821

Odp: Uprawa bezorkowa

http://i58.tinypic.com/24wxztj.jpg
http://i58.tinypic.com/20937ll.jpg
jeden już wyjechał z warsztatu, drugi w malowaniu a wały w robocie

822 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-03-01 17:36:33)

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku powiesz mi na jakie warunki i do jakiej uprawki używasz jakiego wału? Masz je kilka i wcześniej myślałem, ze packera nie uzywasz, a w garażu teraz zrobiłeś właśnie packer. Myślę o dorobieniu do talerzówki za wałem rurowym, wały dogniatającego, to uprawkę płytką miałbym dobrze zrobioną. Pozostaje dobra kombinacja do agregatu do głębokiej uprawy. Dlatego właśnie, muszę się na coś zdecydować. Tak żeby wilk był syty i owca cała.Ziemie mam w większości lekkie, jednak trafiają się gniazda naprawdę ciężkiej ziemi.
Tak poza tym, to jak zwykle kawał dobrej roboty, odwaliłeś. :brawo:

823

Odp: Uprawa bezorkowa

po wielu próbach najbardziej uniwersalny jest podwójny wał zębaty. Przy cieńszych rdzeniach naspawane mam gwiazdy z kwadrata 25mm, a na większych średnicach daję trójkąty. najważniejsze jest, żeby zęby zachodziły za siebie i czyściły się wzajemnie. Mniejsze średnice pracują lepiej ( większe obroty) ale częściej potrafią się zapchać, i potrafią "zanurkować" przy większym obciążeniu na lekkiej ziemi.

824

Odp: Uprawa bezorkowa

Myślałem właśnie o takim podwójnym wale, i za nim jeszcze jeden crosskill żeby dobił wierzchnią warstwę. Myślę, że powinno być dobrze biorąc pod uwagę, że w przypadku wcześniejszej uprawy pod siew jeszcze reszta chwastów powinna przez to wzejść. A i do uprawki pożniwnej na płytko byłoby dobrze.  Ziemia powinna być dobrze doprawiona,żeby umieścić ziarno. Dodatkowo dalej będę siał tym co mam, to też trochę doprawi. Myślę nie robić szerszego niż 2.5m, to i prędkośc jakąś sensowną uda mi się uzyskać.
Jeszcze jedno gdzieś na którymś zdjęciu, widziałem że nie masz za łapami sprężystymi masz od razu wał zębaty. Nie ma problemu pozostawienia przez łapę koleiny?

825

Odp: Uprawa bezorkowa

nawet jeśli trochę zostaje ślad, to nie przeszkadza, a nawet przy intensywnych opadach lepiej "wciąga" wodę
http://i58.tinypic.com/fz1d9v.jpg
http://i58.tinypic.com/23m20t0.jpg

826

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku, czy tam jest na ramie kamerka?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

827

Odp: Uprawa bezorkowa

Czyli po takim zestawie już wjeżdżasz i siejesz? A jeszcze jakich wałów używasz najczęściej do talerzówki?
Tak sobie myślę, ze właśnie dlatego masz włókę, przy siewniku tylko do ewentualnego wyrównania wink

828

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Czyli po takim zestawie już wjeżdżasz i siejesz? A jeszcze jakich wałów używasz najczęściej do talerzówki?
Tak sobie myślę, ze właśnie dlatego masz włókę, przy siewniku tylko do ewentualnego wyrównania wink

zgadza się, do talerzówki te same wały + kroskil jak jest sucho.
Kamerka jest, bo Volvo ma kiepską widoczność do tyłu

829

Odp: Uprawa bezorkowa

To mi się trochę wyjaśniło. Marku będę Cię męczył trochę, ale jeszcze jedno pytanie. Mówiłeś że ważne jest dociśnięcie wierzchniej warstwy. Kiedy w takim razie zakładasz wały oponowe, i kiedy będziesz używał packerów? Czy to tylko pod konkretne zamówienie?

830

Odp: Uprawa bezorkowa

oponowe raczej na końcu i jako podwozie, a te podwójne pakery są na zamówienie i do grubera jako nośne.

831

Odp: Uprawa bezorkowa

czyli wały doprawiające dają podporę i ustawiając je regulujesz głębokość pracy....
I jeszcze mnie zastanawia ten siłownik taki długi miałeś pod ręką czy taki musi być?

832

Odp: Uprawa bezorkowa

mógłby być krótszy ale taki znalazłem. Ma on jednak też dobrą stronę można podnieść maszynę naprawdę wysoko.

833

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku a te zęby sprężyste za ile jesteś w stanie załatwić? Skoro masz dobre dojście do nich to może można by zamówić je przez Ciebie?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

834

Odp: Uprawa bezorkowa

zadzwoń najpierw do przedstawiciela, i spytaj czy zrealizuje twoje zamówienie, jeśli będzie robił problemy to trzeba będzie zebrać większe zamówienie i ściągnąć na jedną osobę.namiary post 500, str 25

835

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek mógłbym z Tobą kupić myślę  że ok9 łap wziąłbym jakby były w dobrych pieniążkach.

836 Ostatnio edytowany przez Pietia (2015-03-02 12:29:33)

Odp: Uprawa bezorkowa

200 + vat cena z zeszłego roku jak pamiętam pewnie przy większych zamówieniach rabat.:)

837

Odp: Uprawa bezorkowa

Te zęby mam od siebie ok 30km. to nawet lepiej pojechać niż czekać na kuriera.
http://allegro.pl/zab-sprezynowy-spiral … 48817.html

838

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja bym wolał brać te Marka bo sprawdzone... A cena ta sama. Do zakupów grupowych też się piszę tylko nie teraz bo z kasą krucho może po porzeczkach albo dopiero po żniwach. Do jesiennych siewów daleko. Między czasie pospawam co trzeba założenie pazurków to kosmetyka....

839

Odp: Uprawa bezorkowa

Marek mam wielka prosbe jakbys mógł poproscic kogos i zrobić jakis filmik z tej purawy, na zdjeciach widaz ze ziemia fruwa a na filmiku byłoby lepiej to widac

Rolnik z powołania:-)

840

Odp: Uprawa bezorkowa

jak będę coś robić to nagram