4,201

Odp: GG FORUMOWE

Ta dziura to tak od razu Ci się nie urodziła, lata swoje robią. Przerabiałem ten temat kilka lat temu z tym że u mnie hederem ziarno nie poszło, na szybko przynitowałem kawałek blachy a przed następnymi żniwami wymieniłem podłogę.

4,202

Odp: GG FORUMOWE

Kolego Przypał, 500 metrów od Ciebie !?
Opowiadaj co tam się dzieje.

4,203

Odp: GG FORUMOWE

Z tym zbiornikiem to wna ojca bo zostawił zboze na zime i troche podgniło bo nie miał gdzie wysypać.Ach dzisiaj zrobila sie druga smile chyba dam blache po całości na nity i w pole.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

4,204

Odp: GG FORUMOWE

A do ojca przyszło dzisiaj z poczty pismo za 5 lat do tyłu abonament RTV 1400 zł do zapłaty sad A wy płacicie abonament czy nie?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

4,205 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2015-09-01 19:48:57)

Odp: GG FORUMOWE

andre902 napisał/a:

A do ojca przyszło dzisiaj z poczty pismo za 5 lat do tyłu abonament RTV 1400 zł do zapłaty sad A wy płacicie abonament czy nie?

Ci co już kiedyś zaczęli płacić to muszą, a ci co jeszcze nie zapisali się na taką listę to raczej nie, chyba że życzliwy sąsiad...

A i sprawdź czy to nie jakieś oszustwo bo pełno dzisiaj naciągaczy podszywających się pod różne instytucje

4,206

Odp: GG FORUMOWE

niestety mają wszystkich którzy byli zarejestrowani i idą jak po swoje. się ciężko wywinać , trzeba Lisa i inne gwiazdy opłacić , reklam im za mało i jeszcze te radio ??? łobuzy... delikatnie mówiąc.

Leszek   dla kolegów'

4,207

Odp: GG FORUMOWE

nie....

Poczta? A co to k... jest?  Rozumiem komornik, firma windykacyjna,
Telewizora nie mam zarejestrowanego.
A w chwili obecnej wogóle nie mam...
A takie rzeczy (rejestracja)się robiło dawno temu..... 
Jesli nawet ktoś ma zarejestrowany to niech sobie to przeczyta....
Szybciej bym wyrzucił TV niż zapłacił....

Dla tych co nie płaca abonamentu - warto wiedzieć - pozdrawiam 1. Wezwany do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes - to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" lud jest. 2. No, to szykują się dodatkowe wydatki do Skarbu Państwa: 7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż! 1.Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym. 2. Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być "urzędem pocztowym" stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć "dług" za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu i wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika. Będziemy Państwu zakładać sprawy w Sądach.

4,208

Odp: GG FORUMOWE

sławek 42 napisał/a:

Kolego Przypał, 500 metrów od Ciebie !?
Opowiadaj co tam się dzieje.

Zgadza się . Na tą chwile policja straż miejsca oraz ochrona kolei pomaga w grodzeniu terenu który ma wynosić 3 hektary . Nadleśnictwo wydało informacje o zakazie wstępu do lasu w okolicy "złotego pociągu " tak czy siak do samego miejsca nie idzie się dostać bo pilnuje wjazdu policja . teraz tylko czekać na wojsko które ma sprawdzić teren swoim sprzętem . Ogólnie zamieszanie straszne masa turystów , telewizji i zagraniczniaków . Niemiecka telewizja z mieszkańcami na okrągło przeprowadza wywiady rosyjska pilnuje jak by się  bali ze coś chcemy ukryć . Co z tego wyjdzie czas pokaże ale mam nadzieje ze znajdą go tam . U mnie od lat tą historie słyszałem ale nigdy nie była nagłośniona na taką skale

4,209 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-09-01 23:24:56)

Odp: GG FORUMOWE

ciekawe???? co znajdą ?? śmieją się znajomi z pod wałbrzycha że dawno wyciągneli co było wartościowego a zostawili gazy bojowe . sariny i nm podobne .POLSKA AKADEMIA NAUK GEOFIZYKI  siedzi w Książu od 1970  .śmieją się że to przykrywka różnych służb wywiadowczych i to służby dawno posprzątały to co było na dolnym śląsku ,  co człowiek to inna historia ??? ale nawet jak coś znajdą to i tak prawdy nie powiedzą,. w latach 70 ubiegłego wieku jak otwarto granice z NRD  tez się skarbami na moim terenie zajmowali ale Niemcy!!!!! przyjeżdzali nocami  i kopali po lasach, cmentarzach, ogrodach , w mieście tez było pełno przypadków kopania rozbijania ścian  u kolegi w bramie w nocy wywalili kawał dziury w ścianie i odjechali  zabierali swoje .

Leszek   dla kolegów'

4,210

Odp: GG FORUMOWE

umie ktos przeliczyc rozmiar opon bo wpisuje i za hu.. nie wiem jak potrzebuje opon jodelka o rozmiarze 7,50r13 na tablicy znalazlem 175/70r13 to to samo?

4,211

Odp: GG FORUMOWE

Jak sądzisz Przypał, czy ten pociąg tam jest ?

4,212 Ostatnio edytowany przez mazi (2015-09-03 23:58:04)

Odp: GG FORUMOWE

marian 323 napisał/a:

umie ktos przeliczyc rozmiar opon bo wpisuje i za hu.. nie wiem jak potrzebuje opon jodelka o rozmiarze 7,50r13 na tablicy znalazlem 175/70r13 to to samo?

7,50 cala = 19,05 cm dużej różnicy nie ma ale profil opony 7,50/13 to 85 raczej ta 175/70/13  będzie na pewno niższa. Wyślij najlepiej zapytanie o obwód opony jeśli masz oryginalną i porównaj.

znalazłem 175/70/13 to odpowiednik bardziej 6,5 r 13  choć profil 80

http://allegro.pl/175-70r13-6-5-80-13-j … 56350.html

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

4,213

Odp: GG FORUMOWE

Bedzie za niska mazi .ma ktos kosa tam byly 600r16 moglby ktos zmierzyc srednice zewnetrzna opony i otwor felgi i rozstaw srub.

4,214

Odp: GG FORUMOWE

"to jest k**wa nasz pociąg" smile jeżeli jest ?
https://www.youtube.com/watch?v=Zwe7pVhvSwo

4,215

Odp: GG FORUMOWE

Od rana pada z przerwami ale pada, przez całe lato nie spadło tyle deszczu co dzisiaj. Nareszcie smile

4,216

Odp: GG FORUMOWE

a u mnie nadal to samo... czasem cos kropnie a ziemia potrzebuje deszczu...

Rolnik z powołania:-)

4,217

Odp: GG FORUMOWE

U mnie był miesiąc suszy,ale teraz dolewa.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

4,218

Odp: GG FORUMOWE

u mnie też pada tak coś od popołudnia do teraz

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,219

Odp: GG FORUMOWE

No nareszcie pada smile dziś w gminie dożynki ale pewnie wszyscy się cieszą  że pogoda się popsuła. A swoją drogą u was w okolicach też było ostatnio tyle pożarów? W mojej okolicy to codziennie po kilka, jak nie lasy to pola i zakłady produkcyjne.

4,220

Odp: GG FORUMOWE

2 tygodnie temu 80 ha pszenicy sie spaliło niedaleko.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0