4,661

Odp: GG FORUMOWE

cięzka sprawa zeby cos wygrac

Rolnik z powołania:-)

4,662

Odp: GG FORUMOWE

na pewno muszą drzewa ułożyć i gałęzie pociąć wedle życzenia za to można ich ścigać
i jak weszli bez zgody to raczej też

4,663

Odp: GG FORUMOWE

hehe śmieszne to co piszesz. kolede weszki juz w prawie las sakosiejki drube jak wiadro, scieli wszystko rebakiem i nic nie dostał, bo podobno na stronie gminy była informacja ze beda wycinać i jak ktos chce to niech sam sobie wytnie. chciał do sadu podac, ale prawnik mu powiedział ze sprawa przegrana

Rolnik z powołania:-)

4,664

Odp: GG FORUMOWE

sąsiadowi wycieli i pojechali to poleconym wysłał nakaz uprzątnięcia terenu i wrócili poukładać i porąbać,  i nic nie zabrali.

u nas zawsze przyjeżdżał ktoś z ENERGI i prosił o podpisanie pozwolenia wejścia na teren (co ciekawe wystarczało mu od jednego z współwłaścicieli)

4,665

Odp: GG FORUMOWE

Ciekawy artykuł na temat wycinki ,     http://xn--przesy-energii-lnc.pl/2013/0 … etycznymi/

4,666

Odp: GG FORUMOWE

Jak w tym artykule jest napisane że w sądzie uważają żę np: naprawa lini jest droższa od całej długości lini drzew ?? Nie mówimy o wysokości ale jaka jest szerokość ? Bo u mnie w okolicy powycinali na dobre 6-7m... A po drugie ile to wskoczyć na słup i wszystkie linki połapać gorzej jak jest słup złamany to co innego... Trzeba do sądu i się nie bawić wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,667

Odp: GG FORUMOWE

Karol jeśli nie wytną drzew w zasięgu linii i zdarzy się pojedyncza awaria to pikuś, ale jeśli będzie duża szadź i powali w ten sposób całe kilometry to nie trzeba wtedy narzekać że przez tydzień albo i dwa że nie ma prądu .

4,668

Odp: GG FORUMOWE

No to tak wink A tu to tu.. Gorzej jest z drogówką i ich pasem bocznym 2m...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,669

Odp: GG FORUMOWE

Pod liniami energetycznymi nie moze nic rosnąc do by mogło wrosnąć w nią lub dosięgnąć lini. Właściciel lini ma prawo wjechać i zrobic czystkę. Nawet bez zgody właściciela terenu. Tak było i jest a co bs3dzie to nie fiadomo.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4,670

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

Pod liniami energetycznymi nie moze nic rosnąc do by mogło wrosnąć w nią lub dosięgnąć lini. Właściciel lini ma prawo wjechać i zrobic czystkę. Nawet bez zgody właściciela terenu. Tak było i jest a co bs3dzie to nie fiadomo.....

Masz racje.Tak ztobili u mnie i nawet ladnie posprzatali

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

4,671

Odp: GG FORUMOWE

nie wpusciłem dziadów z energetyki na zamknietą posesję     mam 2 słupy z wysokim napięciem  i konserwować je chcieli i orzech im mój przeszkadzał  , wlezili w komunizmie na ogród i zesrali plac pod jakąkolwiek inwestycje dziadek z chujami walczył ale nie byl w stanie ich pogonić. ale mają z nami teraz przej...e . posapali i poszli w piz.... .jak by wcześniej próbowali  się umówić to bym może ? musiał ,a tak won.!!

Leszek   dla kolegów'

4,672

Odp: GG FORUMOWE

Układał ktoś tak rury? https://www.youtube.com/watch?v=wu-DDmNN4Gg
Mam kilometr rury cisnieniowej fi 63 i 500m fi 40 do ułożenia. Albo mini koparka albo dorobienie rylca do głębosza Głębokość około 50cm. Spadki tak jak teren....

4,673

Odp: GG FORUMOWE

u nas we wsi układali tak kable telefoniczne o średnicy 0,5 cm na głębokość 0,6-0,8 m to det pod górki się kopał a przez łąkę torfową to w ogóle nie dał rady i dokończyli kopanie sprzętem podobnym do tego
http://olx.pl/oferta/koparka-lancuchowa … c7547553d1
na szerokich kołach przez łąkę aż miło a przez najgorszy odcinek (płytki rów wypełniony błotem) przeszli gdy był lekki przymrozek
były też takie koparki łańcuchowe na buałoruśkach

http://olx.pl/oferta/koparka-lancuchowa … c7547553d1

od nich osprzęt kosztuje ok 5000 to może tym kopać

http://olx.pl/oferta/koparka-lancuchowa … 5e0d0666d8

4,674

Odp: GG FORUMOWE

Zalezy od gleby na glinie bym nawet nie myślał o takim rozwiązaniu. Normalnie jadę na 35cm głęboszem z 5 pazurami więc z jednym na tym odcinku spokojnie pójdzie na te 50cm

4,675

Odp: GG FORUMOWE

a jak szerokie masz łapy w głęboszu ??
mają z 8cm bo takiej średnicy musi być gdzieś rura wygięta w łuk przez którą będzie rura plastikowa wchodziła do ziemi. A na zimę planujesz te rury jakoś opróżniać z wody?? sprężonym powietrzem czy może sól dodawać

4,676

Odp: GG FORUMOWE

Na zimę spuszczę.  ukształtowanie terenu pomoże....  Lemiesze w głęboszu mam 8 i 15 cm. Tylko martwi mnie łączenie rur bo mam odcinki 100m musiała by jeszcze złączka przez głębosz przejść

4,677

Odp: GG FORUMOWE

Pogoda tej jesieni nie sprzyja opryską pisaliśmy sobie  i jak nie pada to wieje przez całe dwa miesiące mieliśmy tylko 3 dni spokojne dni ale znowu nie mozna było wjechać z opryskiem na chwasty zostało jeszcze 5 ha żyta i 15 pszenżyta czy jakbym teraz prysnął czy będzie dobrze czy czekać na wiosnę

4,678

Odp: GG FORUMOWE

Tolurexem jeszcze można.

4,679

Odp: GG FORUMOWE

jak nie za mokro , to wieje, no i przymrozki a tego ostatniego  żadne środki nie lubią, chyba jednak wiosna , mam to samo i sobię odpuszczę

Leszek   dla kolegów'

4,680

Odp: GG FORUMOWE

Mam lentipur niby jak jest temperatura 3 w dzień to mozna pryskać ale 5 godzin przed przymrozkiem