941

Odp: Uprawa bezorkowa

No to ładny sprzęcior normalnie masz wielkiego + ( choć już ich nie ma big_smile ) A próbowałeś swojego Case podpinać i pracować  tym 4m zestawem ? To tak właściwie robisz pod zamówienie dla kogoś te migi ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

942

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

Marek a ta kombinacja wałów nadała by się do talerzówki? Ile byś wziął za zrobienie takich wałów na szerokość 3,3 metra?

jeśli masz spawarkę to lepiej zrobić samemu, bo jest dużooooo spawania. jeśli potrzebujesz więcej zdjęć lub rysunek zadzwoń.

943

Odp: Uprawa bezorkowa

Karol323 napisał/a:

No to ładny sprzęcior normalnie masz wielkiego + ( choć już ich nie ma big_smile ) A próbowałeś swojego Case podpinać i pracować  tym 4m zestawem ? To tak właściwie robisz pod zamówienie dla kogoś te migi ?

mój MX170 chodził z takimi kultywatorami 11lat, trochę go umordowałem, ale od tego jest smile . Na lżejszej i po płaskim szło całkiem nieźle, ale trochę za wolno, bo w granicach 7km/h. Efekt jest dużo lepszy przy 10-12km/h. Teraz z Volvo lata 12km/h i jest super. Zobaczę jak będzie z case magnum 7250 (7240), do którego właśnie się przymierzam.
Tego miga ze zdjęcia zrobiłem dla znajomego, bo jesienią przyjechał moooocno  zdenerwowany na wschody po pługu. Ma już jednego mojego miga i miał pola obok siebie zrobione bez i z pługiem, i utwierdził się,że nie ma sensu orać. To już drugi klient który wziął ode mnie drugi kultywator.

944

Odp: Uprawa bezorkowa

To masz zamiar takiego Magnuma kupić i volvo odciążyć?  smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

945

Odp: Uprawa bezorkowa

magnumy można nabyć w sensownych pieniądzach i przydałby się jeszcze jeden ciągnik na szczyt robót i w ramach asekuracji jakby z którymś coś się działo

946

Odp: Uprawa bezorkowa

No to wiadomo. Magnumy to siła ogromna.. U mnie w okolicy facet ma też sporo ziemi to mają właśnie 240km chyba na sprzedaż, ciągał 5 skib teraz zawieszany w obrotce a przedtem 6 półzawieszany po ładnych górach hasał i dymka praktycznie nie było.. Lecz panewki obróciło i założyli nowe i idzie do żyda.. Kupił nowego Lambka

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

947

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzisiaj uprawiamy pod grządki z ojcem dla naszych kobiet żeby się czymś zajęły.... big_smile I tak się zastanawiam czym Marku uprawiasz swojej żonie pod grządki, jak same duże sprzęty pokazałeś? wink Bo jak rozumiem jak wszystko bez pługa to wszystko? big_smile

948

Odp: Uprawa bezorkowa

do ogródka mam bronę wahadłową i wystarczy im tego dobrego yikes

949

Odp: Uprawa bezorkowa

Moja narzeka że ma za twardo w ogródku...... no co? bez pługa a że to akurat "poprzeczniak" pola to przy okazji wiosenych uprawek trochę się ubiło... właśnie szpadlem tam macha....

950

Odp: Uprawa bezorkowa

7250 w agrifarmie to ciągał półzawieszany zagonowy kverneland 8 skib a jak poszli na bezorkowo to ciągał tigera 4 metry i ziemia fruwała ponad ramę. Maszyna nie do za...ania.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

951

Odp: Uprawa bezorkowa

case 7... to najtańsze ciężkie ciągniki na rynku i jest najlepszy serwis do nich.

952

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek moja z ojcem przewraca ogródek całe 1,5 ara widłami do kopania, czyli głęboka uprawa bezorkowa, szpadel to raczej pług smile

953

Odp: Uprawa bezorkowa

Wróciłem właśnie z pola. Widzę że moja pszenica bez pługa to moja najmocniejsza pszenica....
Szczególnie na glinie

954

Odp: Uprawa bezorkowa

No muszę przyznać że żyto co zasiałem bezorkowo wygląda mega ładnie w podług tego co mają sąsiedzi na orce . Ciekawe jak to będzie w żniwa ? A ogródek robię glebogryzarką czyli też bezorkowo wink

955

Odp: Uprawa bezorkowa

Żyto też śmiga jak głupie przez drogę hybryda sąsiada jakoś stanęła w miejscu a nie skracana.

956

Odp: Uprawa bezorkowa

androl te widły do kopania to raczej pług na odkładniach ażurowych...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

957

Odp: Uprawa bezorkowa

Koseś to jednak będziesz próbował bez pługa na większym areale?

958

Odp: Uprawa bezorkowa

No nie wiem ? Z pewnością będę chciał zrobić na razie system mieszany i bez orki robić pod oziminy a pod jare i kukurydze po staremu .

959

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja widzę, że przede wszytki,m wschody pewniejsze, i równiejsze. W jednym miejscu pszenica sypie na 8ton w drugim na 3 tony i tak średnia wychodzi gorsza niż mogłaby wyjsc. A na polu mam straszną mozaikę...

960

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzesiu a ile waży twój nowy agregacik co kupiłeś?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)