41

Odp: Fungicydy

Pawel21990 napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

ja pryskałem na t2 tilt 0,5L+duet 1L

z którym duetem ten tilt? i tak drogawo to wyszło. Ja dałem Prosaro 0.8l/ha, super środek.

Ja prosaro dawałem rok temu. I bylem bardzo zadowolony....

42 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-05-22 21:48:49)

Odp: Fungicydy

no właśnie drogawo, ale tak mi się grzyb wsadził ,że byle czym nie było sensu pryskać. zeszły rok był łagodniejszy jeśli chodzi o choroby grzybowe.

mdw

43

Odp: Fungicydy

U nas wręcz odwrotnie. Do tej pory niektórzy nie pryskali wcale na grzyba i te pszenice naprawdę wyglądają nieźle. U nas w porównaniu do zeszłego roku pszenice jare nie dostały jeszcze od grzyba nic, a w zeszłym roku już dwa razy do tej pory. Dziwne to mimo takiej wilgoci faktycznie nie ma porażenia, dlatego polecę tebukonazolem na początku kłoszenia.

44

Odp: Fungicydy

Panowie  dostałem propozycje  dość ciekawego  specyfiku  o nazwie Systiva 

tu jest artykuł o tym specyfiku może ktoś miał już z tym do czynienia ?
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 49195.html

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

45

Odp: Fungicydy

po ile PLN wychodzi na ha?

46

Odp: Fungicydy

Też jestem zainteresowany, tylko nic o cenie nie znalazłem.

47

Odp: Fungicydy

dostałem propozycje   na nasiona jarego jęczmienia  ze zwykłą standardową zaprawą koszt 1600zł za t a z tą zwykłą plus Systiva 2050zł za t  ...
nie wiem nie szukałem jeszcze tego specyfiku ale raczej spróbuje  by się przekonać czy to naprawdę działa ...    ale poszukam tego  w wolnej chwili

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: Fungicydy

Panowie - jakieś propozycję na T1??

49

Odp: Fungicydy

hehe... to ja czekam na Twoje, nie chce uprawiać wazeliniarstwa, ale ty madzejszy jesteś. myslałem nad capalo, albo wirtuoz czy opera

Rolnik z powołania:-)

50

Odp: Fungicydy

ja będę dawał Boogie Xpro 400 EC bayera

51

Odp: Fungicydy

A jak środek grzybobójczy ma rejestracje na powiedzmy jęczmień jary, to tak samo dobrze zadziała na jęczmień ozimy? Czy mimo wszystko trzeba traktować je jako dwie różne rośliny?

52

Odp: Fungicydy

Marek a ile taki zabieg kosztuje? Nie mogę znaleźć ceny

53

Odp: Fungicydy

jeszcze nie wiem ile będzie kosztował, ale na pewno będę dawał. Jestem przekonany do fungicydów bayera i mimo, że nie są najtańsze to efekt jest pewny. Wyniki testów preparatów w TAP to potwierdzają.

54

Odp: Fungicydy

na pszenżyto nie ma rejestracji hmm

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

55

Odp: Fungicydy

Ja też myślę o Capalo lub Boogie (właśnie pod wpływem lektóry TAP) lub zmieszać Kendo z Lotusem.... Koszt w okolicach 130-150 zł/ha...

56

Odp: Fungicydy

w tym roku wirtuoz

57

Odp: Fungicydy

A co powiecie o mieszance Tilt Turbo + Unix na pszenice??

58

Odp: Fungicydy

Zamiast Tiltu lepiej Tern Premium te same substancje, a dużo tańszy.

59

Odp: Fungicydy

U mnie capallo ze względu że dobrze sie mięsza z medaxem

60

Odp: Fungicydy

ja bardziej juz mysle nad T2, bo na T1 nie mam głowy i dam capalo w nizszej dawce tj 1l/ha jak co roku, pszenice mam po straczkach wiec powinno wystarczyć

Rolnik z powołania:-)