznaniaka 2,70 ?

gg 2215972

20

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Sąsiad ma taki właśnie siewnik (fajny-duża skrzynia ) zamocowany na sztywno za czynnym agregatem (bez hydropaka można taniej kupic )z dwoma zewnętrznymi siłownikami -daje radę 1-szosową .