4,021

Odp: GG FORUMOWE

Puknij go kilka razy młotem aby się sam złamał i po sprawie ,przyjadą go wyrwą i zapewne już nie wstawią drugiego .

4,022

Odp: GG FORUMOWE

Gdzie się zgłosić i jak walczyć jeśli słupki graniczne mojego pola są już z metr w drodze gruntowej ? po drugiej stronie wyrosły im "nagle" drzewa i zawsze odsuwają się w moje pole, teraz przyszedł kamień i ślad po słupkach zaginie...

4,023

Odp: GG FORUMOWE

gmina....

4,024 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-07-03 09:16:27)

Odp: GG FORUMOWE

pług i pole odorać od drogi puki jeszcze granicę widać. Jeżli słupki stoją prawidłowo to nie masz się co  obawiać żadnych konsekwencji, a drzewa niech se wytną jak takie duże porosły.
Na gminie nic nie załatwisz.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4,025

Odp: GG FORUMOWE

Pługiem to tak jak pisze bamreras a co do drzew to należy zgłosić problem właścicielowi drogi,gmina,powiat,itp.

4,026 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-07-06 15:08:56)

Odp: GG FORUMOWE

Dostałem reklam na email......
Nie wierzę że takie coś  pomaga....
http://intermag.pl/nawozy/nawozy-npk-z- … ukt/slomex

Efekt placebo czy tak jakos?

4,027

Odp: GG FORUMOWE

jak dobrze zrobisz uprawki pożniwne to na pewno nie zaszkodzi, jednak po kieszeni da poznać. Jakieś 3 dychy na ha jak ktoś ma za dużo to można smile .

4,028

Odp: GG FORUMOWE

Przecież to jak insol. Ja biorę z cukrowni cukrowit, to ma podobny skład. Ale jakoś nie widzę sensu dawać mikroelementów na słomę, lub gołą ziemię.. A może się mylę :hmmm:

4,029

Odp: GG FORUMOWE

nie zaszkodzi... ale czy pomoże?
Wrzuciłem to jako ciekawostkę nie rozważam zakupu...

4,030

Odp: GG FORUMOWE

Mój sąsiad polewa wszystko małą dawką RSMu(100kg/ha) przez dysze drobnokropliste, zastanawiam się nad tą metodą, bo wszystko co żywe upalone jak roundupem, a do tego bardzo szybko zmienia się w pył i dawka startowa azotu już jest. Podobnie działa powyższy preparat tylko ma kilka mikroelementów na start.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,031

Odp: GG FORUMOWE

To rozumiem. Aczkolwiek pewnie się znajdą przeciwnicy bo niby za szybko się rozkłada...

4,032

Odp: GG FORUMOWE

Marku, on jedzie na sciernie czy dosusza tym zborze, rzepak?

Rolnik z powołania:-)

4,033

Odp: GG FORUMOWE

Ściernie zaraz przed oraniem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,034

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:

To rozumiem. Aczkolwiek pewnie się znajdą przeciwnicy bo niby za szybko się rozkłada...

jak tylko coś się robi z głową i to działa.... zauważ jakie jest lobby firm nawozowych - pryskaj azotem na słomę, co roku stosuj wapno granulowane.... itd. o wapnie pisał wcześniej Marek, jak dodasz do tego szybszą mineralizację resztek to w sumie uwsteczniasz się z materią organiczną i to w zawrotnym tempie...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4,035 Ostatnio edytowany przez uszek54 (2015-07-08 10:31:47)

Odp: GG FORUMOWE

Ma ktoś z wan numer do świdnicy (pankowa)? bo potrzebuje części a na email od niedzieli nie odpisują a podany numer telefonu na ich stronie nie działa

Już jest ok, po prostu z orange nie mogłem sie dodzwonić (brak sygnału)a z play odrazu

4,036

Odp: GG FORUMOWE

Panowie, ktoś na Forum chciał kupić kosę spalinową (jakiegoś chińczyka). Mam pytanie czy zakupił, bo mam chęć kupić żebym miał swoją, a potrzebuję opinii. Do cięcia mam niedużo tylko w malinach 30ary plus 20 na następne lata.

4,037

Odp: GG FORUMOWE

to ja chciałem kupic, ale odpusciłem na razie temat, było sucho trawa wyschła

Rolnik z powołania:-)

4,038

Odp: GG FORUMOWE

Ja kupiłem i kosi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,039

Odp: GG FORUMOWE

Jest nie daleko mnie młynek ssąco-tłoczący do zboża 7,5kw. Warto czy lepiej z 11kw silnikiem ? Mam zamiar przywieźć mieszalnik to było by w sam raz..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,040 Ostatnio edytowany przez androl (2015-07-09 14:01:42)

Odp: GG FORUMOWE

Tonę zboża swoim 11kw mielę  w niecałą godzinę 7,5 to pewnie z 1,5 h.

Karol no to jest optymistyczne kredo, tak trzymaj wink