4,181 Ostatnio edytowany przez koseś (2015-08-28 10:56:03)

Odp: GG FORUMOWE

Olewam sprawę ,dziadem nie jestem i robić go z siebie nie będę za parę groszy . A tym bardziej że do szacowania pole nie może być skoszone.............. a przy produkcji zwierzęcej nie ma najmniejszych szans aby wykazać 30% mniejsze dochody :uuuu:

4,182 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-08-28 11:19:33)

Odp: GG FORUMOWE

krzysiek ja mam taka opone oryginał  taką jak ma ujban w bliźniakach bieżnik 100% ja wstawiałem od mtz opony i ta mi została bo druga jest rozcięta to na szrot a ta jest ok
http://olx.pl/oferta/opona-rolnicza-pne … aa311d665c

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,183

Odp: GG FORUMOWE

A jaką to ma wysokość? i szerokość?

4,184

Odp: GG FORUMOWE

jutro zmierze i dam znać bo nawet nie wiem wiem tyle ze felga od niej ma 25 cm szerokości a wysokość koła mi nie znana ale jest ciut mniejsza od tych 18.4 r 34

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,185

Odp: GG FORUMOWE

Sa troszke mniejsze bo jak ciagnik stoi bez obciażenia na rownym podłożu to jest szczelina miedzy kołem a podłożem

4,186

Odp: GG FORUMOWE

zmierzyłem ją i jest tak :
średnica 150 cm
szerokość w bieżniku 29 cm
wysokość bieżnika 2.5 cm

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,187

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaków z DŚ nie widać na FF też szukają ?
http://fakty.interia.pl/polska/news-pos … Id,1876800

4,188

Odp: GG FORUMOWE

pewnie kopią......
Ja miałem przed wczoraj różdżkarza wskazał mi kilka miejsc na podwórku . Woda ma być do 20 m Liczę po cichu że będzie jej dużo już na kilku metrach. Mam już płytką studnię około 3m i cały czas mam w niej około 70cm wody. według jego badań studnia jest obok żyły i co mam to przesiąk.  Teraz zastanawiam się czy wiercić czy kopać. On już nie kopie ale za młodu kopał i mówi że kopana to zawsze duży bufor wody nawet przy słabej żyle.  A ja liczę zapotrzebowanie wody na poziomie 25-40m3 na dobę. Moja obecna studzienka przy obecnej suszy wydala około 4m3 na dobę.

4,189

Odp: GG FORUMOWE

A wykorzystać tą studnię i zrobić w niej wierconą na filtry. Ja tak próbowałem ale po 2 m kurzawki trafiliśmy na czarny ił. Różdżkarz wskazał  25 m dalej miejsce, tam mam na głębokości od 9 m 2 filtry skręcone do kupy, było to w 1997 r wody nadal do oporu, dom, chlewnia, opryski, zraszacz w tym roku non stop w warzywach i na trawniku wokół domu.
Na większe areały to jednak głębinowa.
Też mam ten dar wyszukiwania żył wodnych różdżką, różdżkarz pokazał mi jak trzymać no i szok, idę na żyłę a różdżka wygina się w dłoniach aż skórę ściąga.

4,190

Odp: GG FORUMOWE

Patrzałem na to co robi z niedowierzaniem. Zdrowy chłop tak pod 70 lat łazi z kijem, trzyma go na wysokości szyi kij się zgina i trzeszczy ..... po wytypowaniu miejsca podchodził do niego z różnych stron po kilku testach sapał ze zmęczenia  a kiedy różdżka już była blisko i "odpuszczał" ręce mu opadały jak by w każdej miał po 10kg. Robiłem taaaaaaakie oczy.
Szok.
Znalazłem na allegro to http://allegro.pl/wiertnica-ziemna-recz … 10499.html
Jutro zrobię rozeznanie ile kosztuje materiał na taką studnię.  Betonowa nie jest tania na 1m materiał to cena najmniej 240zł  dla fi wew 900.

4,191

Odp: GG FORUMOWE

Licz licz. Jak masz wysoko wody gruntowe to ok. Wuja bił studnie. Wziął magika z kijkiem i ten wskazał. 120m od domu, 60 w dół. Zamówił eekipę i wiercili. Zeszli nax70m i sucho. Wody nie było, a za robotę trza było płacić. Ten sam magik zapytany czy we wskazanym przez wujka miejscu może być wodą. Pomieżył poskakał i stwierdził że na pewno nie. Wskazane miejsce to stara studnie bita na 67m która od 30lat dawała wodę,w której filtr sięzapierniczył i nie było możliwości jej uratowania. Była ona zakryta piachem temu magik o niej nnie wiedział. Zdecydowali się na bicie 4metry od starej i na podobnym metrze udało sie wodę wstrząsnąć.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4,192

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek świdrem to chyba tylko do 2 m wierciliśmy, później to płuczka na trójnogu chodząca w rurze osłonowej i 4 chłopów, jeden do korby od linki z płuczką, dwóch do machania liną z płuczką no i fachowiec, on wylewał z płuczki i oceniał grunt. Nie wiem czy wiercą jeszcze tym sposobem, u mnie wiercił starszy gość, już dawno nie żyje.
Bamreras też myślę że do badania głębszych pokładów to ta metoda mało skuteczna ale tak do 30 m to w 100 % pewna, im lepsza żyła wodna i płytsza, tym bardziej różdżka ciągnie.

4,193

Odp: GG FORUMOWE

chłopaki mam do tego książa jakieś 16km cyrku nie widac ale wojsko w wałbrzychu spaceruje ... pociągu nie widac i wolał bym by go nie wykopali było by spokojniej  jak coś ciekawego zobacze usłysze to dam znać ...  jak już będą kopać to na pewno tam będę i ile się da będę próbował zobaczyć wkońcu wydarzenie historyczne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,194

Odp: GG FORUMOWE

Mam nadzieję ze się nie mylił. Czy się da świdrem to zależy od gruntu.  Najpierw wycenie materiał.....

4,195

Odp: GG FORUMOWE

U kuzyna na firmie wiercili teraz w tygodniu głębinówkę. Zeszli na 51 metrów a pompa ma być zamontowana na 48 metrze. Koszt za każdy metr w dół to 180 zł. Pompa już jakaś tam konkretna to 4 tyś. Całość to 16 tyś. A u jednego gościa co robił w sadzie to wiercili na 150 metrów w tej samej miejscowości, około 1 km dalej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,196

Odp: GG FORUMOWE

jak tak dalej pójdzie to  wszyscy będziemy wiercić takie studzienki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,197

Odp: GG FORUMOWE

androl napisał/a:

Chłopaków z DŚ nie widać na FF też szukają ?
http://fakty.interia.pl/polska/news-pos … Id,1876800

Tak się składa ze to na mojej dzielnicy . Skład znajduje się niecałe 500 metrów ode mnie . ludzie powariowali tłumy jak do Jasnej Góry telewizji obcokrajowców Szok

4,198

Odp: GG FORUMOWE

No to mam po żniwach , 12ha kukurydzy na kiszonkę padło na pryzmę w niespełna dwa dni  , forszitka spisała się znakomicie ,dziś wyleciała w powietrze głowica sprężarki a z chłodnicy co jakiś czas wydobywał się dziwny dymek ? Ale wszystko to pikuś w podług czerpania dzikiej radości z jazdy w chyba 50 stopniowej kabinie i wyciu jak by odrzutowiec startował .

4,199

Odp: GG FORUMOWE

noś słuchawki bo znajomy ogłuchł ja już po żniwach koniczyna wymłócona ale o plonach lepiej nie pisać masakra.

4,200 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-08-31 23:05:03)

Odp: GG FORUMOWE

A ja mam jeszcze żniwa a dziś przerwała je dziura w zbiorniku zbożowym,nad młocarnią i pół tony sie przesypało i wylatywało z każdej strony a najbardziej przez heder http://zapodaj.net/76ec5e29a8788.jpg.html, no i jeszcze jedna rzecz bo mam sieczkarnie claasa i te podpory na zaczepie,przez które zawieszają sie śmieci,sloma itp. Miał ktoś z tym problem? bo przez zapomnienie był już 2 razy kombajn zapchany,myśle żeby dorobić tam blache z dwoma spadami,taki daszek,co wy na to? Pozdrawiam

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0