841

Odp: Uprawa bezorkowa

z góry dzieki

Rolnik z powołania:-)

842

Odp: Uprawa bezorkowa

Pług sprzedany, gruber na podwórku. Kupiłem ten co wrzucałem linka. Maszyna ogólnie kompleta nieporwana, i w dobrym stanie. Miałem czas się dokładnie, przyjrzeć i może śmiało pracować ze 30cm, bo na zdjęciu w ogłoszeniu gruber stał z ukosa i wydawało się, że mało jest wał podniesiony. Posiada regulację kąta pracy łap, i można przysunąć wały do siebie aby się wzajemnie czyściły, bo w tej chili są rozsunięte. Myślę, że do mojego ciągnika będzie idealny, na głęboką uprawę. Myślę, że te wały swoje zrobią. Do jesieni pewnie położę na niego trochę farby, bo ta poodłaziła. Spróbuję nim gdzieś na wiosnę przejechać, po polu, to zobaczę, co i jak trzeba będzie poprawić, do jesieni.

843

Odp: Uprawa bezorkowa

No to gratuluję! wink
JA dziś talerzowałem gorczyce po pszenicy na kawałku gdzie została słoma.  Jest dobrze! Piękna masa! Pługa nie było i chyba nie będzie.... Gorczyca po życie z zebraną słomą  też już leży tu mniej resztek i nie wygląda tak fajnie.

844

Odp: Uprawa bezorkowa

Pługa na razie nie zamierzam kupować, jednak mam małe obawy. Może niesłusznie. Muszę dorobić skrzynkę, na talerzówkę, żeby w razie czego było można ją dociążyć. Chcę dobrze zrobić uprawkę pożniwną, a jak jest sucho to jednak jest za lekka. Jestem zadowolony, bo w tych pieniądzach, to nic lepszego chyba nie kupiłbym, a rama jest konkret. Jak Uprawa bez pługa będzie u mnie zdawała egzamin, to wtedy postaram się konkretnego konia, i agregat półzawieszany. Na razie to tylko domowi, krzywo patrzą..... Przeżyję big_smile

845

Odp: Uprawa bezorkowa

Gratulacje Grzegorz ! a na krzywo patrzących domowników czerwona kokardka big_smile
Ja 6 ha jarego będę miał po gruberze, ale na razie na gęsiostopie zobaczymy, kawałek 1,6 ha pszenżyta po gruberze w ubiegłym roku, sypało tak jak i po pługu.

846 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-03-10 20:35:28)

Odp: Uprawa bezorkowa

Żebym sobie dał radę z dobrym płodozmianem, i chwastami to będzie dobrze. Przynajmniej tak myślę. Kiedyś nie podobało mi się jak jest słoma na wierzchu. W tej chwili na moich ziemiach myślę, że będzie to zaletą. Trochę porobiłem, trochę wyciągnąłem wniosków, czy słusznie zobaczymy. Pewne jest tylko jedno, że do błędu trzeba umieć się przyznać, a tylko krowa zdania nie zmienia wink Jestem dobrej myśli, już widzę jak ta ziemia fruwa tongue
Są filmy z prenumeraty bezpługa https://www.youtube.com/watch?v=YTjbwGtMRZ4

847

Odp: Uprawa bezorkowa

Widzę ze ostro myślisz o bezorkowym i bardzo dobrze

848

Odp: Uprawa bezorkowa

Myślę, o bezpłużnej uprawie, bo liczę na lepsze wschody, i nie zaskorupianie się ziemi, w suche lata, lub po obfitych deszczach. Na moich mozaikach, gdzie cięższa ziemia to kiepskie wschody mam. Myślę, że wszystko powinno się wyrównać, na przestrzeni kilku lat.

849 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-03-11 19:39:25)

Odp: Uprawa bezorkowa

Obejrzałem sobie ten filmik. Polecam wszystkim niedowiarkom i tym co zaczynają  nie oranie...
JA dziś uprawiłem pod facelię. Siew w przyszłym tygodniu.

Zastanawia mnie jedna rzecz jak w tym "bałaganie" daja sobie radę herbicydy doglebowe. No bo niby gleba powinna być czysta i ładnie  pokruszona. A tu widzę często tak nie jest
https://www.youtube.com/watch?v=e9zUT9vEP5g

850

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek masz rację taż oglądałem.

851

Odp: Uprawa bezorkowa

A jak wygląda w tej uprawie zerowej siew zboża ozimego po zbożu ozimym? Co z samosiewami? Chyba co za duże uproszczenie to też nie zdrowo. Jak dla mnie największy plus uprawy bezorkowej to przewaga w wygodzie pracą gruberem nad pługiem, szczególnie na kliniastych polach a takie zazwyczaj mam.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

852

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie tylko na kliniastych polach ale dla  tych co mają wielkie pola   pozwala zaoszczędzić  czas

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

853

Odp: Uprawa bezorkowa

a do mnie to nie przemawia... moze jestem niereformowalny

Rolnik z powołania:-)

854

Odp: Uprawa bezorkowa

Pajej spokojnie trzeba w życiu wszystkiego spróbować. To wszystko jest metodą prób i błędów i trzeba zobaczyć a może będzie lepiej a może nie wyjdzie i nie będzie odpowiadało.. Każdy coś próbuje nowego bo jak można to czemu nie smile

Mpopis powiedz jaki koszt jest zrobienia ramy ( samej bez zębów ) ? I mówisz lepiej jak coś to robić w kształcie "samolotu" ?  Jaka to jest grubość głównej ramy?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

855

Odp: Uprawa bezorkowa

kosztów nie liczyłem, rama spawana z ceówki hutniczej 100, niektóre elementy z ceówki 100 zamkniętej płaskownikiem 100x10 , lub 100x6( miejsca mniej obciążone). Kształt "lotniczy" ma więcej zalet niż klasyczna rama z kilkoma belkami:
   zęby są rozmieszczone tak jak na maszynie z wieloma belkami ( oszczędność materiału)
   rama jest sztywniejsza ( profil 100x100 przy przecięciu pod kątem 45stopni ma przekrój 100x140)
   jest krótszy dyszel i nie ma problemu z jazdą na bliźniakach
   koła są pomiędzy zębami, maszyna jest krótsza i lepiej skręca za ciągnikiem
   ma mniejszy opór uciągu ( pierwszy ząb co prawda dostaje najbardziej, ale następne mają już lżej i nie ma "efektu ławy" kiedy zęby z pierwszego rzędu muszą poderwać całą szerokość maszyny

856

Odp: Uprawa bezorkowa

Karol323 napisał/a:

Pajej spokojnie trzeba w życiu wszystkiego spróbować. To wszystko jest metodą prób i błędów i trzeba zobaczyć a może będzie lepiej a może nie wyjdzie i nie będzie odpowiadało.. Każdy coś próbuje nowego bo jak można to czemu nie smile

ja eksperymentuje z nowymi roslinkami. takie chwasty jak kalafior w bezorkowej nie widze

Rolnik z powołania:-)

857

Odp: Uprawa bezorkowa

Papej ja w tym roku będę miał warzywa tylko bez pługa! Właśnie to sobie uświadomiłem. Przedplon pod warzywnik to czonsek ściółkowany słomą. Po zbiorach 2 razy talerzówka gruber i poplon z gorczycy. Wiosna talerzówka i cięzka brona z wałkiem.
Moja plantacja czosnku też  pługa nie widziała. Pisałem już. Miałem orać ale do pługa było za daleko i był zastawiony sadzarką..... Nie wiem czy są nasiona kalafiora w domu ale kupię i Ci JESZCZE POKAŻĘ.... wink

858

Odp: Uprawa bezorkowa

Pogadam z sąsiadem na ten temat czy by pomógł zrobić takie cudo i pomyślimy nad tym wszystkim jeszcze co i jak.

Krzysiek.. Groźnie to zabrzmiało !  " CI JESZCZE POKAŻE... " wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

859

Odp: Uprawa bezorkowa

Też na próbę w tym roku zasialiśmy po rzepaku na grubera pszenżyto jak na razie mam porównanie z zasianiem na innym polu też po rzepaku pszenżyto ale oraliśmy i zdecydowanie te bezorkowo lepiej się rozkrzewiło na zimę i teraz już na prawdę ładnie wygląda. Jak tak będzie to w tym roku po rzepaku wszystko zasiejemy bezorkowo.

860

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis  tak z ciekawości po ile kupujesz  ceówkę 100 ?? bo u mnie jest po 33zł z metr   to można sobie policzyć ile wyniesie maszyna ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile