1,221

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek mam Tolmeta brone kompaktową i jakoś przy NH nadal cała a często śmiga 15km/godz. żadnych pęknięć myślę że udana konstrukcja w zeszłym tygodniu zabrali wał mulczujący do poprawki często sypały się łożyska na wałkach 6 szt. na ten sezon.

1,222 Ostatnio edytowany przez zorak (2015-11-02 09:23:31)

Odp: Uprawa bezorkowa

bezorkowo posiałem po rzepaku, ziemniakach i tu nie mam porównania do oranego - wschodzi ładnie. Miałem też kawał pola po owsie gdzie na połowie miałem zebraną słomę i tu zrobiłem gruberem, a druga połowa była słoma pocięta i to pokaleczyłem pługiem (strasznie sucho). Po gruberze zielono, po pługu zaczyna się zielenić. Ok tegoroczną suchą jesień wygrywa gruber.

gg 5118068

1,223

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

Krzysiek może takie coś?
http://olx.pl/oferta/agregat-bezorkowy- … e99a27203b

Mam nagrany film z uprawy i siew bezorkowo,Tolmetem takim o którym pisze Pietia  z wałem mulczującym,ale nie portafię wstawić.

1,224

Odp: Uprawa bezorkowa

Przepraszam ale coś mi się pieprzy,po każdej zmianie stromy na forum wyskakuje reklama,a teraz podwójne posty.Czyżbym chwycił "syfa"

1,225

Odp: Uprawa bezorkowa

U mnie tez wyskakuje ze zagrozony komputer i strony sie otwieraja same jak klikne w post...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,226

Odp: Uprawa bezorkowa

to samo u mnie pewnie moderatorzy dorabiają na boku

1,227

Odp: Uprawa bezorkowa

Potwierdzam ktoś mi wmawia że coś wygrałem......

1,228

Odp: Uprawa bezorkowa

U mnie to samo ,tylko jak jestem na forum.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

1,229

Odp: Uprawa bezorkowa

jacy napisał/a:

to samo u mnie pewnie moderatorzy dorabiają na boku

moderatorzy nie mają takich uprawnień

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,230

Odp: Uprawa bezorkowa

ale reklamy już nie wyskakują wink

1,231

Odp: Uprawa bezorkowa

wirusy Panowie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,232

Odp: Uprawa bezorkowa

Mpopis teraz na zimę z wałami uniesionymi tak żeby troszkę przetrzepały, czy tylko gruber. Masz doświadczenie z oboma wariantami, co doradzasz ?

1,233

Odp: Uprawa bezorkowa

chyba lepiej bez wałów, tak jak wysztorcowana orka zimowa

1,234

Odp: Uprawa bezorkowa

wały mulczujące dają właściwy efekt

1,235

Odp: Uprawa bezorkowa

PawełS.64 napisał/a:

wały mulczujące dają właściwy efekt

Paweł masz z wałami mulczującymi na nowych mocowaniach czy stare ponoć zmienili mówił kierowca dali dodatkowe śruby rzymskie jak zabierał moje na serwis.

1,236

Odp: Uprawa bezorkowa

kurde umnie to samo dziadostwo ktoś sie dostał chyba do serwera

1,237

Odp: Uprawa bezorkowa

Dziś znowu spotkałem się z opinią, że bez pługa max trzy lata....'Tylko nikt nie chce mi wytłumaczyć dlaczego tak mówią. Odpowiedź z reguły brzmi ;bo tak....
Dziś gruberowałem po burakach i pod buraki to 35cm głęboko ciągnik trzyma jak cholera,ale spulchnione fajnie. Traktor puchnie, kolektory czerwone, ale już niewiele zostało tongue

1,238

Odp: Uprawa bezorkowa

35cm ... dobrze że paliwo tanie... Pewnie się fest ślizga...

1,239

Odp: Uprawa bezorkowa

grzesiek nie lepiej raz na 3lata głebosz na 60cm a gruberem 15-20cm?

Rolnik z powołania:-)

1,240

Odp: Uprawa bezorkowa

Mam obciążnik na tuzie wysunięty sporo do przodu, i opony radialne, z tyłu 520 z przodu 425/75 i poślizgu niewiele widać, bo jest sucho. Przy takich oponach przód ciągnie praktycznie na stałe.
Głębosza nie mam ale myślę zrobić. Ogólnie to przy płytkiej uprawie i głęboszowaniu co 3lata, to myślę, że i tak byłoby za twardo.