3,761

Odp: GG FORUMOWE

wszystkim przeszkadza, tylko niektóre tolerują brak zmianowania i nie obniżają drastycznie plonowania

3,762

Odp: GG FORUMOWE

bylem na polach na których kukurydza była siana od 20 lat i  chciałbym mnieć takie wydajnosci,

Leszek   dla kolegów'

3,763 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2015-04-30 02:16:02)

Odp: GG FORUMOWE

W sumie to chyba najlepszy wątek na to co mam do napisania, tak więc witam Panowie Koledzy po dłuuuugim czasie smile

Trochę mnie tu nie było i jestem winny trzy małe słowa celem wyjaśnienia tej mojej nieobecności. A więc po kolei... W listopadzie zeszłego roku przyszło na świat moje trzecie dziecię, ale za to pierwsza córcia :dance: :walka: :dance:  Radości nie było końca ale trudny okres niemowlęctwa w rodzinie zaczął się od nowa. Kupka, karmienie, przewijanie, mycie, wieczorne i nocne kolki, płacze i noszenie na rękach małej księżniczki stały się codzienną normą, no i do tego jeszcze równolegle przedszkole i szkoła starszych dwóch królewiczów, i na wszelkie przyjemności czasu zaczęło brakować... Do tego doszła spora rewolucja warsztatowa (o tym później) i niestety musiałem zrezygnować z kilku przyjemności. W pierwszej kolejności padło na różne imprezki i spotkania towarzyskie, a później też i na różne zajęcia i prace w internecie, a na końcu też i na to zacne forum, bo tu bywało, że i kilka godzin dziennie potrafiłem spędzić. No cóż, macierzyństwo wymaga poświęceń, ale warte jest tego i to bardzo big_smile Rezygnacja z forum była tym łatwiejsza, gdyż jak pamiętacie, jakiś idiota zastraszył szeryfa sądem za obrazę swoich wątpliwych i marnych uczuć religijnych w arcy ciekawym wątku o religiach. Szef się poddał i wystąpił w roli cenzora, a ten co go zastraszył, widać tak przesiąkł poprzednim systemem politycznym, że bez cenzury żyć nie może... Ostatecznie ułatwiło mi to sprawę i to chwilowe rozstanie z forum mniej bolało, gdyż uznałem to przy okazji za taki mój mały protest przeciwko katooszołomom wszelkiej maści big_smile Co nie znaczy, że tu nie bywałem... Duchem obecny byłem tu cały czas tylko z ciałem było trochę gorzej wink Tak więc jak widać, wcale nie „olałem” forum, ani na nikogo się nie obraziłem (bo niby za co) tylko po prostu rąk i czasu w pewnym momencie mi zabrakło smile  W międzyczasie (tu muszę się pochwalić) w zeszłym roku udało mi się załatwić z Budżetu Obywatelskiego boisko w szkole moich dzieci (dziś już kończą się prace na nim), a w tym roku organizuję kolejne mini boisko do siatkówki i dwie bieżnie do biegania. Fajna i bardzo satysfakcjonująca sprawa, tym bardziej, że przez ostatnie ponad dwadzieścia lat nikt tego tematu nie potrafił ogarnąć i to co było przy szkole, to była jedna wielka porażka wszystkich elit rządzących naszym państwem w czasach tzw. "wolności", a właściwie pseudowolności w pseudodemokratycznym kraju, które istnieje tylko teoretycznie jak to "u Sowy" mawiali... Kiedyś można było budować nowe szkoły i boiska, a dziś, kiedy boiska obracają się w pył i gruzowiska, a na ich murawie jest tzw. "ch... dupa i kamieni kupa" jak to wnuk naszego narodowego wieszcza raczył był zauważyć, w dobie obecnego nibydobrobytu, nagle okazuje się, że przez dwadzieścia lat nawet boisk w szkołach nie dało się wyremontować i na nic nie ma funduszy. Nawet na malowanie ścian czy na szafki w szkole, o papierze toaletowym nie wspominając, nie ma pieniędzy, ale za to ile nowych kościołów powstało, a stare kwitną remontami niczym maki na łące... Tam to bez mrugnięcia okiem dziesiątki miliardów rocznie "ładujemy" z budżetu państwa, ale o dzieci i ich kształcenie to w ogóle nie dbamy, bo już na to pieniędzy z budżetu nie starcza. Kościół wszystko pożarł.... No ale o tym to może w innym wątku big_smile Wiedziałem, że w szkołach za dobrze się nie dzieje, ale dopiero gdy moi chłopcy zaczęli do niej uczęszczać, zobaczyłem jak to jest naprawdę. Dobrze, że chociaż porządne boisko, a docelowo fajny mini kompleks sportowy udało mi się im załatwić :dance:

Wracając do warsztatu, to po dość intensywnej "przygodzie" z naszą miejscową szlifiernią, szlifierzem wałów i jego szlifierką, podjąłem decyzję, że szlifiernię będę miał u siebie i basta. Tu podobnie jak z pompami wtryskowymi, sprawy musiałem wziąć we własne ręce, bo inaczej pewnie musiałbym zmienić branżę. Czara goryczy się przelała, ale za to teraz przynajmniej jestem na 110% pewien szlifów wałów korbowych, bo czuwam nad nimi osobiście smile Tak więc końcówka zeszłego roku i początek tego były bardzo intensywne. Kupione wielotonowe poważne maszyny, porządnie wyremontowane i ustawione w odpowiednich miejscach, i powoli szlifiernia rozkręca się na całego. Tak więc dziś, a właściwie już od jakiegoś czasu, oferuję dodatkowo szlifowanie wałów korbowych, szlifowanie / planowanie głowic i wszelkiego rodzaju płaszczyzn, i to u siebie na miejscu w Grudziądzu. Maszyny wyremontowane więc szlify pewne na 100%. Magnesówkę mam sporą bo o stole 1000x500, więc nawet głowice od sześciocylindrowców w jednym kawałku heblujemy aż miło smile  Tak więc jeżeli ktoś jest w potrzebie i trzeba przeszlifować wał korbowy, głowice albo płaszczyznę np. bloku silnikowego, to zapraszam. Jak się dobrze umówimy, to szlify możemy wykonać nawet od ręki. Kolejny etap to wytaczarka(i), honownica i pewnie coś jeszcze, ale z uwagi na to, że do silników IFY to niepotrzebne, to tu już takiego ciśnienia nie ma i spokojnie czekam na odpowiednią okazję.

Teraz córcia już powoli wchodzi w szósty miesiąc życia i powoli wszystko zaczyna się normować. Powoli wracam na forum, do komputera i do internetu. Z perspektywy czasu powiem też, że taki komputerowo-internetowy resecik bardzo pozytywnie wpływa na człowieka. Pierwsze objawy uzależnienia od komputera i internetu zostały całkowicie wyeliminowane i jest git smile

Ale też na forum widzę sporo się działo... Zniknęły plusy i minusy yikes i teraz każdy przypisuje je sobie odpowiednio i uczciwie sam... Fajnie :brawo: Mam nadzieję yokoslaw, że nie obrazisz się na mnie jak tych ponad 100 anonimowych minusów, które dostałem od Ciebie za Bóg jedyny wie co wink nie przypiszę sobie, bo one były całkowicie bezsensowne. Anonimowe i nieuzasadnione w ogóle się nie liczą tongue Marny Twój trud....

No i to by było chyba na tyle z mojej strony na ponowne powitanie smile Teraz obiecuję znów bywać tu częściej. Z racji zboczenia zawodowego w pierwszej kolejności przejrzę wątki silnikowe i tam gdzie trzeba, to skrobnę co nieco. Jeżeli jestem potrzebny gdzieś na szybko to dajcie tu znać, bo z tego co widzę, to nie jestem w stanie przejrzeć wszystkich nowych wpisów i wątków powstałych od końcówki zeszłego roku.

No to wszystkich jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i w razie czego, życzę udanej majówki, oraz Radosnych, Spokojnych i Wesołych Świąt 1-go i 3-go maja big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

3,764

Odp: GG FORUMOWE

Witamy Piotrusiu wśród swoich.

3,765

Odp: GG FORUMOWE

Witamy Piotrze po tak długiej absencji. Gratuluję córki . Rozbudowy warsztatu a i modernizacji boiska. Co do boisk nie wszędzie jest tak źle, w mojej gminie wszystkie przyszkolne zostały zmodernizowane. Szkoła do której chodzą moi chłopcy ma wspaniały kompleks "orlik"
https://www.youtube.com/watch?v=1XOYK5Irj8c
Trochę tam za dużo księdza a nie jest pokazane boisko piłkarskie smile

3,766 Ostatnio edytowany przez farmer1 (2015-04-30 06:58:05)

Odp: GG FORUMOWE

Witam Piotrze gratuluję córki i całej reszty , i nie martw się od czasu do czasu wspominaliśmy o tobie jak tam który z tobą gadał to relacje zdawaliśmy i co nieco wiedzieliśmy że masz rewolucje w domu i warsztacie pozdrawiam:D

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

3,767

Odp: GG FORUMOWE

Żyje !!!!!!!  Co tam silniki ,wpadnij do polityki rozruszać społeczność forum wink

3,768

Odp: GG FORUMOWE

Witam i niech zdrowo rośnie Córa ! smile Masz Piotrze Filtry do Forsza wszystkie tzn Paliwowe 3szt, Olejowe skrzynia i silnik ? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3,769

Odp: GG FORUMOWE

Gratulacje,a fanatykami religijnymi się nie przejmuj.
Ps. a brak - i + to trochę moja sprężynka.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3,770

Odp: GG FORUMOWE

Witaj Piotrze! Gratuluję sukcesów i pociechy. Życzę dla Was dużo zdrowia i wzajemnej cierpliwości. Piotrze i jak już jesteś powiedz kiedy dzwonić do Ciebie,żebyś miał czas pogadać i przede wszystkim odebrać telefon? wink Mam pompę silnika do podesłania do Ciebie.

3,771

Odp: GG FORUMOWE

Wchodzę na forum
- gg forumowe - nowe wątki
pierwszy pojawia się ....
O KU....A ! Szok!
Witaj Piotrze!
Zdrowia dla całej rodziny!

3,772

Odp: GG FORUMOWE

Powitac i gratulacje po całości :-)

Rolnik z powołania:-)

3,773

Odp: GG FORUMOWE

Nie no tak być nie może. Wojtas albo MArekP zróbcie nowy wątek np  Powitanie Piotra albo Wielki Powrót  ba moze uniwersalny Wielkie Powroty.... wink. Koseś wytrzymał prawie 30 dni Piotr pół roku.....

3,774

Odp: GG FORUMOWE

zorak napisał/a:

niewydostanieszsie jak się sprawuje farmtrac ? ile już go masz i ile zrobiłeś godzin ? jakieś awarie ?
Mój pod koniec czerwca będzie miał 4 lata i na dzień dzisiejszy przepracowane 1500 motogodzin w większości z ładowaczem, kosiarką, prasą, transport. Awarie - wymiana linki sprzęgła.

Za bardzo chwaliłem ciągnik chyba:P Dzisiaj w nocy było koło 0 stopni i rano nie chciał zapalić, rozładowany akumulator. Gwarancja na aku skończyła się 3 tygodnie temu, dzwoniłem do serwisu i niestety nic z tym nie zrobią. Altek ładuje bo na wskaźniku jest 13,6-13,9V. Jaki akumulator kupić? Siedzi tam sznajder i wytrzymał 18 miesięcy i 3 tygodnie. Na allegro są 120Ah nawet za 300zł, podejrzewam że wytrzymają podobnie do markowych a są o połowe tańsze.

3,775

Odp: GG FORUMOWE

norma, w necie można takich przypadków znaleźć od groma. Koniec gwarancji i pada akumulator. Ja też wymieniałem tylko mi wytrzymał troszkę dłużej. Kupiłem o takich samych parametrach. Jakiej firmy ? nie pamiętam ale nic markowego. Mi padł zimą to ładowanie wystarczało na odpalenie kilka razy w ciągu dnia ale po nocy musiałem ładować aby rano odpalić.

gg 5118068

3,776

Odp: GG FORUMOWE

Potwierdzam. 3 przypadki w ostanim roku. Szczerze bież co chcesz nie ma różnicy. Razem z gwarancją zazwyczaj kończy się akumulator.

3,777

Odp: GG FORUMOWE

Witam Panie Piotrze wszystkiego dobrego i gratulacje pociechy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,778

Odp: GG FORUMOWE

Witamy szczęśliwego ojca,wszystkiego najlepszego.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

3,779

Odp: GG FORUMOWE

panowie czy u was też allegro inaczej wygląda i olx nie działa jak należy ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,780

Odp: GG FORUMOWE

wszystko po staremu