3,621

Odp: GG FORUMOWE

No dobra na mecz.

3,622

Odp: GG FORUMOWE

Co do nawozów w ekologi to Timac Agro też ma nawozy co spełniają te wymagania ale jak Marek pisał to przede wszystkim bazując na wapnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,623

Odp: GG FORUMOWE

Zarejestrowaliście sie już do dermatologa?

W myśl ostatniego rozporządzenia z dnia 25.03.2015 wprowadzonego do ustawy o KRUS, każdy płatnik KRUS ma obowiązek przejść badania lekarskie.
Dalej czytajac wychodzić na to że chodzi głównie o badania dermatologiczne. Dużo tego do czytania. Jak znajdę jakie konkretnie badania to dam znać. Teraz czas dupe ruszyć i do roboty.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,624

Odp: GG FORUMOWE

Badania lepkości skóry rąk. Nasz parlament chce w ten sposób dowiedzieć się czy rolnikom bardziej lepi się kasa z UE do rąk czy ciężka robota smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,625

Odp: GG FORUMOWE

Laszek masz jeszcze tego accorda czy już się pozbyłeś?

3,626

Odp: GG FORUMOWE

Co nieco jeszcze z niego zostało a potrzebujesz całego w komplecie czy jakieś tylko elementy? Tak szczerze to Ci powiem że jak chcesz wymieniać siewnik to tylko na talerzowy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,627

Odp: GG FORUMOWE

Tak myślałem, czy ten siewnik co mam to odmalować, zrobić na super i ogłosić. Później jakbym znalazł talerzowy to kupiłbym. Jednak Potrzebowałbym skrzynię i dmuchawę pod warunkiem że dałaby rade pchnąć nawóz przewodem rurą kilkumetrową. Tylko powiem Ci szczerze, że temat poważny byłby dopiero po jesieni, bo pierwszą jesień i tak planowałem posiać nawóz pod ścierń i zobaczyć jak bezorkowo wyjdzie. Mam pomysł na przednim tuzie zawiesić zbiornik nawozowy, a z tyłu gruber i na głęboko uprawiać. Tylko chcę nawóz dać za redlicami na 25-30cm. Z tym że tak jak mówię temat dopiero po jesieni, jak zobaczę wszystko w praktyce.

3,628

Odp: GG FORUMOWE

A masz jakieś części z aparatu wysiewającego ??

3,629

Odp: GG FORUMOWE

A co dokładnie potrzeba. Grzechu dmuchawy już nie mam. eden zbiornik, aparat wysiewający, koło z przekładnią są.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,630

Odp: GG FORUMOWE

A mnie dzisiaj rsm 32 przywożą i trza będzie rozładować a pogoda nie zachęca na wyjście z domu

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

3,631

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie aparat wysiewający i zbiornik. Koło mógłbym sobie dorobić. Zastanów się ile chciałbyś za to i mam nadzieję, że nie sprzedałbyś do tej jesieni. Jakbyś miał kupca to sprzedawaj nie będę Ciebie blokował, jednak jak przyjdzie co do czego to na złom zbiornika nie wywóź wink Ile mieści się w  skrzynię zboża? I powiedz czy aparat wysiewający dawałby sobie radę z nawozem?

3,632 Ostatnio edytowany przez Laszek (2015-04-03 09:32:45)

Odp: GG FORUMOWE

za zbiornik wziąłem 400 a aparat 300. Koło napędowe kompletne 500. Aparat bez problemu poradzi sobie z nawozem bo sarast ma w swoim siewniku do qq właśnie podsiewacz nawozu na bazie accorda. Sam myślę żeby u siebie pod kukurydzę uprawiać swoim zestawem amazone i zamiast zboża w skrzynię wsypać azot a później jak będę siał qq to w podsiewacz NPK. Już widze mine sąsiadów jak zobaczą że najpierw sieję zboże a później qq smile Grzechu co do tych cen to się pewnie dogadamy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,633

Odp: GG FORUMOWE

Słuchaj odezwę się do Ciebie na jesieni to w takich pieniążkach pewnie kupiłbym. Do jesieni i tak nie będę mieć czasu, a w ciemno nie chcę kupić, bo nie wiem jak to u mnie się sprawdzi, ta uprawa, choć jestem dobrej myśli. I jak już wchodzić w tą uprawę to konkretnie. Dlatego podsiew nawozu głębiej musi być. A i ciągnik będzie wykorzystany na maksa.

3,634

Odp: GG FORUMOWE

Laszek azot ci zeżre siewnik. Co umyjesz będzie ok ale wszędzie szczota nie dojdzie.

3,635 Ostatnio edytowany przez Pietia (2015-04-03 11:29:32)

Odp: GG FORUMOWE

Grzesiek lepiej coś takiego tylko lance zdemontować wąż dużej średnicy rozdzielnicę nasion zamontować na każdy ząb i byłoby idealne tylko cena wysoka spóźniłem się w grudniu był taki za 1200 do oddania z lancami do naprawy ale się spóźniłem.

http://olx.pl/oferta/siewnik-pneumatycz … fa129b3973


Grzesiek chodzi mi o taki zestaw w przyszłości zrobić

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/102a6e117c01.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c9d5918b5119.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/aa4148ee636f.jpg

3,636 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-04-03 11:32:11)

Odp: GG FORUMOWE

To jest właśnie esencja tego co planuję zrobić smile Przy uprawie na głęboko nawóz a siew jednak oddzielnie, już nie będę przekombinowywał. Na mój areał to i tak byłoby usprawnienie.... No i koło do wysiewu przy zbiorniku, na próbę kręconą..
Właśnie takie jak dodałeś na ostatnim zdjęciu wink

3,637

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz przy bezorkowej to raczej po kilku latach problem z nawozami że za bogato w górnej warstwie gleby, i to chyba tylko z fosforem.

3,638

Odp: GG FORUMOWE

To właśnie jak już przejść na bezorkowo to chcę nawóz umieścić tam gdzie powinien być.  Wcześniej dawałem nawóz jesienią pod pług. Moim zdaniem nawóz wieloskładnikowy siany przed siewnikiem to złe rozwiązanie, dlatego chciałbym umieścić przewody nawozowe za łapami grubera. Biorąc pod uwagę, (czysto teoretycznie) że do ok 3-4liści pszenica pobiera składniki potrzebne do wzrostu z ziarniaka, to w tym czasie korzenie już dawno są poniżej nawozu, który sialiśmy przed siewnikiem. Przeszedłem na siew nawozu pod pług i nie zauważyłem spadków plonów, raczej wzrost. Dodatkowo moim zdaniem korzenie są bardziej rozbudowane, bo cały czas szukają składnika, rozbudowując się. Później przy suszy lepiej sobie radzą. W buraku zauważyłem, i od tego czasu daję nawozy na jesieni, i nie ma problemu z korzeniem, który rośnie w dół. Wcześniej były przypadki, że buraki rosły jak pastewne, i był problem z wykopaniem, i suszą... To tak tyle co zauważyłem. smile

3,639

Odp: GG FORUMOWE

http://olx.pl/oferta/accord-siewnik-aut … 7j6Q5.html
na drugim zdjęciu jest to koła do napędu aparatu, ma 2 metry obwodu więc 5 razy dookoła i ładnie można se przeliczyć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,640

Odp: GG FORUMOWE

https://www.youtube.com/watch?v=S8OpSx_-x-c
jak najtaniej zrobić taki wal kupic rure o takiej średnicy to będzie koszt przecież wiec co można innego i czy same opony nalozone na rure bez powietrza zda egzamin pod warunkiem ze będą scisniete do siebie