3,321

Odp: GG FORUMOWE

Stachu napisał/a:

Boże teraz ziemia śpi to po co? Jeszcze może śnieg spadnie ia potem spłynie

Już jeden tu był taki na forum co uważał wszystkich za idiotów co sypali nawóz wczesną wiosną... Pamiętacie panowie tą dyskusję z Krzychem w roli głównej? Swoją drogą ciekawe co się z nim dzieje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,322

Odp: GG FORUMOWE

Nie uważam wszystkich za idiotów, tylko mam swoje zdanie! Wypowiadaj się za siebie! Widzę, że nie masz co robić buncicielu!

3,323

Odp: GG FORUMOWE

Zwyczajnie przypomniała mi się dyskusja o wczesnym stosowaniu nawozów... Bunciciel... hmmm

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,324

Odp: GG FORUMOWE

koseś napisał/a:

Więc panowie kawalerowie wszystko dopiero przed wami .

przed nami, albo i nie, zycie w pojedynke tez ma plusy

Rolnik z powołania:-)

3,325

Odp: GG FORUMOWE

Podaj choć jeden plus którego nie ma żonaty i dzieciaty . Androl nie puszczę na studia tylko zagonię do roboty:)

3,326

Odp: GG FORUMOWE

co wam się dzieje ? od jakiegoś czasu strasznie lubicie sobie dogryzać ?  to forma strajku czy co ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,327

Odp: GG FORUMOWE

Tak, to jest taka forma protestu, jak nie ma roboty i nie ma forsy to jest dużo wolnego czasu wywołującego frustrację.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,328

Odp: GG FORUMOWE

Wolność, nikt ci nie truje za uszami, jak juz Marekpe napisał wiecej kasy itd.

Rolnik z powołania:-)

3,329

Odp: GG FORUMOWE

Pajej miałem nie przeklinać ale pier**l głupoty , nie zawsze będziesz miał 20 lat przyjdzie starość i co ?
lufa w krzokach.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,330

Odp: GG FORUMOWE

Chłopy szczerze? to wam powiem jestem sam, nie wiem czy to sie zmieni więc szukam pozytywów tego stanu i tyle, rozpaczał nie bede

Rolnik z powołania:-)

3,331

Odp: GG FORUMOWE

ale cię obsiedli koledzy . ale u dziadka masz plusa.za odwagę.

Leszek   dla kolegów'

3,332

Odp: GG FORUMOWE

Rozumię ciebie , ale nie szukaj pozytywów obecnego stanu tylko szukaj baby.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,333

Odp: GG FORUMOWE

Nie ma to jak jazda bez trzymanki na ręcznym hehe

3,334

Odp: GG FORUMOWE

Albo chłopa ........     Ojciec na łożu śmierci woła syna kawalera i mówi ożeń się i załóż rodzinę bo nie będzie ci miał, kto podać szklanki wody, kiedy będzie ci się chciało pić na łożu śmierci .Facet się żeni ma gromadkę dzieci i już sam leży na łożu śmierci i sobie mruczy pod nosem " cholera a pić się nie chce "! wink

3,335

Odp: GG FORUMOWE

MAREKPE  napisał/a:

Tak, to jest taka forma protestu, jak nie ma roboty i nie ma forsy to jest dużo wolnego czasu wywołującego frustrację.

no w sumie racja smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,336

Odp: GG FORUMOWE

Kolego leszku daj pyska i nie fosz się na mnie! Interpretacja różnie jest odbierana! Ja jestem tu dla ciebie a ty dla mnie ect! Człowiek głupi się rodzi i głupi umiera a forum jest po to, żebyśmy sobie doradzali. Pozdrawiam wszystkich nerwusków !

3,337

Odp: GG FORUMOWE

Pajej napisał/a:

Wolność, nikt ci nie truje za uszami, jak juz Marekpe napisał wiecej kasy itd.

Pajej kasa to nie wszystko uwierz mi.Od kiedy urodził mi się synek nic poza nim się tak nie liczy.Człowiek chętnie wraca do domu żeby się pobawić z młodym i na kasie wcale Ci wtedy nie zależy.Jest ważna ale po to żeby dziecko miało wszystko co jest mu potrzebne.

3,338

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

Krzysiek pisz skąd bieźesz to swoje wapno? (To co w jakimś innym wątku pisałeś) i ile omo kosztuje za tonę? Daj linka do strony producenta jak masz. Poczytało by się. U mas na około tylko wapmagi, no i jeden ma kredę granulowwną...

www.dammann.de. Jak nie znasz niemieckiego czy angielskiego to ciężko....
Weglan wapnia 61%
weglan magnezu 32%
woda < 5%
tlenek krzemu 1,5%
żelaza 0,2%
tlenek glinu 1%
reaktywność  >80%

dość grube przez sito 2mm przeleci 4 %
przez 3mm 36% A przez 6mm 97%

Kupuje od dwóch lat i nie ma problemów z rozsiewem granulki bardzo mocne. BB stoją na gołej ziemi od jesieni i nie ma żadnego zbrylenia czy rozsypywanie sie granul
producent proponuje dawki na lekkich ziemiach  0,3-0,5t na srednich 0,5-0,8t
Cena z jesieni 540 brutto za tone worki po 600kg
Mam zamówieone na przyszły tydzień jeszcze 5t podobno mabyć taniej
Biorę z tomaru 
http://www.tomar-lotyn.pl/rolniczy/kontakt.html

3,339

Odp: GG FORUMOWE

kamilz napisał/a:
Pajej napisał/a:

Wolność, nikt ci nie truje za uszami, jak juz Marekpe napisał wiecej kasy itd.

Pajej kasa to nie wszystko uwierz mi.Od kiedy urodził mi się synek nic poza nim się tak nie liczy.Człowiek chętnie wraca do domu żeby się pobawić z młodym i na kasie wcale Ci wtedy nie zależy.Jest ważna ale po to żeby dziecko miało wszystko co jest mu potrzebne.

Nie przegadasz takiego. Ktoś kto nie ma dzieci nie rozumie dzieciatego....
Ostatnio kolega został tatą  (pierwsze dziecko a 36 lat) i z dnia nadzień widać różnicę.
Nie był jakiś anty dzieciowy czy coś. Nie widziałem go jeszcze z córką ale widać jak nagle zaczął zauważać inne dzieciaki "obce"
A jak baba truje za uszami to trzeba sobie jakąś robotę znaleźć.... najlepiej jej też...

Zakwasy mam jak cholera  nadgarstki napierdalają że widelca nie mogę utrzymać.
Cały piatek walczyłem w porzeczkach ze słomą. Chcę ściółkować nowe nasadzenie 1,3ha
A że mróz za słaby by pojechac ciągnikiem z przyczepą po polu rząd po rzędzie to tylko rozwiozłem na kupki co 8m i w poprzek pola trza było w roznosić ręcznie ....
Ale jak fajana pogoda to się chce robić

http://images69.fotosik.pl/595/610f46bdae432931m.jpg

3,340

Odp: GG FORUMOWE

Może wyprowadzicie mnie z życia w błędzie? Kupiłem miernik Ph i wskazuje kwaśną ziemię mowa o torfach co zaleca się wapnowanie. Znajomy dawał próbki do badania i wykazało mu na torfach ziemia organiczna nie zaleca się wapnowania a miernik Ph pokazuje kwas. Nie kumam czaczy!