1,001 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-06-24 15:37:17)

Odp: Uprawa bezorkowa

zrób tłumaczenie bo będzie trzeba z 3 razy obejrzeć żeby zrozumieć...
A jak tam uprawy?
U mnie  nadal bez zmian. na lekkiej ziemi pszenice porównywalne a na ciężkiej bez pługa lepsze bo lepsza obsada.... Gdzieś mam fotki z przed 3 dni.
Czosnek ok
Warzywa ? hmmm nornica i mszyce mają niezłą wyżerkę.....  :uuuu:

1,002

Odp: Uprawa bezorkowa

Bez pługa, jak uprawy wygladaja jak jest tak sucho? Marku powiedz ile Ci podskoczył plon po przejściu z pługa na gruber ? Ja cały czas szukam gruberka żeby móc na próbe zrobic kawalek pola wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,003

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja w tym roku wstępnie planuję jesień gruberem zrobić, a na zimę zaorać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,004

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzesiu jeszcze nadal jesteś zainteresowany tym podsiewem nawozu w agregacie na podzespołach accorda? Waśnie dziś poszedł mi drugi zbiornik od nasion ale aparat wysiewający i głowica rozdzielcza jeszcze są

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,005

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak masz kupca to możesz sprzedać. Ja jestem zainteresowany, tylko w tej chwili odkładam to na koniec. Mam czym siać a i tak wcześniej jak na przyszłą jesień nic nie zdążę zrobić. Jak nie sprzedasz to będziemy handlowali. A do czego ktoś kupił sam zbiornik?
Jakby sam aparat i głowica to może kurierem dałoby radę?
Jeszcze najważniejsze, muszę pomyśleć jak rozwiązać napęd dmuchawy.

1,006

Odp: Uprawa bezorkowa

Kurierem dało by rade le jak byś zabrał ze sobą pelasie to przy okazji można było by coś chlapnąć. Napęd dmuchawy to najlepiej byłoby hydraulicznie. Bo zbiornik to byś chciał na przedni tuz? A te zbiorniki to ten sam gościu wziął, mówił że kupił siewniki z zachodu i miały pogięte zbiorniki a po co klepać jak można kupić ładny gotowy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,007

Odp: Uprawa bezorkowa

Na przód chciałbym docelowo. Z tyłu rozdzielacz na gruberze i rozprowadzenie nawozu za łapami.
Kurde nie załapałem z początku wink u nas inno gwara big_smile

1,008

Odp: Uprawa bezorkowa

Chodzi mnie o to że mogę Ci to wysłać kurierem ale jak byś przyjechał osobiście z małżonką (mam nadzieje że ma ona prawko) to przy okazji mogli byśmy coś wypić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,009

Odp: Uprawa bezorkowa

Musiałem pomyśleć o czym napisałeś, ale jak później doczytałem o tym że moglibyśmy coś chlapnąć, to od razu wiedziałem, że o nią chodzi. Na szczęście ma prawo jazdy, z resztą żona bez prawa jazdy mało przydatna jest wink
Wracając do tematu, jak sprzedasz to trudno. Nie chcę na pałę nic kupować, bo nie wiem jak ciągnik z tym wszystkim będzie dawał sobie radę. Po jesieni będę miał pełny obraz tego jak to wszystko działa.

1,010

Odp: Uprawa bezorkowa

w garażu leży na regale i chleba nie woła

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,011

Odp: Uprawa bezorkowa

Maszyny naszego wschodniego brata na bazie BDT 

http://olx.pl/oferta/agregat-talerzowy- … 2b2b7d9fe4

1,012

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=lGUhEfK88to
https://www.youtube.com/watch?v=qnUFtSGz6js

1,013

Odp: Uprawa bezorkowa

Skoro agro-land nastawił się na sprzedaż tych strip tilów a pługów bardzo mało sprzedają to nie będą pisać że uprawa tradycyjna jest lepsza... Z tym pasowym to wszystko ładnie pięknie jak jest tylko rzepak,qq i pszenica. A co jak będzie pszenica ozima po pszenzycie ozimym? Co z samosiewami? Ograniczenia są jakieś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,014

Odp: Uprawa bezorkowa

Przy takim trudnym płodozmianie dużo do rzeczy ma pogoda. Ja przes ostatnie lata miałem dużo pszenicy ozimej w życie.  2 lata temu miałem zyto na dwóch kawałkach po pszenicy. Na jedenym talerzówka i brona potem pług. Na drugim razówa kilkka dni przed siewem ( późno się dogadałem z sąsiadem). Pszenica była i tu i tu. z tym że kam gdzie uprawki o połowę mniej. A co do ilości pszenicy tam gdzie razówa jak patrzyłem na pełną przyczepe to nie byłem pewien co na niej jest.  Tym czasem w zeszłym roku szybkie żniwa potem płytko talerzówką  i  tydzień przed siewem żyta 1l rundupu. Potem gruber i siew. No i zero pszenicy....

1,015

Odp: Uprawa bezorkowa

No niestety wiadomo, że przy takiej uprawie nie ma wyjścia i musowo się podeprzeć glifosatem. Choć nawet jakby robić uprawki wtedy kiedy jest trudny płodozmian, to w latach z dobrym płodozmianem jest oszczędność. Fajnie to wygląda, ciekawe jak w rzeczywistości, bo wiadomo, że firmy zachwalają.
Mam chęć zrobić taki agregat do strip tillu do rzepaku, w tym roku nawet na wszystko jakbym miał możliwość to z ciekawości wynająłbym do siewu.

1,016

Odp: Uprawa bezorkowa

Ma ktoś namiary na tanie i dobre pazury ( te sprężynowe ) o rycia w ziemi na głęboko. Budżet nie ciekawie wygląda ale może się pokuszę i zrobię szybką budowę grubera....

1,017

Odp: Uprawa bezorkowa

nie taniej używkę kupić i przerobić ?

1,018

Odp: Uprawa bezorkowa

Chłopaki dziś koło mnie Niemiec zaczął orać 45h pole po pszenicy miał pierwszy raz posiane bezorkowo i chyba się sparzył ogólnie pole od wiosny wyglądało kiepsko mała obsada i duże place po zimie sporo zainwestowali w nawożenie i opryski ale ogólnie to co straciła zimą nie wiele odzyskała wiosną było to widać w żniwa. Jak jutro czas pozwoli podjadę zapytać chłopaków co się stało.

1,019

Odp: Uprawa bezorkowa

Czy czasem nie była to uprawa super sprzętem za jednym przejazdem w ściernisko ?

1,020

Odp: Uprawa bezorkowa

Albo pasowa na 35cm  a wcześniej orali na 20?
Stokłosa też zaorał pod rzepak nie wiem czemu....