4,321

Odp: GG FORUMOWE

bamreras to cie zainteresuje   http://olx.pl/oferta/odkladnia-odkladni … 604Wf.html

4,322

Odp: GG FORUMOWE

Orałem dziś i muszę powiedzieć że idzie jak cholera.....  poza miejscami gdzie jest zajeżdżone. Normalnie pomykam wolną 4 a dziś pośmigałem szybką 4. Ale dałem spokój bo kolczatka strasznie skakała.....  Niby sucho.....

4,323

Odp: GG FORUMOWE

Ja dziś gruberowałem 30cm głęboko i podeszwa miejscami taka że ciągnik zatrzymywała. Ogólnie robiłem szybką trójką, żeby silnika nie wykończyć, bo mam nadzieję że jak go oszczędzę go to jesień obrobi. Na 25cm śmiało idzie wolną czwórką,ale podeszwy nie rusza.

4,324

Odp: GG FORUMOWE

Redlice w gruberze GRANIT parts w oczach znikają. 30 ha gruber goły i bosy, a jeszcze do siania to jak młodej qrvie do renty...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,325

Odp: GG FORUMOWE

Teraz jest wilgoć to redlic wystarczy bez obracania ich... Jakby było tak sucho jak na sianie rzepaku to obróciłbym a i tak trzeba byłoby zmienić.... a były nowe

4,326

Odp: GG FORUMOWE

Grzesiu do podeszwy płużnej to głębosz był by lepszy .

4,327

Odp: GG FORUMOWE

Ja swoim sercówkom wbrew pozorom obcinając boczki przedłużyłem żywot, mniejsze opory i wolniej się ścierają.

4,328

Odp: GG FORUMOWE

Panowie jak wyglada sprawa wziecia ciagnika itp maszyn w leasing? Oplacalne to jest czy nie koniecznie? Ktos korzystal z tego?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,329

Odp: GG FORUMOWE

Ja tak miałem Kubotę. W temacie o Kubocie opisałem to.

4,330

Odp: GG FORUMOWE

Że niby jest wilgoć ? ale nie w naszym regionie   to jest dziś a dzień prędzej było orane
https://www.youtube.com/watch?v=2r0wxpBJ0xA

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,331

Odp: GG FORUMOWE

U nas to samo, wilgoci brak, jutro jadę próbować orać pod pszenżyto, może dam radę

4,332

Odp: GG FORUMOWE

Ja sobie dałem spokój z oraniem w tym roku pojechałem dwa razy agregatem talerzowym i tak posiałem rzepak i w tym tygodniu to samo pod pszenice.Ci co u nas próbowali to tylko lemiesze wyrywali i kończyli na podorywce ,a nie orce.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

4,333

Odp: GG FORUMOWE

Do podeszwy wiem że lepszy byłby głębosz. jednak gdzieniegdzie  wystarczy przerwać 30cm i dalej jest luźniejsza ziemia b podeszwa na 20cm..... Ogólnie jak jadę na ciężką glinę to po obejrzeniu się za gruber to sam się do siebie uśmiecham. Jak pomyślę co z tej gliny zrobiłby pług to aż ciary przechodzą. U nas tak dolało, aż jest za mokro na orkę.
Wojtek, rzeczywiście kurzy się jak u ns na siew rzepaku.
A i najbardziej spodobał mi się filmik na Twoim koncie pt'' Wyrywanie chwasta.... big_smile

4,334

Odp: GG FORUMOWE

Karol323 napisał/a:

Panowie jak wyglada sprawa wziecia ciagnika itp maszyn w leasing? Oplacalne to jest czy nie koniecznie? Ktos korzystal z tego?

powinno wyjsc taniej niz kredyt, kwestia negocjacji

mdw

4,335

Odp: GG FORUMOWE

fent miał kiedyś 0% wpłacałeś wat i 10% na początek i dalej już raty normalnie.
z pewnością inni producenci mają podobnie albo tak samo.
w każdym razie kredyt na poziomie inflacji to bardzo dobry kredyt.
Minus jest taki że zwykle są to duże raty.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4,336

Odp: GG FORUMOWE

Dajcie deszczu .... pojechałm dziś męczyć pod pszenice ... jest tragedia gruber nie miesza ziemi a pług ino robi podorywkę ....  jutro  skończę i posieje  może coś się nagra ale jest masakra totalna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,337

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas bedzie ze 3 moze 4lata jak u nasxnie szło orać, a jak pług wedzedł to od razu pod rame i rwałtakie kęsy że szczena opada. Po sąsiadzku wzieli brone kompaktową z siewnikiem talerzowym i poszli prosto w ścierń. Wyglądało to jak pół dupy zza krzaka. Żyta takie porosły że bajzlon miał problem przezcsiebie to puścić.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4,338

Odp: GG FORUMOWE

Przez pół dnia "orałem" 2 ha, po jarym szło tak sobie ale po prosie tragedia pług nie wchodził nawet na 5 cm, takiego roku jeszcze u nas nie było :uuuu:

4,339

Odp: GG FORUMOWE

uf moze to szczescie mam  unas jest sucho ale ora sie normalnie nawet gline  tylko fakt randapowalem wszystkie scierniska bo  tam gdzie nie dojechalem opryskiwaczem to sama skala byl.  ogolnie szalu niema ale tragedi tez.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

4,340

Odp: GG FORUMOWE

ja czekam za deszczem