Temat: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Dzisiaj zabrałem się za ten elektrozawór , który przepuszczał paliwo , nowy w sklepie kosztuje 75 zł a jego regeneracja nic. W moim wypadku polegało to na podłożeniu pod sprężynkę 3mm kawałka śruby 4 ponieważ sprężynka która dociska iglicę prawdopodobnie wyrobiła się i nie dociskała dobrze iglicy. Nie wstawiam fotek bo budowa tego elektrozaworu jest bardzo prosta.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

piotrfire mogl bys wytumaczyc dzialanie tego elektrozaworu ja tez go rozebralem jest sprezynka iglica i taka blaszka na iglicy czy w nim chodzi o to ze pod wplywem napiecia on sie otwiera czy jak

Fortschritt zt 423 a razy 2

3

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Tak, bo tam jest elektromagnes. Jak przez jego uzwojenie przepłynie prąd to igliczka się podniesie - otworzy się wylot paliwa do świecy i jednocześnie zacznie grzać się świeca. Jak już zakręcisz silnikiem, to paliwo zostanie podane z filtra pod ciśnieniem przez otwarty otwór na świecę i zapali się w kolektorze. Dalej, jak wyłączysz napięcie to świeca przestaje się grzać i zaworek szczelnie się zamyka. Problem w tym, że z tą szczelnością bywa różnie i w skrajnym przypadku można nawet silnik zatrzeć.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

4

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

aha a mozna to sprawdzic czy ten zawor chodzi np. rozkrecic go i podac mu prad to bedzie widac czy sie ta iglica podniesie czy nie? wlasnie bo nie chcial bym zeby czasem on wciaz nie byl otwarty bo bedzie leciec paliwo na kolektor czy zamkniety bo nie bedzie grzac

Fortschritt zt 423 a razy 2

5

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

a tak  na marginesie to znaczy tak naciskamy grzejemy swiece   aż do mometu az drucik ten w kabinie zrobi sie czetwony i co trzymając paluch na przycisku kręcimy czy puszczamy paluch z przycisku i kręcimy ??
jak to powinno byc prawidłowo

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Trzymamy tak długo aż nie odpali..gdybyś podzczas kręcenia póścił to paliwo zalało by świece(ostudziło żarnik)i po ogniu..

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

7

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

to nie wiem ja do tej pory robiłem tak ze grzałem  do czerwoności ten drucik i puszczałem przycisk i paliłem smile  i nie było ze nie odpalił jak było tak do -10  przy tych tmp co teraz były jeszcze nie paliłem więc nie wiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Bo na początku ogień będzie..więc jak dobrze palił to nie miałeś problemu.

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

9

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Pewnego razu jak orałem pod rzepak mój 323 zaczął puszczać dym czego przed tem nie robił,ale jakby koników mu przybyło.Przerwa na obiad,a tu zong;po obiadku chce go odpalić jak nie ***..e i kupa dymu.Okazało się że świeca puszczała paliwo.W moim przypadku regeneracja tego zaworu polegała na tym że go rozkręciłem i wypolerowałem czubek iglicy,zlikwidowałem taki pierścionek wyrobienie na jej czubku.
Jeśli chodzi o to, to trzeba czekać, aż się drucik nagrzeje i trzymać aż odpali bo jak się puści to przestanie grzać i odetnie dopływ paliwa do świecy.

10

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

no  to teraz wiem że źle robiłem smile jutro sprawdze jak zapali trzymając przycisk smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

No tak..przecież odcina też paliwo..ale o tym zapomniałem bo ja ten elektrozawór wywaliłem i zrobiłem cos innego.
coś prostego a zarazem bezpiecznego i w 100% skuteczneg.opisze to jutro i wstawie jakąś fotke..w zrób to sam.:)

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

12

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Dla chcących pozostać przy oryginalnej świecy płomieniowej wrzucam skany opisu działania i regulacji całego tego urządzenia.
http://www.fotoload.pl/123aa5/e2310186a9a1c4c0b4c293d7da28b03717791_min.jpghttp://www.fotoload.pl/123aa12/9b17c29674b565151d901cfc52287e0512056_min.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

13 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-02-01 18:19:39)

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Kto ten tekst tłumaczył ?
Najlepsze jest na początku "Przy temperaturach poniżej 0 °C nie należy stosować tego urządzenia w trosce o jego żywotność." choć kawałek dalej pisze "...i tym samym umożliwia pewny rozruch silnika w temperaturach zewnętrznych do -15 °C." big_smile
Nie wiem tylko jak tego nie używać i zarazem korzystać z rozrusznika, w moim potworze włącznik rozrusznika na I pozycji ma grzanie, a dalej na II pozycji grzanie + rozruch. Jest jeszcze III pozycja w drugą stronę, samo grzanie. Kable odłączać na zimę od świecy ??



e: Chyba znowu serwery zaczynają padać na p2a.pl hmm
Adminie czas szukać innego serwera.

14

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Adminie czas szukać innego serwera.

Nie takie proste

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-02-02 12:40:35)

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Dario napisał/a:

Kto ten tekst tłumaczył ?....

He he wink
Cytuję: "Niniejsza instrukcja użytkowania opracowana została przez kolektyw autorów z Zakładów VEB IFA-Automobilwerke...".

Takich przejęzyczeń w tego typu instrukcjach jest bardzo wiele, ale też trzeba pamiętać w jakich warunkach i na jakim sprzęcie takie publikacje wtedy powstawały. Dziś są o wiele większe możliwości wszelkich poprawek. Z reguły do każdej książki w tamtych czasach dodawane były erraty i one w pierwszej kolejności się gubiły.

We wszystkich pojazdach i maszynach, w których montowane były te silniki, z instalacją 12V do rozruchu używany był włącznik rozrusznika (taki jak u Ciebie Dario), a z instalacją 24V, do podgrzewania tej świecy instalowany był osobny przycisk. W instalacjach 12V, chodzi o to aby w temperaturach dodatnich, nie grzać świecy tylko od razu kręcić rozrusznikiem. W praktyce, jak zwykle bywa inaczej, ale lepiej przestrzegać tego zalecenia w wyższych temperaturach.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Piotrfire napisał/a:

Nie takie proste

Proste, ogłoś zrzutkę na płatny, profesjonalny serwer i już smile
Darmowe są dobre ale tylko na początek, później zaczynają być tylko kłopoty i coraz więcej do stracenia.

@PiotrK, opracować mógł kolektyw big_smile (kołchoźniane czasy i tamten język), ale na polski to raczej oni nie tłumaczyli tego.
Co od grzania to ostatnim latem jak było mniej niż 25 °C to grzać musiałem, łatwiej palił.
Zobaczymy jak w tym roku będzie, bo końcówki ma nowe, może będzie palił bez grzania smile

17

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Dario napisał/a:

...
@PiotrK, opracować mógł kolektyw big_smile (kołchoźniane czasy i tamten język), ale na polski to raczej oni nie tłumaczyli tego...

Do tłumacza to raczej nie dotrę, ale jak Ci bardzo na tym zależy, to zobaczę co się da załatwić... wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

18 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2012-04-13 14:58:54)

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

http://img13.imageshack.us/img13/1957/id20491.png przyznam sie bez bicia- ukręciłem gwint w tym ustrojstwie jak dokręcałem rurke łączącą z filtrem paliwa hmm to podane z linku będzie git ? przywiozłem od kolegi z sieczkarni ale też upier....iłem gwinta, zaśniedziałe to było.

PS  inaczej się nie da bo na stronie thu wszystko jest w jednym linku który odsyła do głównej....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

19

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Popraw link bo ten otwiera wszystkie produkty.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

20

Odp: Regeneracja elektrozaworu doprowadzającego paliwo do świecy płomieniow

Witam .Odgrzewam kotleta ... Mam pytanko odnośnie tej spiralki ( kontrolki żarzenia )jak ona ma być podłączona równolegle czy szeregowo  z świecą i elektro-zaworkiem?
Świeca i zaworek oryginał  czyli podłączone szeregowo ...