Temat: Dziwny przypadek na wstecznym

Odpalam ostatnio Forsza 323 włączam wsteczny i jadę skręcam koła w lewo, jadę patrzęza drzwi na ziemie od wewnętrznej strony skrętu tylne koło zryło grunt. Tak jakby na blokadzie. No to do przodu na pełnym skręcie w jedną stronę i w drugą i jest dobrze a do tyłu na skęconych kołach rwie wenętrzne koło do skrętu. Co jest grane?

2

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Ciekawe :hmmm:  Koło się nie  blokuje   tzn. ryje cały czas czy przerywa .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

może hamulec się gdzieś blokuje?

4

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Krzyżak ?

5

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

W tył ma ciężko po przód trzyma ( automat od przedniego) a to że Ci lekko ziemie zmielił może pod tym kołem było bardziej miętko.  Ja swoimi w orance bez załączenia przedniego mam problemy przy cofaniu z opuszczonym agregatem

6

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

U mnie zaczął się kopać na wstecznym  w wałach  "jacek ".   A przednimi  kołami mogę ręką zakręcić  jak  są w górze .   Łatwo go  zakopać  bo jak koło złapie poślizgu  to chwila  nie uwagi i siedzimy big_smile Nawet MTZ nie ma takich tendencji  do zakopywania się   . Ale  nie  o tym  mowa . U  mnie jak cofam  na drodze  to ślady zostają na asfaldzie i zawsze  oba  koła  przednie  ciągną "stawiają opór " na wstecznym oczywiście  bez 4/4.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

7

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Tylko że kolega pisał że mu rwie tylne koło

8

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Fakt, przepraszam nie doczytałem ;o

9

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Jednak  potrzebuję okularów smile Może go podnieś i  obróć kołem.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

10

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Po prostu masa ciągnika robi swoje. Ciężko klogę  przestawić i koło się uślizguje. Jeszcze po suchym i twardym tak tego nie widać, lecz po obślizgłej ziemi to się zdarza. To nic że wewnętrzne, przecież ono także się obraca i ciągnie. A poza tym jak napisał Krzysiek przód trzyma.
Nawet mojemu MF255 się to niekiedy zdarza.

11

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

czesc chlopaki! mam problem z ciągnikiem fortschritt 323 a konkretnie to nie mam biegu wstecznego.wszyskie do przodu sa tylko nie ma wstecznego? co jest grane? pomozcie bo ciagnik potrzebny do orania a tu ani boze moj nim do tylu ruszyc. czekam na odpowiedzi

12

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Ale jak , wrzucasz wsteka  i nic cicho nawet  maleńkiego zgrzytu nie ma ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

13

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Trzeba zrzucić pokrywę skrzyni nie zrobisz tego inaczej

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

dzieki za pomoc! jutro biorę się za rozbiórkę pokrywy.

15

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

witam chwilkę mnie nie było bo mój forsz chodził bez zarzutów aż do wczoraj- mam bardzo podobny problem co Stasiek 50 -zawoziłem wczoraj przyczepę QQ do handlarza chce cofnąć pod dmuchawę a tu zonk -wkładam wsteczny na II grupie potem 2 chce cofnąć bieg niby wszedł puszczam sprzęgło i nic jakby był na luzie na reduktorze. zmieniam do przodu idzie , znów tył niby wszedł a tu nic- przełączam na I grupę wkładam wsteczny idzie- straciłem wsteczne na II grupie -pomóżcie co się mogło posypać

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

16

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Wsteczny jest jeden ,tylko napęd idzie przez 1 zakres terenowych albo 2 zakres ............  po zdjęciu pokrywy się wyjaśni czy to wodzik............. czy łożyska na wałku od wstecznego .

17

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

całą skrzynie robiłem w zeszłym roku o koszty nie pytaj bo prawie 6000 wsadziłem zmieniałem 5 zębatek ,łożyska igiełkowe i wszystkie przesuwki nowe. Łożyska wykluczam. dziwi mnie ze na I zakresie jest wsteczny a na II na szybkich niema. Rozgrzebie to ale dopiero po

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

18

Odp: Dziwny przypadek na wstecznym

Wodzik od wstecznego pewnie się rozpadł, on ma 2 wycięcia dla każdego zakresu inne.