1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2015-03-14 08:40:09)

Temat: Brzęki w skrzyni?

Witam pisałem trochę już o tym, ale nie mogę sobie poradzićz brzęczeniem z okolic przodu skrzyni, problem zaczyna się od 1100obr. ale nie odrazu po odpaleniu tylko po jakiejś dłuższej chwili hydraulike wykluczam bo po sprzegle jest to samo, sprzegło robiłem w lecie ale słynne łożysko zostawiłem stare bo majsster co pomagał stwierdził ze jest ok, ściągaliśmy dekiel niczego niepokojącego w skrzyni nie stwierdziliśmy, ciągnik w Polsce na 10ha robił a u sąsiada też nie tyrał z relacji wcześniejszego właściciela i po stanie technicznym można orzec

Ten dzwięk to tak jak by pompa hydrauliczna była zapowirtrzona, metaliczny brzęk, łożyska nasmarowane olej w skrzyni ponad 60l hipol 80w90 gl5, hydraulika schell lhl46
Ten brzęk jest zarówno na luzir jak i na wszystkich biegach
Ja stawiałem na pompe ale drugi stopień ją rozłącza a dalej to jest a co do tego łożyska na  sprzegle to chyba od razu by było słychać i chyba nie taki odgłos?
Wydaje mi się że głośniej to słychać jak zmieniłem pompe wspomagania na ruską ale to chyba przypadek, po sezonie wiosennym zmienię glówną pompe na ruską już zakupiłem,

Może olej za rzadki w skrzyni bo z tego co piszą to do maszyn rolniczych 85w140 ale on jest dużo gęstrzy a tu te łożyska pod trybami są, czy co bo już pomysłów nie mam :nie_wiem:

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Brzęki w skrzyni?

Gelek na wyłączonej pompie głównej też brzęczy ?

3

Odp: Brzęki w skrzyni?

E no jesli drugi stopień rozłącza wszystko to hałasować może tylko sprzęgło silnik albo jakaś blacha nie dokręcona. A 60 litrów oleju to za mało jeszcze z 20 by się przydałow zbiorniku wyrównawczym musi być pełno.

4

Odp: Brzęki w skrzyni?

Krzysiek to chyba ZT 300

5

Odp: Brzęki w skrzyni?

A no tak. Czyli oleju mniej ale reszta jak pisałem.

6 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2015-03-14 12:34:47)

Odp: Brzęki w skrzyni?

Dziś zrobiłem tak zacząłem ruszać dzwignią od pompy przód tył ale ja nie mogę wyłączyć pompy już kilka razy próbowałem nawet mocniej i nic rusza sie z centymetr w jedną i w drugą, a drugie przekręciłem pokrętło w rozdzielaczu
I tego brzęczenia nie słychać pojeździłem po wiosce i spokój
I tak albo jest coś z tym zapinaniem pompy-po sezonie biorę się za wymianę ruska czeka w garażu
Albo z tym pokrętłem coś uzdrowiłem
Albo olej w skrzyni jest dupny i po rozgrzaniu nie spełnia swych właściwości

Pójdzie w pole to zobaczę czy ten dźwięk będzie, dzięki za podpowiedzi

Jeszcze pytanie z rozpięciem tej pompy do tyłu traktora zapięta do przodu rozpięta- można na ten płaskownik założyć rurkę żeby ją rozpiąć czy lepiej nie próbować

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

7

Odp: Brzęki w skrzyni?

Byle nie rurką, tą dźwignię lekko ręką się przestawia, prędzej spróbuj kluczem chyba 27 tą nakrętkę poruszyć.

8

Odp: Brzęki w skrzyni?

D O S Z E D Ł E M  co jest grane


Wyszło tak że wajcha od włączania pompy była w pozycji środkowej i zastana była
Trochę więcej siły i pompa się zapina i rozpina jak jest zapięta to słychać pompę a jak rozpięta kompletna cisza, no i tego brzęczenia tak nie słychać na razie zobaczymy i tak mam wrzucać ruską pompe

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

9

Odp: Brzęki w skrzyni?

Miałem podobny problam z tym metalicznym dżwiękiem czasem caly dzien był spokój a czasami od rana wyło Wciskałem sprzęgło wycie potom ustawało a potem samo zaczynało wyć U mnie przyczyną było łożysko to pierwsze od silnika niby było dobre ale podczas obrotow coś się z nim działo i piszczało jak diabli.Wymieniłem i wszystko się uspokoiło.Dobrze osłuchaj z kąd ten dżwiek.

10

Odp: Brzęki w skrzyni?

Ja już stetoskopem nasłuchiwałem ten dźwięk był w okolicach pompy, a co do łożysk to według mnie jest inny i po sprzęgle dźwięk nie ustawał,
zobacze jak pójdzie w role ale na razie dziś tego nie słyszałem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

11

Odp: Brzęki w skrzyni?

Słuchajcie po dłuższym przejeździe brzęki wróciły i szczerze
powiem wiem co jest ale nie wiem dlaczego tak jest, a pomogła mi w tym stara poczciwa 30stka ursus znaczy.

Po odłączeniu pompy hydrauliki dźwięki nadal są ale po odpięciu pompy wspomagania wszystko ucichło, i tak podobnie mam w 30stce nowa pompa, tłoczysko z tłokiem a brzęki są od 1200obr. pan z agromy sywierdził że dostanie luzów i się uciszy.

W forszu mam od wspomagania ruską i też ma dostać luzów czy co jest, ten dzwięk najbardziej słychać z przewodów przy zbiorniku hydrauliki,

Macie jakieś wytłumaczrnie na to "zjawisko"

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: Brzęki w skrzyni?

Łapie powietrze...

13

Odp: Brzęki w skrzyni?

Dobre stwierdzenie tylko gdzie może łapać, na zbiorniku obok miarki mam rurke puszczoną do kabiny-odpowietrznik to tędy chyba nie, to zaczęło się od nowej pompy nie mam po zatym żadnych wycieków olej na maxa może trzeba więcej wlać

W 30stce dziś dolałem jest na maxa i dalej to samo

W jednym i drugim wielka zagadka

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

14

Odp: Brzęki w skrzyni?

A może jakoś na napędzi pompy łapie powietrze? U mnie też jak zimny olej to jakby zgrzyta aż, jednak jak się zagrzeje, to jest dobrze mimo że już pompa słaba. A może za bardzo przewrażliwiony jesteś? smile

15

Odp: Brzęki w skrzyni?

Wychodzi że jak się wzburzy olej to się zaczyna, na starej rozjechanej też była cisza,

a w ursusie to jakby w skrzyni co sie rozleciało, reklamowałem pompe ale oddali i stwierdzili ze dobra, wyłączam cisza załączona brzęko-zgrzyty

A co do forsza to zaj..... mnie to drażni,  może złapie kiedy luzu i przejdzie, bałem się ze to coś z łożyskami sprzęgła

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

16

Odp: Brzęki w skrzyni?

A jaki masz olej?

17

Odp: Brzęki w skrzyni?

Lhl46 schell

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

18

Odp: Brzęki w skrzyni?

niby dobry. Odpal  niech pochodzi pobrzęczy zgaś i odkręć przewód wychodzący z pompy. MOże się pieni co by oznaczlo że łapie powietrze.

19

Odp: Brzęki w skrzyni?

Robiłem tak niby nie jest spieniony widdocznie tak ma być

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: Brzęki w skrzyni?

Traktor trochę popracował jest to wycie brzęczenie i jak skręcałem na maxa lub dociskałem agregat sadziło oliwą z odpowietrznika olej zalany na maximum miarki ale śmiga wszystko kierownicą kręci sie pięknie ,a i słuchawki na uszy i jest ok

Taki gościunio w pracy powiedział mi ze pewno jest zawór w hydraulice, pompa daje większe ciśnienie i dzwoni- gdzie on może być

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile