Odp: MTZ skrzynia biegów

wiecie coś o womie w mtz 82? bo mi sie ślizga i rozłącza,ponoć podciąga sie jakies taśmy tylko gdzie?,czy trzeba go rozpoławiać? KTO POMOŻE Z GÓRY DZIĘKUJE.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

42

Odp: MTZ skrzynia biegów

nic nie trzeba rozpoławiać   patrzac od tyłu ppod siłownikiem od podnoszenia masz pokrywkę  albo taki  mechanizm przykręcany na parę śróbek chyba na 13 kluczyk  trzeba to odkręcić i pod spodem są śruby od naciągu taśm  prosta robota ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

43

Odp: MTZ skrzynia biegów

tak jak napisał wojtas idealnie ujęte dobierasz się z tyłu do takiej małej klapki i tam napinasz taśmy tylko nie mocno bo za szybko się skończą

Nie ma to jak FORTSCHRITT

44 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-06-21 20:06:49)

Odp: MTZ skrzynia biegów

dziękuje wam panowie,tylko trzeba będzie zbiorniki zwalić i siłownik.poza tym chyba kończy mi sie atak w moście bo rechocze jak kierat.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

45

Odp: MTZ skrzynia biegów

Nie trzeba nic zwalać do podkręcenia taśm, wystarczy wyjąć sworzeń siłownika i dojście do okienka jest. Miałem w tym tygodniu swojego w proszku, skrzynia, reduktor, cały wom przejrzany bo stukał na 1000 obrotów, wymieniona końcówka frezowana i wałek w której siedzi, 5 łożysk od womu. Przy okazji łożysko oporowe, tarcza sprzęgłowa i jeszcze coś tam drobnego. Koszt części 1200 zł + 1200 mechanik.
W mtzecie lubi się luzować nakrętka ataku w porę nie dokręcona potrafi narozrabiać, ja mam dorobioną masywniejszą, 19 lat od kapitalnego remontu skrzyni i nie puściła.

46

Odp: MTZ skrzynia biegów

No mnie też czeka podkręcenie naciągu taśm, nigdy tego jeszcze nie robiłem. Jedynie prolem z tym jest jak rozwalam gnój bo jak pełno jest naładowane na wałki to ma ciężko ruszyć. W bronie wahadłowej daję radę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: MTZ skrzynia biegów

tak jak pisał androl nie musisz rozkręcać żadnych zbiorników tylko wyjąć wałek i tam jest taki dekielek ja to robiłem jakiś czas temu dla znajomego w belarusie 952 tylko tam trochę więcej gimnastyki a w mtz 82 jest łatwe dojście mam aktualnie takiego na podwórku to jak oglądałem to jest sporo łatwiej niż w belarusie i w belarusie są jak dobrze pamiętam takie motylki do podkręcania

Nie ma to jak FORTSCHRITT

Odp: MTZ skrzynia biegów

Jeżeli to takie banalne,to zaczynam podziwiac prostotę tego ciagnika,bo jest nawet mozliwe zrobienie hamulców bez ściagania kół.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

49

Odp: MTZ skrzynia biegów

ten ciągnik jest prosty jak cep ... własnie zapomniałem dodac że trzeba odczepić siłownik od  podnośnika i podwiesić go  i jest dostęp  jak ta lala smile)   proste a zarazem genialne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile