4,461

Odp: GG FORUMOWE

a koseś  fakt masz racje ... ja z 2 sztuk poskładałem jeden właśnie taki dwa dwustronnego i jeden jednostronny ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,462

Odp: GG FORUMOWE

Oglądałem kombajn na hydrostacie. Olej w hydrostacie pomieszany, trochę się pop... i wyje pompa na wolnych obrotach, filtr też parę lat nie był wymieniany. Coś prócz pompy mogło legnąć?

4,463

Odp: GG FORUMOWE

Hydromotor.
Ja. BYm zaczął od płukanki, potem nowy filtr i olej. Jak gość namieszał z olei sok z gumijagód to mogło zacapowac filtr i przez to pompa moze głośno chodzić.... W ogóle jaki to kombajn?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4,464

Odp: GG FORUMOWE

Panowie odnoście agencji nasiennej to czy ktoś z Was odsyła im te pisma co przysyłają? Ojciec juz 8 lat jak przepisał gospodarstwo a i tak uparcie mu przysyłają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,465

Odp: GG FORUMOWE

Potrzebuję porady. Mam w 323 jedną oponę która się zamina od boku jakby do środka opony. Zamina się od strony ciągnika to nie widać nic, ale opona zamiast ładnie się uginać to przez to, że zagina się inaczej przeciera mi dętkę. Opona zrobiła się od środka szorstka. Bieżnik jeszcze jest a druga opona jest całkiem dobra. Jest jakiś specyfik którym można byłoby od środka wysmarować oponę, żeby nadać jej śliskości? Dętka jest gruba i to nie wina dętki.

4,466

Odp: GG FORUMOWE

Mi wydaje się że mogą tatę pocałować w tyłek.
Tata też dostał aczkolwiek odesłał informację że nie prowadzi gospodarstwa i już nie pisał im nic o tym co i komu dał.

4,467

Odp: GG FORUMOWE

Laszek napisał/a:

Panowie odnoście agencji nasiennej to czy ktoś z Was odsyła im te pisma co przysyłają? Ojciec juz 8 lat jak przepisał gospodarstwo a i tak uparcie mu przysyłają

wysyłam na sztukę i płacę im bo u nas poszły pozwy do sądu i nakazy płatnicze , mają dostęp do dopłat i się nie wykręcisz , nasi poszli na ugodę 3 lata do tyłu popłacili i teraz prawie wszyscy płacą.

Leszek   dla kolegów'

4,468

Odp: GG FORUMOWE

Bo od razu trzeba napisać, że nie zasiało się pszenicy zebranej po centrali i jest spokój. Przynajmniej u nas tak jest.

4,469

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Potrzebuję porady. Mam w 323 jedną oponę która się zamina od boku jakby do środka opony. Zamina się od strony ciągnika to nie widać nic, ale opona zamiast ładnie się uginać to przez to, że zagina się inaczej przeciera mi dętkę. Opona zrobiła się od środka szorstka. Bieżnik jeszcze jest a druga opona jest całkiem dobra. Jest jakiś specyfik którym można byłoby od środka wysmarować oponę, żeby nadać jej śliskości? Dętka jest gruba i to nie wina dętki.

Grzesiu a talkowałeś dętkę czy na sucho wsadzona może wystarczyło by dobrze przetrzeć talkiem wtedy dętka jest śliska i tak nie trze

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,470

Odp: GG FORUMOWE

Oryginalnego nie miałem, talkowałem talkiem kartoflanym, ale za słaby daje już efekt. Jakiś miesiąc temu robiłem koło i wczoraj patrzę, że 323 znów stoi przechylony... Ogólnie chcę później zmienić te opony, ale patrząc na bieżnik to jeszcze przebidowałbym kilka lat. Myślałem może o jakimś kałczuku płynnym czy silikonie, żeby to nie spękało. Można byłoby też wykleić dużymłi łatkami od środka ale dookoła wykleić to będzie tyle kosztowało co używka.. Chyba, że gdzieś najechałem, jeszcze nie rozbierałem, bo nie miałem siły do tego koła.

4,471

Odp: GG FORUMOWE

a jak by wysmarował to tą mazią co wulkanizator opony składa może to by coś dało ja u siebie zmieniałem tej wilsny oponę ale miałem rozcięta w dwóch miejscach i też mi dętkę szczypało kupiłem od jakieś ładowarki i po klopocie dałem chyba z 300 zł i też na talk techniczny poszło i nie zaglądam do koła

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,472

Odp: GG FORUMOWE

co do agencji nasiennej, należy odesłać im formularz z  zaznaczeniem,że nie korzystało się w tym roku z materiału objętego ich jurysdykcją. I to jest obowiązek ustawowy i za brak tego mogą ukarać, natomiast w razie kontroli w gospodarstwie trzeba gościa wpuścić i poinformować smutnego pana iż nie korzystało się w tym roku z materiału objętego ich jurysdykcją. Podkreślam POINFORMOWAĆ - tak mówi ustawa i nic więcej. Nie pokazywać żadnych faktur - nie ma prawa oglądać waszej księgowości. Na pytanie jakie odmiany macie posiane  mówi się, że macie odmiany nie objęte ich jurysdykcją i na każde pytanie tak odpowiadacie i koniec. Jeśli będzie straszył sądem, nie martwić się i powiedzieć, że powiecie jaką odmianę macie tylko przed sądem. Trzeba znaleźć odmianę nie ujętą w ich katalogu i tego się trzymać. Będzie mówił bajki, że pobiorą próbki z pola i udowodnią jaka odmiana - Bzdura nie są w stanie tego udowodnić i dodatkowo ich badanie nie będą dowodem w sądzie bo do pobrania próby potrzebne są szczególne procedury i nie są w stanie ich przeprowadzić.   NAJWAŻNIEJSZE DO NICZEGO SIĘ NIE PRZYZNAWAĆ!!!!!!

4,473

Odp: GG FORUMOWE

trafnie ujete!
w polu już po robocie a wieczory taakie długie.jakie macie nierolnicze zajęcie po pracy??

4,474

Odp: GG FORUMOWE

ja mam takie
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=4019

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,475 Ostatnio edytowany przez koseś (2015-11-10 08:28:18)

Odp: GG FORUMOWE

Składam puzle 3D

4,476

Odp: GG FORUMOWE

Laszek napisał/a:

Panowie odnoście agencji nasiennej to czy ktoś z Was odsyła im te pisma co przysyłają? Ojciec juz 8 lat jak przepisał gospodarstwo a i tak uparcie mu przysyłają

jedno odesłałem a z 5 lezy w szufladzie

mdw

4,477

Odp: GG FORUMOWE

jack napisał/a:

!
w polu już po robocie a wieczory taakie długie.jakie macie nierolnicze zajęcie po pracy??

Najlepszy moment by zacząć planować wakacje.

4,478

Odp: GG FORUMOWE

właśnie skończyłem dojenie, był dzisiaj próbny udój.
zapłacę rachunki, zbiorę lumpy do prania, popatrzę za prezentami na święta.
A później wrócę do "Najwierniejsi z wiernych"  big_smile

Marzy mi się udział w grupie rekonstrukcyjnej, może w innym życiu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4,479

Odp: GG FORUMOWE

Ja jeszcze nie mam długich wieczorów ,jutro zaczynam kosić kukurydze to wieczory będę spędzal przy suszarni.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4,480

Odp: GG FORUMOWE

oooo to do której walka?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]