Temat: wlaczanie swiatel przy rozruchu

witam panowie mam taki problem z 512 a mianowicie probowalem go odpalic po zimie dzisiaj i w trakcie krecenia silnikiem wlaczaja sie swiatla ,a jak wlaczam swiatla to zaczyna krecic rozrusznik.mial ktos taki problem? w najgorszym wypadku odbuduje cala instalacje,

2

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

Przełącznik świateł ma zwarcie z włącznikiem rozruchu! Innego wyjścia nie ma. Mysz musiała jakiś kabelek nadgryźć!

3

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

taka mysl przeszla mi przez glowe ze mysz mogla nabroic.

4

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

Jak włączasz światła otwierasz obwód i przy zwarciu plusuje. Przejrzyj kabele od świateł, chyba dwie żyły i będzie git. Przełącznik rozruchu jak masz lepszy dostęp też.

5

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

latwy dostep mam do wlacznika rozruchu, w weekend otworze kabelki i przejrze to

6

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

Daj znać jak poszło!

7

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

ok, na pewno dam znac, pozdro

8

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

sprawdzilem kable pod przelacznikami w kabinie i przy silniku wiazke ta co widac i niestety jest   w porzadku, nie jest pogryziona przez myszy

9

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

odpalilem kombajn pochodzil chwile i przestalo dziac sie to z swiatlami , nie wiem co bylo

10

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

Musiało coś zwierać masa od świateł z plusem rozruchu lub na odwrót! Jeśli nie to zobacz bezpieczniki, może jakiś konektor się przygiął. Jak już raz tak miałeś to w żniwa możesz mieć!

11

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

Ja miałem kiedyś zwarcie przy gnieździe bezpieczników i wskaźnik temp mi wywalał a nic nie robiłem i był przygięty kabelek przy skrzynce/

12

Odp: wlaczanie swiatel przy rozruchu

hmm, szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi na bezpieczniki, obejrze to jeszcze raz,