3,301

Odp: GG FORUMOWE

Do Wrześni mam 27 km.

3,302

Odp: GG FORUMOWE

Panowie mam problem ze starym ( na oko ma 40 lat) podnośnikiem hydraulicznym tzw "żaba", W zeszłym roku zastrajkowała, rozebrałem poczyściłem, złożyłem i jest problem bo nie ma siły podnieść. Od razu mówię że manszety tam są 2 i do tego zrobione ze skóry. Tą na tłoczku pompującym dorobiłem nową, ale to nic nie dało.
Problem jest taki że gdy się pompuje to zaciąga olej i wraca z powrotem. Niema tam zaworu zwrotnego który by zapobiegał sytuacji opisanej wyżej jest tylko zawór zwrotny zapobiegający cofaniu się oleju z siłownika.

I teraz moje pytanie czy dorobić zawór zwrotny, czy po prostu te podnośniki muszą pracować na bardzo gęstym oleju żeby spełniały swoją funkcję?
Dodam że po wyczyszczeniu zalałem olej hydrauliczny, w wcześniej lany był przekładniowy lub to co było pod ręką (nawet i przepalony olej) bo były nieszczelności i oleju szybko ubywało

3,303

Odp: GG FORUMOWE

Ze starym wink.....
z ojcem co ma 40 lat.......
ale na oko.... wink

3,304

Odp: GG FORUMOWE

Zmiana oleju nic nie da bo zgubiłeś gdzieś jeden zawór bo zawsze są dwa ,więc rozbierz jeszcze raz i przyjrzyj się dokładnie gdzie jest miejsce na małą kuleczkę zazwyczaj.

3,305

Odp: GG FORUMOWE

Czy orientuje się ktoś czy siewniki Gamma miały różne sekcje wysiewające? To jest, czy były jakieś różnice między starym typem a nowym?

3,306

Odp: GG FORUMOWE

z tym lewarkiem to ja wlewam do polskich hydrauliczny a chińskich płyn hamulcowy to co opisujesz to wina zaworku a objaw powinien być taki jak lewarujesz w duł powinien podnieść sie tłok jak lewarujesz do góry tłok się opuszcza ?

3,307

Odp: GG FORUMOWE

ja dzisiaj rozsiałem wapno granulowane polcalc na 10 ha rzepaku koło domu, jak bedzie mozliwosc to w przyszłym tygodniu bym chciał sypnac po pszenicach i po reszty rzepakach. sasiedzi załapali zwieche jak mnie z rozsiewaczem na polu zobaczyli smile

mdw

3,308

Odp: GG FORUMOWE

Ja rozsiewałem  wapno granulowane wczoraj po porzeczkach.
No i potwierdzam za wapno zapłacę kartą mastercard
A zobaczyć miny sąsiadów bezcenne....

Pszenice obsieję może w pszyszłym tygodniu jak pozwoli pogoda...

3,309

Odp: GG FORUMOWE

Boże teraz ziemia śpi to po co? Jeszcze może śnieg spadnie ia potem spłynie

3,310

Odp: GG FORUMOWE

nie no własnie to jest ostatni dzwonek zeby sypnąc krede po zbozach i rzepakach zeby pożniej nie gryzła sie z nawozami azotowymi

mdw

3,311 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-02-07 18:57:13)

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek pisz skąd bieźesz to swoje wapno? (To co w jakimś innym wątku pisałeś) i ile omo kosztuje za tonę? Daj linka do strony producenta jak masz. Poczytało by się. U mas na około tylko wapmagi, no i jeden ma kredę granulowwną...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,312

Odp: GG FORUMOWE

Marekpe z całym szacunkiem, ale ty mi przypominasz, tym gadaniem chłopaków z pod sklepu im tez sie nigdy nie opłaci nic robic. moim zdaniem trzeba pracować i miec nadzieję ze bedzie dobrze. dla mnie osobiście jak powtórzy sie rok 2014 jesli chodzi o dochody to bede super zadowolony

Rolnik z powołania:-)

3,313

Odp: GG FORUMOWE

Pajej napisał/a:

Marekpe z całym szacunkiem, ale ty mi przypominasz, tym gadaniem chłopaków z pod sklepu im tez sie nigdy nie opłaci nic robic. moim zdaniem trzeba pracować i miec nadzieję ze bedzie dobrze. dla mnie osobiście jak powtórzy sie rok 2014 jesli chodzi o dochody to bede super zadowolony

Dziękuję za szacunek.
Może Ci przypominam swoich sąsiadów, kolegów, znajomych, przyjaciół, rodzinę itp, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie hoduję bydło, świnki i uprawiam zboża z zadowalającym jak dla mnie wynikiem, więc nie mów mi do k.... nędzy że wiesz co mi się bardziej opłaca a co mniej. Jak bym robił tak jak mówisz to już bym dawno zwinął interes, bo ja wiem, że nadzieja umiera ostatnia, ale tylko dlatego, że głupcy ją do tego czasu żywią.
Załóż rodzinę i się dowiesz, czy masz kupić paczkę pamprsów i kaszkę dla młodszego i Nerfa oraz 2 bakugany dla starszego, czy komplet pierścieni do traktora. A kup pierścienie i żonka Ci zostawi niemowlę na pół dnia, to zębami wyrwiesz spod ziemi pampersy, chusteczki i krem pielęgnacyjny etc etc. A wtedy spytasz: Stary, jak ty to robisz i skąd na to wszystko bierzesz? W tym momencie idź do rodziców i podziękuj im za całokształt, bo oni wiedzą to o czym ty nie masz bladego pojęcia, zarzucając komuś coś.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,314

Odp: GG FORUMOWE

brawo!

3,315

Odp: GG FORUMOWE

Ja kizeryt po niedzieli rozsiewam.

3,316 Ostatnio edytowany przez androl (2015-02-08 09:14:42)

Odp: GG FORUMOWE

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 26417.html
http://waprom.pl/wapnowanie-pszenicy-ozimej

3,317

Odp: GG FORUMOWE

Racja Marku ! a okres pieluch do dopiero początek bo prawdziwe koszty zaczynają się od gimnazjum ! Więc panowie kawalerowie wszystko dopiero przed wami .

3,318

Odp: GG FORUMOWE

Dobrze mówicie. Najgorzej jak zostanie Ci 200zł w portfelu, samochód się zepsuje i dziecko zachoruje. Przerabiałem z każdym.

3,319

Odp: GG FORUMOWE

Koseś gimnazjum ???,  poczekaj jak córy pójdą na studia.

3,320

Odp: GG FORUMOWE

u mnie przez niespełna 2 lata dziecko złoto- wszystko jadło i spało całą noc a od dwóch dób wszystko na odwrót. Masakra...

E 516 na części
Telefon 695 076 269