4,441

Odp: GG FORUMOWE

z pompy idzie na dzielnik strumienia czy coś takiego (takie coś jak kostka miedzy rozdzielaczami w cyklopie) jedna odnoga na orbitrol druga na rozdzielacz 2-sekcyjny i przez niego na 3-sekcyjny

4,442

Odp: GG FORUMOWE

A jak jest z używaniem kierownicy i rozdzielaczy ? nic się nie zacina i czy jedno jest całkowicie niezależne od drugiego ? czyli np podczas podnoszenia hedera nie zmienia się siła kierowania ?

4,443

Odp: GG FORUMOWE

U mnie miałem już słabą pompę, to przycinała się kierownica jak używałem rozdzielacza.

4,444

Odp: GG FORUMOWE

to działa jakoś tak że wymusza stały przepływ (co najmniej iluś tam litrów) na orbitrol a nadmiar oleju idzie na rozdzielacze i gdy masz zużyta pompę to nie podniesie hedera a skręcać się jeszcze trochę da

4,445

Odp: GG FORUMOWE

Tak wygląda taki dzielnik w cyklopie

http://images75.fotosik.pl/52/d046e9ab85a2c3e0med.jpg

a tak opisali jego działanie

http://images76.fotosik.pl/53/3e7094d731141225med.jpg

4,446

Odp: GG FORUMOWE

Plusior Ci się należy .

4,447

Odp: GG FORUMOWE

u mnie chodziło bez problemu, skrecał w czasie podnoszenia hederu

mdw

4,448

Odp: GG FORUMOWE

Koseś Ty i takie pytania??

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,449

Odp: GG FORUMOWE

koseś coś kombinuje, jestem ciekaw co stworzy

Rolnik z powołania:-)

4,450

Odp: GG FORUMOWE

Spoko człowiek się całe życie uczy , a głupie zna odpowiedzi na wszystkie pytania ,nawet te których nikt mu nie zadał . Pytam tak o to bo robię małą ładowarkę , w jednej mam wspomaganie na osobnej pompie i jest ok. , druga ma z jednej pompy z wykorzystaniem zaworu z sieczkarni e281 i podłączone na jej wzór ale często się przycina orbitrol w trakcie używania podnoszenia łyżki . Dlatego teraz chcę zrobić na jednej pompie (bo silnik mam z golfa 1,6 bez pompy wspomagania ) z wykorzystaniem dzielnika od bizona i nie chcę w przyszłości do tego wracać bo ładowarka będzie ofiarowana siostrze ciotecznej której zmarł mąż, kilka lat temu o nim wspominałem w innym wątku . I chcę jej synowi który jest fajnym chłopakiem i kończy szkołę rolniczą zrobić fajna maszynę za cenę części i najlepiej jak najtańszych .   Mam jeszcze jedne pytanie bodajże hylmet robi pompy na łożyskach ślizgowych do bizona też ,czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia ?

4,451

Odp: GG FORUMOWE

http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydraulicz … -p-21.html
Mam taką chodzi już parę lat i jest ok. najważniejsze żeby pasków nie napinać za bardo, byle się nie ślizgały to będzie służyć długie lata.

4,452

Odp: GG FORUMOWE

A nie możesz zastosować dwóch pomp, jedna do wspomagania a druga do ładowacza? wtedy nigdy nie bedzie problemu. Tak zrobiłem we władku, oryginalna pompka z t25 słuzy do wspomagania a druga wieksza do tura, działa nawet na osobnym oleju. Koszt moze wiekszy ale pompe do wspomagania np od t25 (~10-12 L/min)  70-80pln a spokoj na lata
Koseś szacun za to co robisz

4,453

Odp: GG FORUMOWE

Dokładnie, jest naprawdę super gość.

4,454

Odp: GG FORUMOWE

Zastosował bym dwustopniową jak w owijarce ale nie mam na nią miejsca i cena za sprzęgłem to co najmniej 1200zł. Androl jak już to połączę jakimś sprzęgłem to obciążeń osiowych nie będzie wcale a i w przypadku zużycia dostępność dla kuzyna będzie dobra . Mam jeszcze jedno pytanie może ktoś używa rozdzielacza hydraulicznego trzy sekcyjnego na którym jest założony dzoj na dwie sekcje a jedna jest sterowana dźwignią . Jak jest z trwałością takiego rozwiązania ?

4,455

Odp: GG FORUMOWE

nie lepiej elektrozawór? i wszuystko w dzojstiku

Rolnik z powołania:-)

4,456

Odp: GG FORUMOWE

Koszt ..........

4,457

Odp: GG FORUMOWE

A może z neptuna  wink

4,458

Odp: GG FORUMOWE

z neptuna  kleina czy innego do buraków masz 3 sztuki  2 tym jeden tylko jednostronnego działania  a dwa dwustronne   zasilanie 12V  proste i tanie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,459

Odp: GG FORUMOWE

Chyba odwrotnie dwa jednostronne a jeden dwustronny  w dodatku trzeba dokupić zawór przelewowy bo one ich nie mają .

4,460

Odp: GG FORUMOWE

niewiem jak to jest na elektrozaworach, ale na mechanicznym jak potrzebujesz powoli coś opuścić to lekko przesówasz dźwignie i idzie powoli, na elektryku podejrzewam że cewka ciągnie na maxa...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....