Temat: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Witam wszystkich mam problem z prasą Claas rolant 44. Dzisiaj presowałem siano i zrobiłem 6 bali i nagle zaczęła nie trzymać ciśnienia na zegarze presowałem c-360 i gdy puszczam ciśnienie na prese i puszcze wajche w ciągniku to odrazu spada do 0 a jak jest pełna komora to klapa się uchla na jakieś 30 cm a wcześniej nabijałem jej ciśnienie na 160 i gdy już dobijała  to ciśnienie rosło do 200 i komora nawet na cm sie nie otworzyła. Ojciec mówi że to wina siłownika bo jak jezdziłem i cały czas trzymałem wajche żeby nabiła choć troche cisnienia to poczasie olej sie nagrzał i aż przewodybyły gorace i jeden siłownik był goraca a drugi zimny i ojciec z wujkiem mówia zę to bedzie wina tego siłownika co się grzeje że on nie trzyma ciśnienia a gdy podłączyłem inny ciągnik to też nie trzymało ciśnienia na zegarze i gdy tylko póściłem wajche w ciągniku to odrazu ciśnienie spadało do 0. Panowie bardzo prosze o rade co to może być za przyczyna że nie trzyma tego ciśnienia.

2

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

To może byc na pewno siłownik ale z przodu na ramie masz zawór hydrauliczny ?bo nie raz i on szwankuje .Jednak najbardziej do twojego opisu pasuje awaria siłownika ps.a daje radę jeszcze otworzyć komorę ?bo jeśli nie to zerwało tłok z tłoczyska .

3

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Zawór rozkręcałem i podłożyłem podkładkę pod sprężyne i nic to nie dało. Komorę daje się otworzyć ale im bardziej gorący olej to coraz gorzej przy ostatniej beli to ledwo na całych obrotach sie otworzyła

4

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Ostatnio kupiłem siatkę niestety nie pamiętam nazwy czy producenta ( jasno zielona ) i jak by ręką odjął maszyna nie  owija czasami złapie pierwszy balot gdzie po ręcznym naciągnięciu siatki jest więcej i tu pytanie czy mieliście taki przypadek a może coś wyregulować ?

5

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Witam ja ci nie pomogę bo nie wiem  bo ja mam wiązanie na sznurek, a co do mojego wcześniejszego problemu to była to wina tłoka i nigdzie nie mogłem dostać takich uszczelniaczy i zadzwoniłem do serwisu claasa i za cały nowy tłok powiedzieli mi 4000 zł aż z krzesła spadłem jak usłyszałem cenę,ale sprowadzili mi z niemiec te uszczelnienia i za komplet uszczelnień na 2 tłoki zapłaciłem 375zł.

6

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

To dziwne gdyż w Alfie u Porębskiego dobrałem po niespełna 40zł na tłok .

7

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Tak uszczelniacze ( manszety ) można kupić osobno , nie daleko mnie jest dobrze zaopatrzony sklep - łożyska , paski , łańcuchy . Co do cen za oryginalne części to za zębatkę napinającą też sprowadzoną z Niemiec  zaśpiewali mi 500 - 550 zł ,  kupiłem polską za 60 zł na razie trzyma .

8

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Panowie ja potrzebuję zębatkę do prasy claas rolant 85. jest to zębatka na zdjęciu zaznaczona nr 31. Za oryginalną chcą 1206zł. ;/   Wiecie gdzie można kupić zamiennik?
Jest to pierwsza zębatka w prasie, przenosi ona napęd z przekładni kątowej na łańcuch.
Zębatka ta ma 16 zębow.
W środku ma otwór na oś 40mm.
Średnica zewnętrzna tej zębatki wynosi ok 140mm.
Szerokość zęba ok 15mm.
Szerokość zębatki przy podstawie ( przy wałku) 45mm

ttp://www.fotoload.pl/index.php?id=4946c15dc2b3a6a6832af235382bc32d852

http://www.fotoload.pl/123aa62/4946c15dc2b3a6a6832af235382bc32d15022_min.jpg

9

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Ta moja pasowała od kombajnu - jakiś claas , może poszukaj na allegro - coś z rozbiórki , nie daleko mnie firma dorabia ale cena też nie będzie za ciekawa .

10

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Kup takie a powinno wystarczyć materiału na przetoczenie i zrobienie miejsca na klin i dorobi ci to każdy tokarz za 20-30zł.     http://allegro.pl/kolo-zebate-z-16-lanc … 51825.html    http://allegro.pl/kolo-zebate-zebatka-r … 48260.html albo zajrzyj do miejscowych sklepów a na pewno coś dobierzesz do przeróbki ps. nie trzymaj się sztywno tych 16 zębów jak będzie o jeden więcej to nic się nie stanie .

11

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

marekqaz a nie masz katalogu do claasa 46 u mnie sie zamknie i podskoczy wskazówka na zegarze no a jak spuszcze ja do dołu wskazówke to sie nie domyka klapa z 8 cm co to może być

12

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Przejadę się po sklepach, zobaczymy, może coś dobiorę. Dzięki za radę wink

Joker-konin Katalogu niestety nie mam (ten skan z mojego poprzedniego postu znalazłem w necie).
A co do klapy to czasami nie masz pozycji pływającej na rozdzielaczu i przez to Ci się otwiera?

13

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

wiesz nie tyle sie otwiera co ten zegar pokazuje ze jak jest pusta to do połowy pokazuje że pełna i już nie wiem nic

14

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Troszkę nie na temat: wie ktoś za co odpowiedzialna jest czerwona kontrolka na sterowniku w claasie 46? Jest to jednocześnie przycisk, więc zapytam także od czego?
I czemu z czujnika klapy z prawej strony wychodzą 4 końcówki?
>>>Posiadacie może katalog do C 46 Rollant?

15

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Panyyy!!
Czy ktoś rozbierał może zawór w CLAAS 46? ten co jest odpowiedzialny za utrzymywanie ciśnienia w siłownikach podczas zwijania? Pytam, bo klapa w prasie mi się uchyla, nawet do ok. 10cm, jeśli to nie siłowniki, których wolałbym najpierw nie ruszać, to jak zabrać się za ten zawór, żeby go do ładu doprowadzić?

16

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Zawór rozbierałem wieki temu i jeśli lekko się suwaki przesuwają i jest szczelny to żadna żadna filozofia jednak dla sprawdzenia szczelności załóż zwykły zawór kulowy .A swoją drogą to zastanawia mnie fakt że czemu producenci nie włożą własnej hydrauliki w prasy zwijające wzorem pras wielkogabarytowych ?

17

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Znaczy się o co chodzi Tobie, pisząc :"czemu nie włożą własnej hydrauliki"? Może prościej jest zamówić układ u podwykonawcy i nie "bawić" się w szczegóły? hmm

18

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Kosesiowi pewnie chodzi o to że prasa ma własną pompę, zbiornik z olejem itp tak ?

19

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Dokładnie tak jak wyjaśnił Scorpion prasa ma cały własny układ i aby ustawiam ciśnienie zgniotu na zaworze rozdzielacza  w prasie i pompa cały czas utrzymuje zadane ciśnienie .

20

Odp: Claas Rolant 44 nie trzyma ciśnienia na zegarze

Czy ktoś posiada aparat do siatki na claasie 46 i mógłby mi zrobić zdjęcia jak to wygląda, oraz napisać co wchodzi w kompletny zestaw do uzbrojenia prasy w siatkę? Na ile starcza wam rolka siatki 2000m do bel 125cm?
Czy mechanizm z 44 da się jakoś zaadaptować czy szkoda zabawy i kupić od 46?