Temat: Srawy sądowe

Mam sprawe sądową z pzu o odszkodawanie za susze ubespieczyłem rzepak i pzu nie chce wypłacić odszkodawania bo wyliczyli 17% strat a po zbiorach wyszło 40% straty w plonie czy ktoś już to przerabiał.

2

Odp: Srawy sądowe

oj chyba jestes pierwszy neutral a jak obliczyłes ze masz 40%strat  ?? ze sredniej krajowej czy sredniej własnej z ubieglych lat ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Srawy sądowe

Szczerze powiedziawszy to kompletnie nie wiem o co ci chodzi nigdy nie ubespieczałeś upraw przecierz przy pisaniu polisy wpisujesz spodziewane plony i cene dopiero potem wyliczają składke.

4

Odp: Srawy sądowe

szczeze to nie ubezpieczalem bo nie trzabylo a teraz juz weszła taka ustawa wiec juz trzeba neutral a nie ubezpieczalem  bo jakos nie czulem takiej potrzeby moze troche glupie ale cuz smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Srawy sądowe

Jak przegram sprawe to poważnie trzeba się zastanowić nad sęsem ubespieczania bo jak wykupuje sie polise to tak pieknie mówia a jak klęska to oszukują w rzywe oczy zaniżają straty  a jak sie odezwiesz to do sądu wysyłają no poszedłem i zobaczymy sprawa 22 jak mi poszło na pewno napisze.

6

Odp: Srawy sądowe

Powodzenia Kolego!!! Cała rolnicza brać jest z tobą!
Na te firmy ubezpieczeniowe to tylko:gun:

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

7

Odp: Srawy sądowe

Trzymamy kciuki!!!

8

Odp: Srawy sądowe

Koniecznie weź biegłego sądowego nie jakiegoś cieniasa tylko oblatanego z tytułem jak zaoszczędzisz to cię z gnoją a mając biegłego nie będą tak ostro fikać brałem udział w szacowaniu upraw uszkodzonych przez dziki dopiero biegły usadził cwaniaków.A do sądu się pchali potem koszty pokryli biegłego i papugi.

9

Odp: Srawy sądowe

Dzięki za rade.

10

Odp: Srawy sądowe

No i przegrałem bo nie mogłem udowodnić faktycznych strat i na glebach od 1 do 3 klasy nie było w polsce suszy.Na przyszłość jeśli ktoś będzie się zkarżył z zakładem ubespieczycielski musi mieć swojego rzeczożnawce przysiegłego bo rolnicy to bydło bez prawa głosu.Jeśli kogoś interesują szczeguły to z chęcią doradze ta nauka kosztowała mnie 100zł ale było warto.Ten kto wymiślił przymusowe ubespieczenia to idiota do kwadratu teraz dopiero zakłady będą oszukiwać a odszkodowania jak wypłacom to będą śmiechu warte bo rolnik nie ma pojęcia ile tak naprawde mu się nalerzy.

11

Odp: Srawy sądowe

kasę wziąć tak wypłacić to już nie sad

12

Odp: Srawy sądowe

wystrzelac tych ludz co wymyslaja takie przepisy :gun:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-10-23 15:51:07)

Odp: Srawy sądowe

Nie mogłem spać całą noc i myślałem jak dobrać im się do d... i jest sposób trzeba walczyć ich bronią zakłady ubespieczycielskie wolą iść do sądu niż wypłacić odszkodowanie więc trzeba się z nimy zkarżyć o każdą złotówke wtedy muszą pokryć koszty sądowe i zapłacić odszkodowanie .Rolnicy jak mają małe przychody mogą się starać o zwolnienie z kosztów sądowych wypełnić kilka papierków zapłacić 100zł za pozew i sprawa gotowa tylko jedna rada sądy nie uwzględniają naszego słowa jego interesują papiery tylko na papierach sąd wydaje opinie bez nich nie radze nikomu się tam pojawiać.Podam mały przykład jak liczą zakłady ubespieczeniowe np.jest 5000 polis w obrębie jednego miasta np. konina średnio za polise zapłacimy 500zł to wyjdzie 2500000zł za odszdowania zapłacą 500000zł i adwokat 100000zł rocznie więc zostaje 1900000zł.Pewnie przesadziłem ale proporcje powinny być podobne.Sąd dał mi jedną furdke i zamierzam jeszcze raz pozwać pzu jak nie zapłacą.Mam mały pomysł szukam wspulników na założenie jakiegoś biura prawniczego dla rolników przeciesz teras przy obowiązkowych ubespieczeniach to się dopiero zacznie.                                                         Znalazłem ciekawą strone gorąco polecam http://www.forum.prawnikow.pl/