3,741 Ostatnio edytowany przez zorak (2015-04-23 09:23:36)

Odp: GG FORUMOWE

niewydostanieszsie jak się sprawuje farmtrac ? ile już go masz i ile zrobiłeś godzin ? jakieś awarie ?
Mój pod koniec czerwca będzie miał 4 lata i na dzień dzisiejszy przepracowane 1500 motogodzin w większości z ładowaczem, kosiarką, prasą, transport. Awarie - wymiana linki sprzęgła.

gg 5118068

3,742 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2015-04-23 23:39:25)

Odp: GG FORUMOWE

Na dzisiaj 930 mth. Mam go 1,5 roku.  Jak woziłem siano na spalarnie to pociła się sprężarka powietrza i tyle z awarii. Pali minimalnie mniej jak stary ursus 385 a robi pododnie. Najwięcej robi z kosiarką 2,1 i zwijarką wafamy. Ogólnie zadowolony jestem, poczciwy traktor za nieduże pieniądze.  Na ile naprawdę ma gwarancje? W książce mam 2 lata ale serwisanci twierdzą, że po 1000mth się kończy. Za pół roku po sezonie na łąkach pewnie będzie miał 1700-1800 więc wolałbym bez limitu.

3,743

Odp: GG FORUMOWE

24 miesiące jednak nie więcej jak 1000mth - tak było u mnie. Masz 930 i jeszcze pół roku gwarancji - czym prędzej wyciągaj bezpiecznik odpowiedzialny za motogodziny.

gg 5118068

3,744

Odp: GG FORUMOWE

Łoł! Ładnie natrzaskaliście godzin. Chyba w nich śpicie big_smile
chłopoki nie katujcie sprzętów z ładowaczami, w OHZ Dębołęka złamały się dwa farmtracki z turami.
na skrzyni pośredniej chrupnęły, 20 kółek z hakiem za naprawę i nowe elementy.
Macie balasty gdy pracujecie turem? wiem że poszły im wałki dające napęd na przód jak nie było skrzynek na tyle. i linki od sprzęgła czasami padają ale to koszt 30zł więc bajka.
operatorzy raczej nie oszczędzają maszyn.
Mają też dorobione smarowanie tulei sprzęgłowej, po za tym pęknieciem nie działo się u nich nic problematycznego.

Skąd wiem? sąsiad chciał kupić farmtracka i zbierał informacje od użytkowników.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3,745

Odp: GG FORUMOWE

Ja mam bez tura. Ciągnik bez ramy do tura to zły pomysł przy moich ilosciach balotów i gnoju. Wolę łamać starą 385, przynajmniej jak złamie skrzynie albo most to za parę groszy kupie drugą obudowe. Myślę nad ładowarką, może nowa chińska? Zobaczymy, widzę po farmtracu że maszyny tanie wcale nie są takie złe.Farmtrac robi na łakach bo lekki, na szerokich oponach i 4x4. Ciężkie ursusy na torfowiskach to było nieporozumienie, jak woda wysoko tonęły, farmtac idzie po wierzchu i nawet kolein nie robi.

3,746

Odp: GG FORUMOWE

Mój rusek w czerwcu będzie miał 6 lat i obecnie ma 3210 mth. Od roku jak brachol kupił 7211 to rusek ma ciut mniej roboty właśnie na łąkach. Sąsaid ma tez farmtraka i dobrze mu chodzi ale na 15 ha i do tego 330 i 3p to żaden wyczyn. Kolega krótki czas miał też farmtraka z turem w wielkim gospodarstwie mlecznym ale coś właśnie w kadłubie mu pękła i go oddał bo w sumie wziął go na test. W jego miejsce ma kolejnego 914 z turem bo jak mówi jednak masywniejszy jest. Ale jak widze to ogólnie traktorki fajne, silnik ładnie w nich pracuje i cicho co nie można powiedzieć o porównywalnym Zetorze Major. Tylko ta wajcha od hydrauliki w Farmtraku niezbyt udana jest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,747

Odp: GG FORUMOWE

Myślałem nad zakupem belarusa. Ale znajomy ma 952.3 i pali mu wałek wom. Ma taką samą kosiarkę jak moja (samasz 2,1) i ruszyć nią jest ciężko. Na razie mam gwaramcje to przyjeżdzają i robią ale co będzie dalej? Farmtrac ma mocniejszy wom. Zgaśnie a nic nie spali się w sprzęgle.

3,748

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy jest sprawa może ktoś z kolegów forumowiczów lub sąsiad, znajomy ma na sprzedaż siewnik Amazone D7 3metrowy, mój szwagier potrzebuje.

3,749

Odp: GG FORUMOWE

ja ma też dyskową 2,1 ale pronar i ruszyć ją to żaden problem, gorzej z gnojarą jak wyłącze na uwrociu to jak ma pełno na wałkach z tyłu to ciężko ruszyć ale ma już wnet 6 lat więc to już pora wymienić taśmy. Ale żeby nie mógł ruszy kosiarki to coś nie tak pomimo to że wałek to jego słaba strona.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,750

Odp: GG FORUMOWE

Kolega wymienił na nowe w 25 letnim i po paru miesiącach wrócił do starych. Na nowych dociągnięta na max i się ślizgała. Te taśmy się praktycznie nie zdzierają, wystarczy raz na parę lat trochę podciągnąć.

3,751

Odp: GG FORUMOWE

Laszek napisał/a:

ja ma też dyskową 2,1 ale pronar i ruszyć ją to żaden problem, gorzej z gnojarą jak wyłącze na uwrociu to jak ma pełno na wałkach z tyłu to ciężko ruszyć ale ma już wnet 6 lat więc to już pora wymienić taśmy. Ale żeby nie mógł ruszy kosiarki to coś nie tak pomimo to że wałek to jego słaba strona.

Chodzi o bębnową samaszkę. Zapotrzebowanie mocy niby 70KM ale przy rozruchu silnik czuje i to bardzo mocno. Jak już rozkęci to idzie.

3,752

Odp: GG FORUMOWE

diablo-31 napisał/a:

Koledzy jest sprawa może ktoś z kolegów forumowiczów lub sąsiad, znajomy ma na sprzedaż siewnik Amazone D7 3metrowy, mój szwagier potrzebuje.

http://www.anonse.com/rejon/1/kategoria … ta/8698214

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

3,753 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2015-04-27 18:57:52)

Odp: GG FORUMOWE

Nalałem do opryskiwacza CCC i modusa na pszenice, a zachmurzyło się jak cholera. Może to postać do jutra ??

3,754

Odp: GG FORUMOWE

pewnie

3,755

Odp: GG FORUMOWE

A u mnie dziś park maszynowy powiększył się o kolejnego klamota ze stajni Fortschritt smile
Tylko ten rusek psuje mi genetykę stada hmm

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,756

Odp: GG FORUMOWE

oo to pochwal się zakupem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,757

Odp: GG FORUMOWE

A więc jest to gruber B 365, szerokość 2,2 m. Do ruska wydaje się w sam raz jeśli chodzi o uprawę głęboką zastępującą pług. 11 zębów rozmieszczonych na 4 belkach. Rama w kwadrat z dwóch ceowników hutniczych. Maszyna z konkretnego materiału. Dziś pierwsze testy w polu po kukurydzy pod siew właśnie kukurydzy. Na przyszłość pozostaje dorobienie sensownego wału bo jak na razie są tylko koła podporowe.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,758

Odp: GG FORUMOWE

Kukurydza po kukurydzy ... spoko czasami tak trzeba
no ale bez pługa rozumiem.... fajnie
I  mnie zastanwia czemu  stokłosy zaorali u nas pod kuku jak nigdy nie orali pod nic

3,759

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiu bakutilów nie zrozumiesz. Co do tego mojego drapaka to może pokuszę się o wał sterntiller, zobaczymy co wyjdzie z tego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3,760

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:

Kukurydza po kukurydzy ... spoko czasami tak trzeba
no ale bez pługa rozumiem.... fajnie
I  mnie zastanwia czemu  stokłosy zaorali u nas pod kuku jak nigdy nie orali pod nic

Przecież to jedna z roślin, którym mono kultura nie przeszkadza.