3,421

Odp: GG FORUMOWE

WITAM potrzebuje  namiary  forumowiczów znajdujących się   na trasie Ostrów wielkopolski Wołów  najlepiej na PW adres i nr tel

mam zamiar w niedziele się bujnąć kombajnem i wolał bym mieć jakieś namiar na kogoś na tasie ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,422

Odp: GG FORUMOWE

panowie kto się wybiera na targi motoryzacyjne do ostrudy w sobote?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,423

Odp: GG FORUMOWE

wojtas napisał/a:

WITAM potrzebuje  namiary  forumowiczów znajdujących się   na trasie Ostrów wielkopolski Wołów  najlepiej na PW adres i nr tel

mam zamiar w niedziele się bujnąć kombajnem i wolał bym mieć jakieś namiar na kogoś na tasie ....

a jaki kupiłeś w końcu?

mdw

3,424

Odp: GG FORUMOWE

98SL ale już znalazłem lawete  więc będzie śmigał na lawecie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3,425

Odp: GG FORUMOWE

Panowie jakieś podpowiedzi jak rozwiązujecie problem prędkości w waszych traktorach jak wiadomo nie wszyscy mamy liczniki czy macie jakieś patenty rozwiązania

3,426

Odp: GG FORUMOWE

albo licznik rowerowy, albo nawigacja GPS

3,427

Odp: GG FORUMOWE

Specjalnie do oprysków w c360 założyłem licznik rowerowy, skalibrowałem go zgodnie z tabelą prędkości z instr. Obsł. Od c360 i jest ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,428

Odp: GG FORUMOWE

co siejecie  po zycie na kiszonke potrzebuje jakiejs rosliny tez na zielonke

Fortschritt zt 423 a razy 2

3,429

Odp: GG FORUMOWE

Znajomy po życie sieje proso i ponoć dobra kiszonka z tego wychodzi

3,430 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-02-18 18:33:01)

Odp: GG FORUMOWE

NIEMCY po życie ozimym  sieją żyto jare. fajnie rośnie. jesienią w kiszonkę i z powrotem żyto ozime i wiosną początkiem maja koszą na kiszonki  i walą kukurydzę na kiszonki .  i co koledzy na takie manewry ?????

Leszek   dla kolegów'

3,431

Odp: GG FORUMOWE

no ja w zeszlym roku bylem zaskoczony jak po jeczmieniu ozimym gosciu wsial pszenzyto jare i uroslo po pas i to walnol na kiszonke dalo mu srednio 26 bel z h

Fortschritt zt 423 a razy 2

3,432

Odp: GG FORUMOWE

Sarast takie manewry uprawiam dobre 10 lat.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,433

Odp: GG FORUMOWE

koledzy ktoś się wybiera na targi ferma do łodzi

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

3,434

Odp: GG FORUMOWE

Ile liczyć za obornik od bydła? Facet zakłada szparagi i chce 10 rozrzutników po 3 tony. W mojej miejscowości zwierząt już nie ma i nie mam porównania.

3,435

Odp: GG FORUMOWE

doradzicie? http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 32#p143032

3,436

Odp: GG FORUMOWE

niewydostanieszsie napisał/a:

Ile liczyć za obornik od bydła? Facet zakłada szparagi i chce 10 rozrzutników po 3 tony. W mojej miejscowości zwierząt już nie ma i nie mam porównania.

Ja zawsze mówię 1 tona = 100 kg polifoski 6-20-30 + koszty załadunku, tansportu, rozładunku i do kupującego decyzja należy. Mi nie zależy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,437

Odp: GG FORUMOWE

Marek ja tam alfą i omega nie jestem ale chyba masz zly przelicznik.
np wikipedia mówi że fosforu jest 0,25% życie mówi że ponad 0,5%. Więc przyjmijmy
to wyższe. 100 kg obornika to 0,5kg F więc w tonie będzie maks 5 kg.   W 100kg polifoski mamy 20kg....
Nawet przy 1% i tak wyjdzie 10kg nie 20...... 
Więc 1000kg obornika to 30 -40kg polifoski

3,438

Odp: GG FORUMOWE

A ja sprzedaję tylko działkowiczom, którzy chcą mieć obornik pod ziemniaczki i nie sypać nawozu. Ruską gnojarę ze 3 tony sypię takiemu na 1-2 ary i klient zadowolony. potem odpalam C-330M i zapinam pług 2 skibowy, jadę to zaorać ładnie i zarobek jak z całego roku z 1 hektara u siebie big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,439

Odp: GG FORUMOWE

Po zycie niektórz sieja słonecznik, a inni kukurydze

Rolnik z powołania:-)

3,440

Odp: GG FORUMOWE

MAREKPE napisał/a:

A ja sprzedaję tylko działkowiczom, którzy chcą mieć obornik pod ziemniaczki i nie sypać nawozu. Ruską gnojarę ze 3 tony sypię takiemu na 1-2 ary i klient zadowolony. potem odpalam C-330M i zapinam pług 2 skibowy, jadę to zaorać ładnie i zarobek jak z całego roku z 1 hektara u siebie big_smile

Ja jako tako nie sprzedaje, ale wczoraj mi jeden przylazł, że szparaga zakłada 0,5 ha i błaga żebym mu sprzedał bo nie ma skąd kupić obornika. A czysto teoretycznie byłoby mozliwe dac pod jare zboże tyle obornika żeby nie trzeba było już azotu sypać?