3,641

Odp: GG FORUMOWE

a jakie tam sa opony? z osobowki? myslałem nad takim wałem to talerzówki

Rolnik z powołania:-)

3,642

Odp: GG FORUMOWE

Mieliśmy kiedyś coś takiego ciągniętego za siewnikiem do buraków, i ładnie równało. Nie zagęści za mocno tylko wyrówna, bo za lekkie jest. Jednak do oprysku po siewie fajne bo pole równe jak stół. I lepiej chyba za siewnikiem, zrobić coś takiego, bo jak na filmie widać, koła ciągnika robią koleiny.

3,643

Odp: GG FORUMOWE

Jedna rura grubościenna średnicy około 40mm, druga dopasowana tak by weszła na nią z luzem. Tą drugą tniesz na odcinki odpowiadające szerokości całkowitej jednego koła plus 3-5cm na luz między kołami. Na tych pociętych rurkach naspawujesz uprzednio wycięte z blachy 8-10mm mocowania pod felgę. przy nakładaniu rurę smarujesz grubo towotem tak by miało to jakieś smarowanie i korozja by za szybko się nie wdała. Dodatkowo między kolejne segmenty nasuwasz na te krótkie rurki kawałki węża strażackiego lub podobne tak by zasłonić miejsce styku dwóch rurek i by woda i kurz się nie dostawały. Jak wał szerszy jak 2metry warto zrobić podporę na środku by to usztywnić. Dodatkowo można nad wałem wylać z betonu dociążenie. Zaletą tego wału jest niezależna praca każdego koła, szczególnie to się zdaje na uwrociach, tańszy w wykonaniu jak wał na piastach dla każdego koła, jednak nie taki tani jak ten z filmu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,644

Odp: GG FORUMOWE

Jakie wydajności pomp macie w swoich ciągnikach z turem ? Mnie trochę zdziwiło- ciągnik 80km i pompa 30l/min yikes

3,645

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

Jedna rura grubościenna średnicy około 40mm, druga dopasowana tak by weszła na nią z luzem. Tą drugą tniesz na odcinki odpowiadające szerokości całkowitej jednego koła plus 3-5cm na luz między kołami. Na tych pociętych rurkach naspawujesz uprzednio wycięte z blachy 8-10mm mocowania pod felgę. przy nakładaniu rurę smarujesz grubo towotem tak by miało to jakieś smarowanie i korozja by za szybko się nie wdała. Dodatkowo między kolejne segmenty nasuwasz na te krótkie rurki kawałki węża strażackiego lub podobne tak by zasłonić miejsce styku dwóch rurek i by woda i kurz się nie dostawały. Jak wał szerszy jak 2metry warto zrobić podporę na środku by to usztywnić. Dodatkowo można nad wałem wylać z betonu dociążenie. Zaletą tego wału jest niezależna praca każdego koła, szczególnie to się zdaje na uwrociach, tańszy w wykonaniu jak wał na piastach dla każdego koła, jednak nie taki tani jak ten z filmu.

Nie ogarniam za głupi jestem... :stu:

3,646

Odp: GG FORUMOWE

rura 40mm robi jako oś. jest cała, niepocięta, długa jak wał szeroki. Ta druga rura co ma na nią wleźć jest cięta na kawałki po to by po dospawaniu mocowania felgi (kółko z otworami na śruby co w miejsce szpilek przyjdą) szło nasunąć całe koło (opona, felga i powietrze) na oś i po to by niezależnie się obracało na tej pierwszej rurze. wsuwając kolejne koła  warto nasuwać pomiędzy je ten wąż.
dla mnie opis jasny, ale ja wiem o co mi chodzi smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,647

Odp: GG FORUMOWE

A jaka byłaby orientacyjna żywotność takich opon jakby ocierały o siebie? Czy może tak docinać rurki, żeby nie ocierały, czyli nieco szerzej jak felga z oponą.?

3,648 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-04-07 21:13:32)

Odp: GG FORUMOWE

pisałem luz 3-5cm.
Jak by ocierały i do tego piach to daje max 30-50ha i by która dupnęła.
jak ktoś by się bał że między kołami nie ugniecione to można takie coś wyrzeźbić  http://www.farmet.pl/maszyny-rolnicze/z … pneu-valec

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3,649

Odp: GG FORUMOWE

Masa masa i jeszcze raz masa. Mam zawieszane, jednak jak uprawa będzie mi odpowiadała, to robię pół zawieszane sprzęty....

3,650

Odp: GG FORUMOWE

Panowie dziś byłem u znajomego co ma warsztat i powiem Wam że ludziska zaczynają 80 wyciągać z krzaków i reanimować , miał 3 sztuki do reanimacji i mówił że jeszcze dwie czekają. Koniec świata blisko.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3,651

Odp: GG FORUMOWE

no faktycznie źle się dzieje ;-)

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,652

Odp: GG FORUMOWE

Unia była chwalona jak rzepak był po 2000 i pszenica po 1000. Jak teraz rzepak po 1100 a pszenica 600 to każdy już się najadł unii, i przeprasza osiemdziesiątki co odprowadził w krzaki. Kiedyś Marek powiedział, ''trochę pokory'', powiem szczerze, że to najbardziej życiowe i najbardziej chyba przydało mi się to co powiedział na ten czas co jestem tutaj.

3,653

Odp: GG FORUMOWE

Ostatnio jechałem po rodziców do szwagra z dziewczyną i ona kierowała  a ja patrzyłem co kto ma na podwórku bo może raz na rok tam jadę wink Praktycznie same 80 i z turem albo przy wycinaku albo przy Paszowozie. Może było parę nowych ciągników ale obok stał tez jakaś 80tka.. Niby To nic ciekawego ta 80tka ale widzę jak dużo ludzi ma ten ciągnik. W nim trzeba by było dużo pogrzebać i żeby było Ciszej w kabinie to i dać dobre wygluszenie i nie było by źle. Ale też można za podobne pieniądze i kupić jakiś zachodni Deutz czy Renault bądź Case bez napędu i będzie bardziej może wygodny ale jednak ciągnie wszystkich u mnie do Ursusa i Zetora smile Sami się zastanawiamy z tata kupić jakiś 80km do lekkich prac zwłaszcza do sianokosow ale jak coś się nie znajdzie fajnego to od znajomego mogę mieć 912 nawet ładna i wgl wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3,654

Odp: GG FORUMOWE

Potrzebuje kupić sobie buty robocze bo stare mi się kończą, coś polecacie?

mdw

3,655

Odp: GG FORUMOWE

http://allegro.pl/buty-robocze-skorzane … 28584.html
Wygodne
Mi wytrzymują ino rok bo ich nie szanuje jak dostaną pasty raz to max
No i mają numer 47 wink

3,656

Odp: GG FORUMOWE

mysle nad tymi                  http://allegro.pl/buty-robocze-cofra-tr … 55697.html

mdw

3,657 Ostatnio edytowany przez Janusz M6040 (2015-04-08 21:01:38)

Odp: GG FORUMOWE

Te z linku są ok, tylko nie wiem czy otrzymasz takie jak na zdjęciu bo w tamtym roku wyszedł nowszy model tego buta i już nie jest tak wytrzymały jak te na zdjęciu.Jest jeszcze  wersja z krótszą cholewką , na lato wygodniejsza nazywa się cofra volga

3,658

Odp: GG FORUMOWE

Ja mimo wszystko jakbym buty kupował, to szukałbym dłuższych tak żeby kostka była usztywniona. Podczas żniw nieraz z przyczepy czy kombajnu się skacze i nieraz w luźnych butach noga ucieknie. No i oczywiście dłuższe, tylko bez wypełnienia z gąbki, żeby chłodne były.

3,659

Odp: GG FORUMOWE

http://allegro.pl/buty-robocze-reis-brr … 47566.html
ja aktualnie mam takie trochę z niższej półki ale ja mam zasadę że to tylko buty one sie i tak rozwalą więc nie daje za dużo kasy a wytrzymują nawet sporo ale muszę pomyśleć nad jakimiś lekkimi na lato bo te są ciężkie. a kupuje w sklepach rolniczych albo mam taki fajny sklep metalowy gdzie sie zaopatruje w takie sprzęty

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,660

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Ja mimo wszystko jakbym buty kupował, to szukałbym dłuższych tak żeby kostka była usztywniona. Podczas żniw nieraz z przyczepy czy kombajnu się skacze i nieraz w luźnych butach noga ucieknie. No i oczywiście dłuższe, tylko bez wypełnienia z gąbki, żeby chłodne były.

Grześ ja kosze w japonkach lub sandałach sportowych i jakoś nie narzekam