921

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja powiem tak odnośnie robali wszelkiej maści. Nie kopałem szpadlem na polach uprawnych nie oranych, ale ostatnio kopałem w porzeczkach, takich 3 letnich. Nie ryte od 2011. Pod krzakami pas max 40 cm ugór herbicydowy - bez glifosadu. Międzyrzędzia kończyna ścinana tak by trafiła pod krzaki.  No i z tydzień temu chodziłem ze szpadlem i wykopywałem krzaki białej porzeczki które jakos wmieszały się w sadzonkę czerwonej.
Szok! Robali mimo ze zimno masa, ziemia luźna i widać w niej próchnice! W kazdym razie masę która się rozkłada juz pod spodem...
To nie to co było 3-4 lata temu....

922

Odp: Uprawa bezorkowa

Podzielę się kilkoma uwagami, tym co dziś zauważyłem na temat głębokiej uprawy. Podpiąłem gruber który kupiłem, i jestem miło zaskoczony. Mianowicie pojechałem na pole gdzie ludzie orali zawsze max15cm, pole zaperzone że głowa mała. Pole wziąłem w dzierżawę tylko po to żeby mieć dobry dojazd do innego pola.Nie zależy na jakiś super zyskach, ale coś trzeba wsiać tam. Gruber bardzo agresywnie miesza ziemię, i ziemia jest napowietrzona, a jednocześnie równo za maszyną. Przydałoby się jakieś mocne zgrzebło za gruberem, bo przy małej prędkości zostawia po ostatnim rzędzie łap rowki. Jednak może to i lepiej, z racji deszczu jak to Marek kiedyś wspomniał. Mam możliwość zmiany kąta pracy na mniejszy. Na jesienne uprawki zmienię, bo wydaje mi się że nie ma aż tak dużej potrzeby, i będzie mniejsze mieszanie warstw dół-góra. Dalej już nie tak kolorowo, bo na bardzo zwięzłą ziemię 9łap grubera o szerokości 2metry to jest max co można podpiąć do 323. Oczywiście chcąc zrobić głęboko i przy tym utrzymać dobra prędkość. Robiłem I4,bo na II4 miał za ciężko przy głębokości ok20cm. Wały robią piękną robotę i wbrew pozorom nie zawija na nich się, bo wzajemnie się czyszczą.

923

Odp: Uprawa bezorkowa

A ja muszę stwierdzić że tak jak u mnie po kukurydzy to jednak pług. Zboże po zbożu to jak najbardziej bez pługa ale tam gdzie była fest kukurydza i jest od groma masy to jednak lepiej to pługiem przewrócić i spokój.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

924

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Dalej już nie tak kolorowo, bo na bardzo zwięzłą ziemię 9łap grubera o szerokości 2metry to jest max co można podpiąć do 323. Oczywiście chcąc zrobić głęboko i przy tym utrzymać dobra prędkość. Robiłem I4,bo na II4 miał za ciężko przy głębokości ok20cm. Wały robią piękną robotę i wbrew pozorom nie zawija na nich się, bo wzajemnie się czyszczą.

Przyjdzie taki dzień że poprosisz III-1 o wsparcie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

925

Odp: Uprawa bezorkowa

Wierzę.

926

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

A ja muszę stwierdzić że tak jak u mnie po kukurydzy to jednak pług. Zboże po zbożu to jak najbardziej bez pługa ale tam gdzie była fest kukurydza i jest od groma masy to jednak lepiej to pługiem przewrócić i spokój.

Lechu wca nie wczoraj byłem oglądać pszenicę po qq wieczorem wstawię zdjęcie

927

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja po qq i po talerzowce raz - potem oprysk i znowu talerzowka z siewnikiem zasialem w pszenice jara bez orki i pierwszy raz tak zrobilem- pole wyglada dziwnie smiesznie bo sporo jeszcze resztek po qq na wierzchu ale to zlelem po zniwach kurzenica i znowu talerzowka z siewnikiem i gorczyca i jak zdaze to zaoram a jak nie to talerze i glebosz i na wiosne znowu qq zobacze co z tego wyjdzie

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

928

Odp: Uprawa bezorkowa

nowa maszyna gotowa do odbioru. Jeśli by ktoś potrzebował "miga " to mam jeden na zbyciu smile
http://i61.tinypic.com/2njd4zt.jpg
http://i61.tinypic.com/wr1aj7.jpg
http://i61.tinypic.com/ancu8x.jpg
http://i62.tinypic.com/2zsve5w.jpg
http://i59.tinypic.com/vnzdxd.jpg

929 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-04-16 20:11:20)

Odp: Uprawa bezorkowa

Mój jeszcze nie ruszony. Zerakam to tu to tam zastanawiam się czy nie będzie śmieszny mig 2,4m i to ciągany.....
Marek a te wały utrzymują głębokość czy koła?
To już trzeci mig?

930

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku ten agregat jest szerszy niż 4metry? Fajne te agregaty robisz, trzeba przyznać. Mieć dobrego woła do podpięcia to można nieźle poszaleć po polu. wink

931

Odp: Uprawa bezorkowa

marku pytanie jakie rury użyłeś do budowy packera ? średnica i ścianka ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

932

Odp: Uprawa bezorkowa

ten ma 4.5m, do sprzedania mam taki sam 4m, a migów już z warsztatu wyjechało 7. głębokość mają trzymać wały, pierwszy ponad 30cm, drugi 20cm

933

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku tylko pogratulować wykonania.

934

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku a ile koni potrzeba do tego 4 metrowego?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

935

Odp: Uprawa bezorkowa

200kucy na płaskim, na górki od 240...

936

Odp: Uprawa bezorkowa

A nie ma problemu z zakleszczaniem kamieni między wałami ?

937

Odp: Uprawa bezorkowa

czasem złapie, i trzeba wtedy odrobinę cofnąć, i dalej do przodu

938

Odp: Uprawa bezorkowa

ile cenisz takiego MIGa??

939

Odp: Uprawa bezorkowa

50 tysięcy

940

Odp: Uprawa bezorkowa

Marek a ta kombinacja wałów nadała by się do talerzówki? Ile byś wziął za zrobienie takich wałów na szerokość 3,3 metra?

E 516 na części
Telefon 695 076 269