1,141

Odp: Uprawa bezorkowa

http://i58.tinypic.com/2077ywm.jpg
http://i57.tinypic.com/2zny5pk.jpg
http://i57.tinypic.com/347wpy0.jpg

Nerwy i pośpiech to źli doradcy, dziś na spokojnie sprzęt opanowany. F 303 poradził sobie z dźwignięciem grubera z wałami, miedzy innymi dzięki już nie pamiętam któremu koledze, który wrzucił kilka lat temu zdjęcie modernizacji lag, od razu wtedy też przerobiłem. Cóż decyzja o robieniu półzawieszanego była błędem, w F 323 też tak najpierw przerobię lagi, jeżeli to nie pomoże wtedy siłowniki wspomagające. Topić się jednak wały i tak topiły, gdy szły zbyt głęboko blokowały je kamienie których nie były w stanie przerzucić. Problem rozwiązany w ten sposób że wały w górę, na lekkich glebach nie mogą służyć do regulowania głębokości pracy, tę rolę przejęły koła podporowe wały i tak robią wystarczająco  dobrą robotę.
ufff........

1,142

Odp: Uprawa bezorkowa

moze jakies foty pola po uprawie tym sprzetem?

Rolnik z powołania:-)

1,143

Odp: Uprawa bezorkowa

Ładny sprzęt ważyłeś może ile waży zestaw zawieszany za tymi kolcami jak by był wał oponowy ładnie by utrzymywał głębokość. U mnie to samo wały mulczujące w tym roku porażka rama zaczęła się wyginać łożyska siadać za ciężko to wszystko idzie w glebie musiałby być pożądny wał oponowy na końcu aby utrzymywał żądaną głębokość najlepiej tak jak u Marka wał z porządnych kół które jednocześnie były by podwoziem.

1,144

Odp: Uprawa bezorkowa

Około 1,6 t, ważony gruber 1010 kg wały, 450 kg ta dorzucona reszta co najmniej 150 kg, no i jest długi, przód forsza pływa, obciążników oryginalnych nie ma dorobiony 250 kg. Na kołach podporowych jest dobrze, muszę jedynie przerobić, wzmocnić ich mocowanie i regulację.

1,145

Odp: Uprawa bezorkowa

Na lżejsze ziemie packer byłby lepszy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,146 Ostatnio edytowany przez Pietia (2015-10-06 20:52:00)

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

Na lżejsze ziemie packer byłby lepszy

Lechu w zeszłym roku pracował idealnie a w tym nie idzie ujechać łożyska siadają po kilku hektarach nie mówię już o ramie.

Lechu packer przy siewie na lżejszych ziemiach wszystko się pcha przed nim tylko delikatna uprawa a kurzu że siata nie widać dobrze że szczelna kabina.

1,147

Odp: Uprawa bezorkowa

Androl jak przyszedł do nas 303 to miał oryginalnie nawiercone otwory w wieszakach nad otworami owalnymi. Sam później przewierciłem w 323, ale nie korzystałem później. Taki plus, że belka ładnie pracuje i nie przegina jej na boki.
Aż ciężko mi uwierzyć, że te wały mogą takie kłopoty sprawiać. Ja mam nieco inne, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby pchały ziemię, lub się topiły w niej. Widzę, że już przedni wał i tak podniosłeś, to nie powinno się nic złego dziać..
A jak sprawują się zabezpieczenia?

1,148 Ostatnio edytowany przez androl (2015-10-06 21:12:43)

Odp: Uprawa bezorkowa

Wytłumaczenie jest proste masz zwięźlejsze gleby u mnie na takich też jest dobrze, przewagę mam jednak lżejszych. Na opuszczonym ten przedni wał jest jeszcze wyżej niż to wygląda na zdjęciu. Co do lag to otwór do tyłu i niżej, wysokość podnoszenia zostaje, udźwig dużo większy.
Zabezpieczenia pracują non-stop, kamieni ci u nas dostatek.

1,149

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie sprężyny muszą być to podstawa.

1,150

Odp: Uprawa bezorkowa

Akurat u mnie na packera nie mogę złego słowa powiedzieć. U każdego jest inna ziemia i podstawa to dopasować zestaw do swoich potrzeb. Mój agregat jest na śruby ścinane i wczoraj uprawiłem 8 ha to zerwałem chyba 3 sztuki więc nie jest źle.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,151

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak było sucho to na 10 ary zerwałem 5 kołków śruby 8.8. Później odmiękło i było już dobrze, ale patrząc w przyszłość z tą uprawą, to musi być non stop.

1,152

Odp: Uprawa bezorkowa

Widzę znajome przerobienie belek smile  W moim do agregatu też tak przerobiłem by wyżej podnosił smile

1,153

Odp: Uprawa bezorkowa

dziś ruszyłem część pola po kukurydzy masakra sucho ciężko maksymalnie idzie 8-10 km. i bark mocy. Wszyscy w okolicy czekają na deszcz nikt nie orze.

1,154

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:
Pietia napisał/a:

Chłopaki dziś koło mnie Niemiec zaczął orać 45h pole po pszenicy miał pierwszy raz posiane bezorkowo i chyba się sparzył ogólnie pole od wiosny wyglądało kiepsko mała obsada i duże place po zimie sporo zainwestowali w nawożenie i opryski ale ogólnie to co straciła zimą nie wiele odzyskała wiosną było to widać w żniwa. Jak jutro czas pozwoli podjadę zapytać chłopaków co się stało.

Pietia dowiedziałeś się.? Ciekawy jestem, bo ojciec orze pod rzepak, a ja nawozy posiałem, i mam zamiar bez pługa zasiać. ciekawi mnie czego nie wyszło im i gdzie zrobili błąd.

Grześ rozmawiałem dziś z kierownikiem nadal wszystko jada bezorkowo tylko pola pod buraki orzą  dał mi propozycję użyczenia na jeden dzień Attila ale szerokość  2,5 m muszę jutro podjechać zobaczyć jak to się prezentuje

1,155

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak u Ciebie brak mocy to ja już całkiem wysiadłbym ze swoimi gratami....
Dawaj znać co i jak, bo cały czas zgłębiam temat uprawy bez pługa i w sumie to też przyczyniłeś się do tego i pługa nie kupiłem big_smile Wszystko mam bez pługa, i nawet pod buraki. Niestety w związku z dopłatami będę miał w przyszłym roku 2 kawałki buraki po burakach i myślałem, też żeby nie orać.
Piotr nie wiesz dlaczego właśnie pod burak orzą?

1,156

Odp: Uprawa bezorkowa

Grześ na dziś awarie pęknięte mocowanie zabezpieczenia sprężynowego na łapie i popołudniu pękła podpora wału rurowego ale dziś jechałem najgorszy kawałek 2,3 klasa w poprzek pola po kukurydzy aż jęczał ale jak wjechałem już w kawałek po pszenicy było ciężko ale szedł spokojnie bieg wyżej na 10 km.

Co do orania twierdzi że burak lubi porządnie mieć wymieszane i posiali gorczycę.

1,157 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-10-09 20:58:12)

Odp: Uprawa bezorkowa

Wrzucałem gdzieś na forum linka z filmem z wykładu od horscha gdzie mówili o zagospodarowaniu słomy. Mówili, że właśnie gruber najlepiej wymiesza na całej głębokości resztki. Dlatego ja dołożę paliwa i pójdzie nawóz później talerzówka, później gruber postaram się wsadzić chociaż na 30cm. Na koniec po wierzchu wapno.'
Na pszenicę dałem wapno później gruber nawóz i siew dopiero, bo jak mi napisałeś to przemyślałem temat i nie dałem razem. mam kawałek gdzie  będzie burak to posiałem poplon. Na polu po burkach i gdzie niestety będą buraki to myślałem posiać jak jeszcze przyjdzie ciepło jęczmień z gorczycą, żeby się trochę zmieniło. a w razie co to wymarznie...
I dalej wszystko bez pługa?

1,158

Odp: Uprawa bezorkowa

Koledzy wy już po zbiorach kukurydzy ?? ja dopiero się przybieram  za jakiś czas i się zastanawiam czy już ją strącić czy czekać jeszcze ??

1,159

Odp: Uprawa bezorkowa

u mnie ci co mają wolne to koszą kuku, ci co zabiegani robotą to jeszcze stoi

1,160

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś kosiłem kawałek ale niech stoi jeszcze mokra . czekam na mrozy .