Temat: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Problem jak w temacie , z 10 na 11 splonela mi chlewnia wraz ze stodola.Wiekszosc swin udalo sie uratowac , maszyny, ktore staly w stodole spalone, obora sie zawalila do fundamentow jak i spora czesc stodoly.

Mam pytanko: Jak postepowac z PZU ? Brac na poczatek to co daja i potem robic jakies odwolania czy moze od razu postawic sprawe jasno i upierac sie ze to co daja to za malo ?
Pytam bo wiadomo ze mimo ze stodola i obora nie nadaja sie do uzytku to watpie zeby przyznali mi 100% szkod...

Mieliscie podobne sytuacje ? Jak to bylo w waszym przypadku ?

2

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Przede wszystkim wielkie wyrazy współczucia.I wytrwałości z biurokracją ,PZU to mafia ale do rozpracowania.

3

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Przerabiałem tylko nie w sprawie spalenia i jak każda firma chce ograć przeciwnika,dużo zależy jaki trafi ci się rzeczoznawca.Co do zaliczek czy nawet przelania pełnej kwoty to są szybcy ale to nie zamyka ci drogi aby domagać się więcej może warto już poszukać kogoś kto dobrze czuje się w temacie aby zainterweniował jak będzie potrzeba a na 90% raczej będziesz miał poczucie że ci szkody nie do szacowali.Powodzenia w batalii.

4

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Wiele osob mi radzi zebym szukal jakiegos prawnika, co najlepsze juz w trakcie dogaszania pogorzeliska dzwonil jakis facet na tel stacjonarny z tekstem :"Slyszalem o panstwa problemie i chcialem zaoferowac pomoc prawna w sprawie uzyskania pieniedzy od ubezpieczyciela", tyle ze to byla zla godzina na takie pogawedki, wiec mama odlozyla sluchawke.

5

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

prawnik obowiązkowo nie ogarniesz tego samemu.

6

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Tylko nie przypadkowe znajomości.Sprawdzone towarzystwo,sa specjalne biura "pomagające" poszkodowanym przez firmy ubez.ale trzeba się rozeznać .

7

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Ogólnie najważniejsze z jakiego powodu zapaliło się. Jeżeli z instalacji to nie wiem czy w ogóle będą chcieli wypłacić cokolwiek. Jeżeli podpalenie, lub jakiś piorun to co innego, ale sprawa i tak nie łatwa. W zależności od powodu zapalenia się będą inaczej z Tobą rozmawiać.

8

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Ważne też jaką mamy polisę wykupioną od czego itd .Ja po zerwaniu CZĘŚCI DACHU ZE STODOŁY NIE MIAŁEM PROBLEMU .GOŚÄ† WYCENIŁ I PO SPRAWIE .SĄSIADOWI SPALIŁA SIĘ ROLKA I TEZ NIE    NARZEKAŁ NA ZWROT KOSZTÓW .MOŻE TO ZALEŻY OD CZŁOWIEKA .ZNAJOMY STRAŻAK Z PSP MÓWIŁ MI ŻE JEŚLI BUDYNKI SĄ UBEZPIECZONE TO NIE KWAPIĄ SIĘ DO GASZENIA .RATUJĄ ŻYCIE I ZDROWIE, ZWIERZĘTA A RESZTA NIECH PŁONIE BO JAK PÓŁ URATUJĄ LUB  CZʌĆ  POTEM SĄ WŁAŚNIE PROBLEMY Z UBEZPIECZYCIELEM.TRZEBA BYĆ ZAWSZE DOBREJ MYŚLI

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

9

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

ja ci powiem jak umnie było bo było pzu to tak naprawde najbardziej uczciwa firma rzeczywiście zalerzy od rzeczoznawcy
jeśli chodzi o ubespieczenie to za budynki tak za to co w środku a wiec maszyny nie na to musi by c paragraf w umowie dodatkowy
przyczyna jest też ważna jeśli zapruszenie od maszyn twoja wina niedopatrzenie to mniej jeśli z innej przyczyny to normalnie
wypłata ubespieczenia całkowita z 2 miechy no tak jest
uniqa też nie jest zła bo jak mnie zalało to wyszłem na swoje ale troche sie wleką i mniej wypłacaja znów wszystko zalerzy od rzeczoznawcy

10

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

a prawnik pomorze ale jak sie bedziesz targował zamocno to nawet kasa po wydaniu wyroku sadowego , on też maja prawników i to potrafi potrwać kilka lat pytanie czy masz czas i pieniądze na to
pomoc ci si erównierz należy z gminy z opieki społecznej zawsze kilka groszy i też powinłęś sie o nie ubiegac

11

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

wyrazy współczucia.co do pzu ja nie narzekam wszystko zależy od rzeczoznawcy.jedno jest pewne nikt nie wypłaci wiecej niż suma ubezpieczenia.ważne żeby jak najwiecej szkod przedstawić.
wiosna spalił sie częściowo dom mojego szwagra tez był ubezpieczony w pzu.jak napisał protokół rzeczoznawca to nie było źle-chata jest lepsza niz  była i pieniedzy wystarczyło.

12

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

brat ma suszarnie ubezpieczoną w concordi i jak była wichura to urwało plastikowy daszek co jest nad palnikiem o wymiarach 1x0,5 metra, w zasadzie to tylko wyrwało zawiaski, brat zgłosił i wypłacili 900 zł smile zawiaski dorobione z cienkiej blachy i daszek nadal jest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

nie wiem czy już nie pisałem ale jak zapalił mi sie bizon to zainwestowane 21zł  dało 2600zł  w pzu

14 Ostatnio edytowany przez pitrekp (2015-11-15 17:19:42)

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Budynki jak i mienie wewnatrz mialem ubezpieczone , wiadomo straty sa wieksze niz kwota ubezpieczenia. Znależć dowod podpalenia (jesli bylo takowe) byloby strasznie ciezko, wszystko jest tak zryte ciagnikami i ladowarkami. Poczekamy i zobaczymy co powie rzeczoznawca.

http://www.wysokomazowiecki24.pl/media/ … 16fd_L.jpg

15

Odp: kasa z ubezpieczenia po spaleniu

Jak byś znalazł podpalacza to pzu byłoby  szczęśliwe.Skarze ci domagać się odszkodowania od podpalacza .Był u nas taki przypadek.Podpalaczem był strażak.Poszkodowany nic nie dostał od nikogo.Pzu nie będzie się procesować z podpalaczem.