961

Odp: Uprawa bezorkowa

Wiesz co nie wiem dokładnie. Ogólnie co mam talerzówkę z agromaszu 3m ma na tabliczce 1300kg, jednak nie wiem z jakim wałem a ja mam rurowy.... Powiem szczerze, ze talerzówka krótsza, i wydaje się mniej zwodzić ciągnikiem, niż z gruberem. Ten gruber jest bardzo długi.

962

Odp: Uprawa bezorkowa

Leciutka....

963

Odp: Uprawa bezorkowa

No właśnie jako zawieszana do ciągnika, to już nie jest taka leciutka, jednak w pracy przydałoby się żeby ważyła drugie tyle, bo jak jest sucho to nie chce wchodzić. Nie musi być bardzo wilgotno, bo przy normalnych warunkach, pięknie miesza i dobrze wchodzi. Będę robił skrzynkę po obu stronach ramy żeby ją dociążyć, bo na hydropaku chciałem założyć jeszcze jeden wał. Tylko wtedy będzie podnośnik stękał. Jakbym przeszedł na bezorkowo całkiem to zrobie jej podwozie,żeby była półzawieszana.

964

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

nowa maszyna gotowa do odbioru. Jeśli by ktoś potrzebował "miga " to mam jeden na zbyciu smile

Marek umiesz powiedzieć ile taki 4m agregat waży. Liczę w teori na mojego 3m okokło 1800kg łącznie z podwójnym wałem packera. Mało czy dużo?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

965

Odp: Uprawa bezorkowa

podjadę do kolegi na wagę i zważę, bo sam jestem ciekawy ile waży.

966

Odp: Uprawa bezorkowa

No ja policzyłem z wagi materiału. Ile będzie faktycznie to daleka droga... Mam nadziwje że na jesieni będę mógł nim robić. Ramę właśnie docinam. Na przyszły tydzień powinna kształtu nabrać. Jeszcze mnie zastanawiają te dwa zęby na środku czy za blisko siebie nie są.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

967

Odp: Uprawa bezorkowa

jeśli nie ma perzu albo długiej słomy to nie będzie problemu. Można profilaktycznie jedną z tych grządzieli cofnąć o 10 -15 cm i to bardzo pomoże przy zapchaniach.

968

Odp: Uprawa bezorkowa

Marek stosujesz afalon lub coś podobnego? Pytam bo u sąsiada po ziemniakach pryskanych  afalonem w mieszaninie z czymś jeszcze i po *** uprawie bezorkowej przed siewem pszenicy pojawiły się białe pasy. U mnie po pługu i orce na 18cm też zaczynają się pojawiać . Zobaczymy co będzie dalej. Muszę dopytać dokładnie co to za chemia była poza afalonem.
Jak będzie chwila to zrobię fotki.
No a moja pszenica  bez pługa po prostu ***......

969

Odp: Uprawa bezorkowa

to raczej nie afalon a command

970

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja mam pytanie już na jesień. Mianowicie kiedy przed siewem robicie uprawę na głęboko? Zaraz przed siewem, czy leży trochę ziemia głęboko spulchniona?

971

Odp: Uprawa bezorkowa

No mniejsza o to co to było nie masz takich kłopotów?

972

Odp: Uprawa bezorkowa

bamreras napisał/a:

No ja policzyłem z wagi materiału. Ile będzie faktycznie to daleka droga... Mam nadziwje że na jesieni będę mógł nim robić. Ramę właśnie docinam. Na przyszły tydzień powinna kształtu nabrać. Jeszcze mnie zastanawiają te dwa zęby na środku czy za blisko siebie nie są.

Mi też te czołowe zęby w tej konstrukcji dają do myślenia

973

Odp: Uprawa bezorkowa

jak do tej pory nie zdarzyło mi się mieć problemy z pozostałościami po herbicydach. Owszem bywają punkty wybielone w miejscach czyszczenia filtra opryskiwacza, ale tam dawka jest przekroczona wielokrotnie.
     Jak jest czas to lepiej żeby parę dni poleżało, ale jak czas goni to bywa, że sieję bezpośrednio po kultywatorze

974

Odp: Uprawa bezorkowa

no w agrifarmie to zawsze było tak że dwa traktory z tigerami 4 m uprawiały a siewnik pronto 6 m jednocześnie siał. Teraz sieją horsch focus to jest uprawa głęboka i siew jednocześnie. Wiadomo po kombajnie idzie talerzówka 12 m na płytko

E 516 na części
Telefon 695 076 269

975

Odp: Uprawa bezorkowa

http://i61.tinypic.com/jpfsk5.jpg
http://i61.tinypic.com/14tn77p.jpg

No to dołączam do grona bezorkowców wink

976

Odp: Uprawa bezorkowa

Ile dałeś jaka szerokość i jakie zapotrzebowanie mocy?

977

Odp: Uprawa bezorkowa

13łap, będziesz robił na wszystkich odejmiesz kilka? Masz jakieś wały do niego? Powiedz Andrzeju, czy mi się wydaje czy kąt zęba jest dość spory czy tylko tak wygląda na zdjęciu?
Zabezpieczenia non stop fajna sprawa, ja nie miałem nic sensownego w dobrej cenie i dość blisko. Niech się sprawuje jak najlepiej. Ja swój przestawiłem na łapach i kąt jest naprawdę mały, powinien lekko iść. Pomalowany czeka na złożenie wałów i jesień. Koła podporowe wywaliłem, bo jak próbowałem go trochę to wydawały mi się zbędne, dałem na wały nowe łożyska to będzie spokój na jakiś czas.

978

Odp: Uprawa bezorkowa

Androl gratuluję zakupu.
Zabezpieczenia non stop przy prędkościach ok 13km/h to podstawa, ja po rzepaku, ziemniakach od kilku lat jadę bezorkowo , przedstawiona fotka jest jak raz jechałem przy dużym poplonie rzepaku i bez problemu posiałem pszenicę.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d82ff9c88425.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0ce25153fa3f.jpg

979 Ostatnio edytowany przez androl (2015-05-06 22:33:08)

Odp: Uprawa bezorkowa

Ten gruber był prawie 3 miesiące na olx coś tam się utargowało i stoi u mnie.
szerokość od środków skrajnych zębów 240 cm, rozstaw zębów 20 cm,  gęsto. Gdy dostanie wąskie dłuta opór będzie mniejszy i forsz na moich ziemiach nie powinien mieć problemów z tą ilością zębów. To jest lemken z tyłu coś miał ale uchwyty odcięte. Może zamontuje tylko brony i tak będę siał uprawowo siewnym i wałował.
Te zęby na lawecie każdy patrzy inaczej bo nie wszystkie stoją a jest dociśnięty pasami.

980

Odp: Uprawa bezorkowa

Androl masz niedaleko u Marka Popisa stoi wał prawie gotowy, a przeróbek niewiele. 2złote za kilo to bardzo dobra cena.