Temat: Brak reakcji hydraulika 524

Witam...po jakims tygodniu postoju odpalilem chcialem polozyc heder na wozek i okazalo sie iz jest calkowity brak hydrauliki nie dzialajace podnoszenie hederu wysówu motowidel oraz rozkladanie rury slabe wysprzeglanie...po nacisnieciu przycisku jakielkowiek funkcji odzywa sie elektrozawor(jakby syczal) i nic sie nie dzieje czy ktos pomoze

2

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Jeszcze dododam ze zostal sprzawdzony zawor na powrocie dochodzi do niego napiecie oraz sie zamyka pozatym zero jakielkolwiek reakcji

3

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Sprawdź zawór w rozdzielaczu na klucz chyba 36, wykręć go i sprawdź czy gumki są całe. W zeszłym roku przez taką gumkę padła mi cała hydraulika prócz kierowania

4

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Witam... mama problem przy MDW 524, po podniesieniu chederu nie idzie go opuścić z żadnej pozycji. Miał ktoś podobny problem? Reszta hydrauliki niby chodzi.

5

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

na wolnych i wysokich obrotach ?

6

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Tak nie opuszcza ani na wolnych ani wysokich obrotach

7

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Sprawdź czy na zgaszonym silniku słychać czy " pyka " elektrozawór. Jedna osoba w kabinie wdusza guzik od opuszczania a druga niech słucha czy załącza się elektrozawór

8

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Dokładnie tak jak sławek pisze , możesz miec elektrozawór padnięty.a w yoistiku sprawdzałeś przyciski ?

9

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Elektrozawory elektryk sprawdził i działają przyciski tez jak na duszę to prąd dochodzi

10 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2015-07-08 16:44:56)

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Bezpiecznik sprawdź. Mi czasem go wywalało jak podniosłem na maks do góry. Tylko nie pamiętam który to był...

11

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Bezpieczniki dobre prąd dochodzi. Chyba to wina rozdzielacza

12

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

To że jest prąd na cewce rozdzielacza to nie znaczy że przesuwa suwak rozdzielacza ! Zdejmij cewki elektrozaworów a następnie ostrożnie wykręć rdzenie i zobacz czy środek się przesuwa lekko od ruchu ręki ( i nie chodzi tu o te cieniutkie pręciki  ani suwak rozdzielacza ) a najlepiej daj zdjęcie ego elektrozaworu bo w życiu go na oczy nie widziałem .

13

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Tydzień temu podniosłem wywrot w samochodzie(man sterowanie elektryczne coś jak w hydroklapach). Mam jechać po siano, a on ani myśli opadać; stukanie i pukanie nie pomaga. Podparłem skrzynię, odkręciłem elektrozawór, poszedłem do prostownika sprawdzić- działa, poskładałem z powrotem - działa. Te systemy po latach tak mają, że trzeba je pomiziać, czy to palcami, czy kluczem, czy prądem. Starość nie radość

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

Zacinał się taki zaworek dławiący przykrecony obok  elektrozaworów wygładziliśmy go papierem 2000 i teraz opuszcza z tym ze na wyższych obrotach ale może one tak mają. Dzięki wszystkim  za wskazówki.

15

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

tak , mój tez tak ma że na wyższych obrotach plynnie opuszcza

16

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

U mnie nie ma różnicy, na wolnych czy wysokich obrotach podnosi i opuszcza normalnie

17

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

może wina juz rozdzielacza , że na wolnych nie chce.

18

Odp: Brak reakcji hydraulika 524

A w 524 jest zawór priorytetowy w rozdzielaczu?