3,341 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-02-08 17:53:40)

Odp: GG FORUMOWE

Kwaśna tzn ile?
https://nawozy.eu/wiedza/vademecum-nawo … waniu.html

3,342

Odp: GG FORUMOWE

Stachu napisał/a:

Może wyprowadzicie mnie z życia w błędzie? Kupiłem miernik Ph i wskazuje kwaśną ziemię mowa o torfach co zaleca się wapnowanie. Znajomy dawał próbki do badania i wykazało mu na torfach ziemia organiczna nie zaleca się wapnowania a miernik Ph pokazuje kwas. Nie kumam czaczy!

Torf jest szczególną odmianą gleby, gdyż powstaje z obumarłych szczątków roślin, w Twoim przypadku jest to torf wysoki powstający w obniżeniach terenu, oczkach wodnych itp. W zasadzie to niezmiernie wartościowe i rzadko spotykane gleby w Polsce i należy o nie szczególnie dbać gdyż przez rok czasu w sprzyjających warunkach może się odłożyć max 1 mm Wapnowanie doprowadzi do zniszczenia torfu i rozpoczęcia procesu murszenia. W związku z tym, że torfy w zasadzie to stanowiska pod trawę należy dobrać rośliny które świetnie rosną na kwaśnych glebach.
Istnieją też torfy o odczynie zasadowym i obojętnym, a są to torfy niskie i przejściowe i te potrafią dać piękną trawę ale wysuszyć ją na siano to już nie taki hop, siup.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,343

Odp: GG FORUMOWE

Ile można dostać za zdjęcie z przekroczeniem prędkości o 20km/h ?

3,344

Odp: GG FORUMOWE

200 i 4 -6pkt

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,345

Odp: GG FORUMOWE

Niby wyczytałem, że za przekroczenie do 20km/h jest od 50-100zł ale wiadomo że naliczą jak chcą. Pierwszy raz zawsze musi kiedyś być, najgorzej że nie jechałem nawet w swojej sprawie....trudno.

3,346

Odp: GG FORUMOWE

co do siania nawozu teraz czy kwietniu to robiłem próby i wychodziło że to nie ma znaczenia byle padało.

3,347 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2015-02-08 23:42:16)

Odp: GG FORUMOWE

ale muszę coś sprostować bo zapomniałem o rzepaku bo już go nie sieje a mianowicie ta roślina musi dostać azot przed rośnięciem kwiatostanu bo jak nie dostanie to wtedy wystrzeli w górę i się nie rozkrzewi.No i wiadomo lepiej daj wcześniej niż za późno ale jak pisałem wcześniej na moje pierdoły które sieje to koniec marca nie zaszkodził ,w zeszłym roku  tak było bo dopłata była późno a i nie wypłacili mi na czas kasy ci cholerni kapitaliści  smile

3,348

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Ile można dostać za zdjęcie z przekroczeniem prędkości o 20km/h ?

Napewno 200

mdw

3,349

Odp: GG FORUMOWE

A do 20? smile

3,350

Odp: GG FORUMOWE

Dla mojej dziewczyny wlepili 100zł i 4pkt ale miała niecałe 80km/h w zabudowanym wink A tata miał 93km/h to 300zł i 8pkt big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3,351

Odp: GG FORUMOWE

ja mialem w zabudowanym 87 i bylo 300 i 8p

Fortschritt zt 423 a razy 2

3,352

Odp: GG FORUMOWE

No to było przekroczenie o 37km/h ja niby ok 15 z tego co licznik pokazywał ale ile rzeczywiście jechałem to nie wie nikt oprócz radaru....  Jak ja nie lubię płacić darmo... Najlepsze że to z obwodnicy Lublina gdzie zjazd na starą szosę puścili zaraz przed radarem, a znak informujący o kontroli został z boku na starym asfalcie. I nigdy nie był włączony, dodatkowo jechałem w ciągu innych samochodów i nikomu oprócz mnie nie błysnęło :hmmm:

3,353

Odp: GG FORUMOWE

A dostałeś jakiś list? Jak nie to się na zapas nie martw...

3,354

Odp: GG FORUMOWE

Panowie kierownice do forsza 303 potrzebuje kupic moze ktos posiada na Handel

3,355

Odp: GG FORUMOWE

Kup od wartburga,pasuje bez przeróbek.Średnica ciut mniejsza.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3,356

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

No to było przekroczenie o 37km/h ja niby ok 15 z tego co licznik pokazywał ale ile rzeczywiście jechałem to nie wie nikt oprócz radaru....  Jak ja nie lubię płacić darmo... Najlepsze że to z obwodnicy Lublina gdzie zjazd na starą szosę puścili zaraz przed radarem, a znak informujący o kontroli został z boku na starym asfalcie. I nigdy nie był włączony, dodatkowo jechałem w ciągu innych samochodów i nikomu oprócz mnie nie błysnęło :hmmm:

mi kiedys błysneło przyszedł list odpisałe i juz prawie 2 lata spokój i nie wiem co jest

Rolnik z powołania:-)

3,357 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-02-09 17:29:17)

Odp: GG FORUMOWE

a propo kierownicy ja mam przerobioną od malucha środek wycięty i wstawiony od starej fotki dodaje poniżej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18d … 91373.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8b … 201fe.html

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,358

Odp: GG FORUMOWE

Dwa lata temu jadąc z bratem stryjecznym jego autem, gdzieś za Bydgoszczą dało nam po oczach i nic nie przyszło.

3,359

Odp: GG FORUMOWE

tomek 323 napisał/a:

a propo kierownicy ja mam przerobioną od malucha środek wycięty i wstawiony od starej fotki dodaje poniżej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18d … 91373.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8b … 201fe.html

+ należy się dobry pomysł i zaślepka.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3,360

Odp: GG FORUMOWE

androl napisał/a:

Dwa lata temu jadąc z bratem stryjecznym jego autem, gdzieś za Bydgoszczą dało nam po oczach i nic nie przyszło.

Bo czasem radar strzela zdjęcie samochodowi któy się oddala.Tobie daje po oczach ale rzeczywiście zdjęcie robi temu, który jedzie w przeciwnym kierunku.Ja tak miałem w poprzednie wakacje-jechałem na pewno 50 w zabudowanym a radar błysnął mi po oczach ale w przeciwnym kierunku facet zapierdzielał jak szalony.