Temat: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Wróciłem z pola, zgasiłem ciągnik i rano już nie mogłem odpalić. Nawet dymka z rury nie puścił. Pracował poprawnie, nic nie zapowiadało awarii.  Co i gdzie mam sprawdzić ?  Pomocy !

Pozdrawiam
Marek

2

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Listwa się zacięła pewnie, stuknij w pompę, ewentualnie poszarp za dźwignię od gazu. Chyba że brud wlazł pod zaworek ciśnieniowy w pompie i pompka zasilająca nie może wytworzyć wystarczającego ciśnienia. Choć myślę, że to pierwsze zakładając, że masz paliwo tongue

3

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

pompowałem ręczną pompką, ale nic. Jutro stuknę tą pompę i wyszarpię dźwignię gazu. Paliwo mam tongue ze 30 litrów.

Pozdrawiam
Marek

4

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Najlepiej od razu odkręć dekielek zobaczysz jak listwa pracuje.

5

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

ok, ale jaki dekielek ? Gdzie od jest ? Może jakiś rysunek, albo zdjęcie ? Nie znam się na tym ...

Pozdrawiam
Marek

6

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Ten duży na 6 śrubek klucz 10 na przodzie pompy nad pompką ręczną
https://www.google.pl/search?q=pompa+wt … B644%3B362

7

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

a czy bede musial zdejmowac pompke reczna ?

Pozdrawiam
Marek

8

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

nie, możesz nawet odpalić go bez tego dekielka

9

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

ok - dzięki za pomoc. Jutro zdam relację, jak poszło. smile

Pozdrawiam
Marek

10

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Listwa na moje to bardziej ten zaworek listwa lubi sie zaciac po zimie jak dluzej stoi ale tak odrazu

Fortschritt zt 423 a razy 2

11

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Nie wiem, czy dobrze sprawdziłem, ale : odkręciłem dekiel pompy i próbowałem odpalić. Z kabiny widziałem, jak wałek się obraca, bo kolejno zawory się otwierają i zamykają. Nie odpalił... U mnie ten dekiel jest na dwie śruby. Z tego co zauważyłem, to mam silnik od Ify. Nie ma wejścia w pompie na linkę. Co mogę jeszcze zrobić, aby go odpalić ?

Pozdrawiam
Marek

12

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Widząc twoją wiedzę na temat pompy wtryskowej to nie odważę się Ci doradzać .

13

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Nigdy nie mówiłem, że znam się na tym... W każdym razie jak mi wytłumaczycie co dokładnie i jak ma zrobić, to to zrobię.

Pozdrawiam
Marek

14

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

odkrecasz ten dekiel za pompka wspomagajaca przy pompie wtryskowej i za deklem jest poprzeczna listwa ona powinna pracowac jak dajesz gazu jak stoi to nie odpalisz a drugie to na wylocie pompy masz zaworek jak sie zaciol to tez nie odpalisz po prawej stronie jak wychodza rurki wtryskowe tam jest ten zawor a a ten dekiel jest na 6 srubek na osemke kluczyk

Fortschritt zt 423 a razy 2

15

Odp: Fortschritt ZT 303 nie mogę odpalić

Jak dyma nie puszcza to paliwa nie dostaje a może paliwa nie masz

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile