Temat: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Witam!
Koledzy poradźcie jak najlepiej zdjąć koło napędu odrzutnika słomy, na płaski pas. Zatkało mi wężyk smarowniczki i muszę to podrepecić, wymienię od razu łożysko. Grzać koło czy na zimno ściągaczem? :nie_wiem:

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

2

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Mój wujaszek jak ściągał koło odrzutnika w rekordzie  to miał duży ściągacz i bił młotkiem po śrubie od ściągacza zeszło mu ze 2 dni ale ściągną to a siedziało bardzo mocno. A czy grzał to nie wiem ale chyba nie ma za bardzo jak tego podgrzać.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

3

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Najpierw nabij koło w stronę kombajnu jak pójdzie to wyciągnij klin i dopiero ściągaj bo inaczej to 2 dni i pęknięte koło może być.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

:uuuu: wynik: :uuuu:

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

5

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

jak ruszysz koło w stronę kombajnu to weź piastę koła nagrzej palnikiem, zostaw niech ostygnie (na noc), potem papierkiem przetrzyj oczyść wał i śćiągaczem próbuj. Ja tak ściągałem kilka z 3 lata temu i poszło bez problemów. Z klinem miałem tylko sporo pracy zanim wyciągnąłem

6

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Super, dzięki za info (+ poleciał). Skoszę grykę ( bo trochę przespałem) i będę rozbierał.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

7

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

A wymienialiście już w 512 lub 514 łożyska odrzutnika? Jak wam poszło z kołami pasowymi i wariatorem? Ps smarujecie czasem łożyska główne a jak tak to jak?

8

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Podpowiecie?

9

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

z mojego doświadczenia wiem że jak łożysko pochodzi bez smaru a później je nasmarujesz to wytrzyma mniej jakbyś wcale je nie smarował.

10

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Oki ale padają te łożyska z doświadczenia? A jak tak to jakie przebiegi 2tyś mtg-3tyś? Robiliście już to?

11

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

W tym roku mam zamiar dobrać się do łożyska na odrzutniku po stronie wariatora, to ostatnie łożysko w moim kombajnie, którego jeszcze nie widziałem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

A jaki masz przebieg? Czyżby się już odzywało? A no i nie wymieniasz parami?

13

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

???

14

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Przebieg? yyy kombajn ma 38 lat więc  licznikowy przebieg o niczym nie świadczy. Czy się łożysko odzywa to konia z rzędem temu co to wyłapie po stronie wariatorów w E-512. Pary mi się ciekawie kojarzą, ale jak np z jednej strony jest jedno łożysko, a z drugiej dwa to jaka to para?
To że z zupełnie innego powodu widziałem łożysko z lewej strony nie znaczy, że automatycznie mam wymieniać łożysko z prawej strony, mimo iż tamtego nie wymieniałem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Miałem na myśli po obu stronach,,parami'' Jak robić to robić. Na młócarni jak mi poszło w tamtym roku od strony wariatora to wymieniłem z obu stron, na jezdnym tak samo. Jakiej firmy łożyska wkładacie? Ja z kraśnika i skf-a zrezygnowałem. Teraz tylko faga wkładam

16

Odp: E 512 jak zdjąć koło odrzutnika słomy ???

Głównie polskie  kraśnik raz nie pamiętam jakiej firmy założyłem to mi na wialni 5 ha nie wytrzymały ! Czasem Japan . Co podleci .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "