4,041

Odp: GG FORUMOWE

Mój cramer 7,5 kW 600 kg zboża mieli i miesza w 40 min z tym że nie jest to ssąco tłoczący a zasypowy. Odkąd go mam to spadły mi rachunki za prąd porównując do wcześniejszego 11kW

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,042

Odp: GG FORUMOWE

Laszek ale ja zboża nie dźwigam obydwa biny i pozostałe magazynki mam w zasięgu ssawki, no cóż luksus smile kosztuje, i tak już 18 lat.

4,043

Odp: GG FORUMOWE

też już nie dźwigam bo zboże na strychu nad zestawem i tylko łopatą podgarnąć, coś za coś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,044

Odp: GG FORUMOWE

Marku a ta kosa ma rzeczywiście tą moc odczuwalną?
Karol rzeczywiście bardziej optymistyczne big_smile

4,045

Odp: GG FORUMOWE

Karol mam ssąco tłoczący 7,5kw dozamechu. Na sicie 3,5 zboże typu pszenica, pszenżyto żyto i łubin łyka ponad tone na godzine. Czysty owies ledwo 500kg. Na szczelinowym 2mm owies szedł 1t/h a reszta xwymieniona około 1,5t/h. Szczelinowe ma jedną wad3. Łuską od owsa jest dość długa i dla świnek nie za bardzo, bo przebierają i łuską zostaje w korycie. Dla bydła jest ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4,046

Odp: GG FORUMOWE

Dzieki za Informacje Panowie. Jeszcze sie zastanowimy z tata bo jak cos to trzeba bedzie myslec nad kawalkiem miejsca pod sprzety do paszy wink macie po plusach smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,047

Odp: GG FORUMOWE

największym plusem jak dla mnie tego śrutownika z mieszalnikiem co mam to są jego wymiary a zwłaszcza wysokość, niecałe 2 metry i całość na kółkach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,048

Odp: GG FORUMOWE

U nas też jest Cramer i uważam ją za bardzo dobrą maszynkę. Jest zasypywany od góry i sam wyłącza się jak skończy mielić. Jedynie trzeba na żmijki zakładać porządne łożyska, bo tańsze nie mają wystarczająco mocnych uszczelnień i szybko wysiadały jak chodził 2 razy na dzień.

4,049

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 kup tą mało pali że sprzykrzy ci się chodzić na zbiorniku oczywiście moc jest wzięta z kosmosu ale na żyłce 2 mm radzi sobie świetnie ma ja już kilka lat nic się nie popsuło  http://allegro.pl/kosa-spalinowa-podkas … 43623.html

4,050

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie zamówiłem. Najlepsze jest to że eurotec, nac demon i jeszcze kilka innych firm mają te same silniki, dlatego wybrałem podobną za 290zł z przesyłką i sporą ilością dupereli big_smile

4,051

Odp: GG FORUMOWE

nie chcę cię martwić ale tą co kupiłeś to lubi żłopać paliwo i gaźniki siadają wiem bo sąsiedzi mieli takie.

4,052 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-07-09 23:25:15)

Odp: GG FORUMOWE

za 2 lata kupisz Stihla albo husvarne  . przerabiałem te tańsze  wynalazki i też tak skończyłem.

Leszek   dla kolegów'

4,053

Odp: GG FORUMOWE

Gaźnik trzeba wyregulować na ucho. Moja sporo paliła ale śrubokręt w rękę i zrobione miała za bogatą mieszankę aż ją dusiło po małej korekcie wkręca się dużo lepiej. Prawda jest taka że w fabryce tego nikt nie regulował. jest powiedziane że ma być skręcone "tak" i musi silnik pracować..... dostroić trzeba samemu.  A zresztą hektara do koszenia nie ma....

4,054

Odp: GG FORUMOWE

Mam w domu stihla jednak cena jest sporo wyższa. Mam piłę Nac i złego słowa nie powiem a już mam 4lata. Fakt, że nie rznę co dzień, ale jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła. Z reguły te chińczyki trzeba wyregulować bo mają za duże dawki ustawione i po zmniejszeniu wkręcają się na wyższe obroty.

4,055 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-07-10 07:51:47)

Odp: GG FORUMOWE

dokładnie.....
A i nie wiem czy wszyscy chinczycy piszą w instrukcjach jak docierać. A to dość ważne.
3 pierwsze zbirorniki paliwa wypalamy na pół gwizdka. Silnik ma chodzić maksymalnie przez 30 sekund na pełnych obrotach  potem przez 30 na mniej więcej połowie... tak jakoś to było.....

4,056

Odp: GG FORUMOWE

Panowie  w końcu trafiłem na solidnych majstrów , zmieniałem dach na oborze i ściągałem mury bo lekko się rozeszły , przy okazji zmieniłem eternit na suszarni razem miałem 460 metrów blachy , chłopy wpadli o 8 rano a o 18 odjeżżali z podwórka dlamnie szok i szacun dla chłopaków.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4,057

Odp: GG FORUMOWE

Tempo fest, swoją drogą jestem ciekaw ile wytrzyma na dachu blacha co kładłem na chacie 2 lata temu, to co teraz robią to jest jak papier. Brat co kupił gospodare to stoi tam wiata 16X12 pokryta blachą na wysokim trapezie, łaty tam są co 3 metry i można swobodnie chodzić po dachu- taka mocna i gruba blacha. Fakt że jeszcze po środku 2 łaty wstawiał tak już dla pewności i spokoju ducha.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,058

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki a jak to jest ze smarowaniem łożysk młocarni w 514? są bezobsługowe? kurde przecież to najważniejsze łożyska a tu nasmarować się nie da...... aha i co mnie dziwi w sieczkarni też niema smarowniczek. Sieczkarnia Rekord szwedzka.....

4,059

Odp: GG FORUMOWE

Laszek  napisał/a:

to co teraz robią to jest jak papier

Jak chcesz dać 13 zł za m2 to masz papier, a jak chcesz porządną to też jest tylko cena inna, po prostu firmy dostosowują się do wymagań klienteli typu tanio, taniej, najtaniej to i po co narzekać.

Ricky  napisał/a:

Chłopaki a jak to jest ze smarowaniem łożysk młocarni w 514?

Ja tam smaruję, zdejmuję dekielki i smaruję. Raz na 2-3 sezony czyli tak co 100-150 godzin.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,060

Odp: GG FORUMOWE

no z lewej strony tak myślę żeby tak zrobić bo jest łatwy dostęp. ale z prawej jest gorzej heh