1,121

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzechu jeszcze trochę to dojdziesz do 50 cm głębokości... U mnie jest szerokość 2,2 metra i 11 zębów w 4 rzędach. Nic się nie zapycha i wał rurowy ładnie wszystko z tyłu równa. Rusek daje radę 10 km/h. Głębokości dokładnie nie mierzyłem ale efekt jak dla mnie jest dobry. Co do siewnika talerzowego to nie mogę nacieszyć się swoim Amazone. Robotę piękną robi i do tego tez nagarniacz z tyłu nie powodujący żadnych "kupek"

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,122

Odp: Uprawa bezorkowa

się nadziwić nie mogę u kuzyna jezdżę case magnum 340  z 2014 r z horchem Tiger  na 4 metrach 19 zebów i pierdzi na 30 centymetrach a wam to jakoś lekko idzie albo centymetry mamy inne ?

Leszek   dla kolegów'

1,123

Odp: Uprawa bezorkowa

Oprócz zębów pewnie ma i inne gadżety które zabierają mu oddech, jakby nie szło to bym postawił pod płot i podpiął pług.

1,124

Odp: Uprawa bezorkowa

coś tam ma ale nie za wiele i sapie . może lepsze pola ma.

Leszek   dla kolegów'

1,125

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak, ale pewnie niżej 8km/h nie schodziłeś?  Myślę, na drugi rok pruć na ok 25cm i tego siętrzymać, a pod buraki zrobię głębosz i co jakiś czas każde pole wyjdzie zgłęboszowane, bo jednak podeszwa jest...

1,126

Odp: Uprawa bezorkowa

tylko te nowe traktory to nie konie maję w papierach a kucyki. Skrzynie vario, ttv, ... i inne cuda potrzebują mocy żeby pracować, do tego rozbudowana hydraulika i inne gadżety i mocy brakuje.

1,127

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Tak, ale pewnie niżej 8km/h nie schodziłeś?  Myślę, na drugi rok pruć na ok 25cm i tego siętrzymać, a pod buraki zrobię głębosz i co jakiś czas każde pole wyjdzie zgłęboszowane, bo jednak podeszwa jest...

od 12 do 16 przeważnie  . ale z tego co mówia to co roku lżej i głębiej .

Leszek   dla kolegów'

1,128 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-10-04 18:32:11)

Odp: Uprawa bezorkowa

No to Panie big_smile co się dziwisz, my to się wleczemy.....
Właśnie o to miałem pytać czy jest lżej w następnych latach?  Sam jestem ciekaw jak to wszystko będzie w praniu.
Rzepaki siane bez pługa wyglądają pół na pół jedne bardzo ładne, jedne myślę skasować. Na razie jeszcze czekam, ale na pewno nie jest to wynik uprawy, tylko coś jakby je dusiło...

1,129

Odp: Uprawa bezorkowa

To ja może z innej beczki pytanie. Jak w systemie bezorkowym z apetytem na paliwo chodzi o przelicznik na 1 ha uprawionego i zasianego pola czyli od ścierni po siew + przy tym systemie opryski na chwasty chyba że nie ma.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

1,130

Odp: Uprawa bezorkowa

nie zawsze tylko o paliwo chodzi, choć ono też jest istotne. Jak dla mnie priorytetem jest czas, woda, paliwo. Czas jest chyba najważniejszy, bo każdy dzień zwłoki to strata plonu i jeśli chce się to nadgonić to trzeba za to słono płacić. A jeśli idzie o paliwie to na przejazd gruberem z wałami na pewno spali mniej na ha niż orka+ doprawienie, a szczególnie w takim suchym roku jak ten.

1,131

Odp: Uprawa bezorkowa

Szczególnie, żeby doprawić po gruberze, nie potrzeba spektakularnych maszyn. Ja w tym roku zrobiłem 2 razy talerzówka i gruber na głęboko. Śmiali się co niektórzy, że niepotrzebnie topię paliwo, ale po wschodach rzepaku przestali się śmiać.
Już w tym roku jako pierwszy wiedzę , że jest dużo lepiej. A nie ma być taniej tylko lepiej. Paliwa stopiłem więcej, ale ciężka ziemia sie rozsypała i mam spulchnione ok 5-10cm głębiej jak było orane....
Ogólnie praktyki mam zero, ale już na starcie takie rzeczy zauważyłem, i cieszę się, że spróbowałem.

1,132

Odp: Uprawa bezorkowa

androl napisał/a:

Wały stawiają duży opór, swojego przerobiłem na półzawieszany z wałami szedł na 4 I, niestety na lżejszej się topiły i spychały ziemię, wózek je za bardzo dociążał. Odczepiłem wózek i wały no i jako zawieszany chodził aż miło na 4 II i głębokość 25-30 cm bez względu na glebę. Z wałami jako zawieszany forsz nie dźwignął, dla tego będę zakładał siłowniki wspomagające.

androl kolego wstaw zdjęcia Twojej przeróbki jeśli to nie problem jak  się prezentuje agregacik

1,133

Odp: Uprawa bezorkowa

u mnie prędkość przy 9 łapach i 25 cm głębokości była na poziomie 7 km/h przy obrotach 1650. 9km/h forterra też osiągała ale nie wytrzymywały zabezpieczenia i trzeba było zwalniać. A to tylko 107 kucyków. Robiłem tylko po rzepaczysku i wygląda to super.

gg 5118068

1,134

Odp: Uprawa bezorkowa

U nas jeden zasiał pierwszy raz bez pługa rzepak, twierdzi że pierwszy i ostatni raz tak zrobił. Wcześniej zawsze orał i miał super. Dziwi mnie co poszło nie tak bo sprzęt ma jednak fest.  Ostatnio kupił horsch pronto i talerzówkę metal fach- ładna maszyna i słuszna waga

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,135

Odp: Uprawa bezorkowa

Pietia napisał/a:
androl napisał/a:

Wały stawiają duży opór, swojego przerobiłem na półzawieszany z wałami szedł na 4 I, niestety na lżejszej się topiły i spychały ziemię, wózek je za bardzo dociążał. Odczepiłem wózek i wały no i jako zawieszany chodził aż miło na 4 II i głębokość 25-30 cm bez względu na glebę. Z wałami jako zawieszany forsz nie dźwignął, dla tego będę zakładał siłowniki wspomagające.

androl kolego wstaw zdjęcia Twojej przeróbki jeśli to nie problem jak  się prezentuje agregacik

W tej chwili jest zdemontowany, oddzielnie gruber, wały i wózek. Miałem cyknąć zdjęcia po próbie w polu a że nie zdał egzaminu za bardzo byłem wku....y żeby robić zdjęcia. Jak się obrobię poskładam do kupy i zrobię sesję. Jedno jest pewne półzawieszanego nie chcę, na glinie gdzie fajnie szło też się uje.....em ze względu na wielkość działki, już wolałbym orać niż robić nim małe kawałki.

1,136

Odp: Uprawa bezorkowa

To wózek miałeś na końcu zestawu czy między gruberem a wałami? Orientacyjnje ile od zaczepu? Jak ktoś orał ciąganym pługiem to powinien mieć trochu praktyki. Ja powoli powoli składam miga na 3m. I b3dzie jak u marka ciągany z podwójnym pakierem w za wózkiem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,137

Odp: Uprawa bezorkowa

http://i62.tinypic.com/ixfjb6.jpg
http://i57.tinypic.com/2aah4pd.jpg

Wózek z tyłu wykorzystaliśmy to że Mpopis przystosował te wały zarówno na tylni jak i przedni tuz.

1,138

Odp: Uprawa bezorkowa

Podaj pozostałe zdjęcia jak to wygladało

1,139

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

U nas jeden zasiał pierwszy raz bez pługa rzepak, twierdzi że pierwszy i ostatni raz tak zrobił. Wcześniej zawsze orał i miał super. Dziwi mnie co poszło nie tak bo sprzęt ma jednak fest.  Ostatnio kupił horsch pronto i talerzówkę metal fach- ładna maszyna i słuszna waga

U nas jest to samo na jednym polu jest super rzepak na drugim żółta bida... Niezależnie od pola, nawożenia, i systemu uprawy. Laszek a jak dokładnie ten jego rzepka wygląda?

1,140

Odp: Uprawa bezorkowa

Już nie wygląda

E 516 na części
Telefon 695 076 269