181

Odp: Jaka jutro pogoda?

Androl ciężko będzie ją potem zamalować .......  ja lecę po pudrowy róż ........ smile

182

Odp: Jaka jutro pogoda?

Już po ptokach, a częściowo właśnie kładą malarze tapetę, też w takim kolorze i wzorami jakby mróz na szyby wszedł, chyba będę spał w skarpetach i szlafmycy brr..........

183

Odp: Jaka jutro pogoda?

zorak napisał/a:

a moje bydlaki chyba się cieszą z takiej pogody, -15 ale przez wiatr odczuwalna znacznie większa. Mimo wiaty one leżą w słomie przed wiatą pod którą raczej nie wchodzą.

Kolega też tak trzymał.
Zobaczył to jakiś *** niedouczony obrońca zwierząt.
I się zaczeło. 3 wizyty różnej maści urzędasów. Wszyscy ciemni.....
Na koniec przyjechała policja, samochód do przewożenia bydła i prokurator.
Na szczęście Ignacy miał widły.... a prokurator okazał się myślący.
Poszli we dwóch do bydlaków
Ignacy go pyta czy one wyglądają na zabiedzone na takie którym czegoś brakuje?
Ten popatrzał i poszedł w pizdu....
POlicjanci trochę się pultali o te widły ale się rozeszło...

184

Odp: Jaka jutro pogoda?

w pierwszej kolejności musieli by jakimś cudem wejść na teren gospodarstwa - bez nakazu bym nie wpuścił choćby z obawy przed przenoszeniem chorób, ot takie widzimisię. Pierwszy rok o tej porze zostawiłem krowy mamki na zewnątrz. Cielaki odłączyłem do stodoły a krowy zostały i jak wspominałem nawet nie myślą korzystać z wiaty. Zostawił by je tak do wiosny ale wygodniej jet mi je obsługiwać w oborze i dziś je zganiam.

gg 5118068

185

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ignacy miał mięsne..
weterynarz przyłaził....
No a prokurator posiadał stosowny papier...

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja mam już 8 rok krowy na pastwisku cały rok. Raz w gazecie byłem. Nic nie moga zrobić. System otwarty jest NAJZDROWSZY dla bydła mięsnego. Cielaki rodzą się w mrozie na słomie, żadnych zapaleń płuc, biegunek, nic kompletnie. Zorak dlatego niebuduje wiaty bo i tak tam nie wejdą a wywalać tyle kasy żeby jakiś *** animals spał spokojniej bez sensu.

187

Odp: Jaka jutro pogoda?

Heh no wiadomo u mnie taki rejon chociaż ostatnio jechałem do domu z Suwałk to jak jechali od strony przejścia granicznego to były samochody całe w śniegu a u nas tego śniegu praktycznie nie ma..  Do granicy mam dobre 15km więc nie wiem czy tam radę blokadę postawić big_smile A teraz w dzień się trzyma i to mocno mrozik ok -14-15*...  Mogło by być troszkę mniej tych gradusow:)

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

188

Odp: Jaka jutro pogoda?

jak z pojeniem bydła w taki mróz?

Rolnik z powołania:-)

189

Odp: Jaka jutro pogoda?

Dolewa się alkoholu żeby nie zamarzła ,ta woda.

190

Odp: Jaka jutro pogoda?

Jak byłem szczeniakiem i nie mieliśmy jeszcze hydroforu, kuliśmy przeręble w stawie i tak się poiło.

191

Odp: Jaka jutro pogoda?

O to dawno było !  -8 i pada śnieg .siedzę i wybieram nasiona kukurydzy . i się waham ?? na bogato ? czy ciąć koszty .????

Leszek   dla kolegów'

192

Odp: Jaka jutro pogoda?

maksx napisał/a:

Dolewa się alkoholu żeby nie zamarzła ,ta woda.

Nie rób sobie jaj z pogrzebu, wczoraj bł u mnie kumpel pożyczyć alkoholomierz bo mu się wódka ze sklepu podejrzana wydała. Przyniosłem z pakamery, ale mówię: - Czekaj mam schłodzoną flaszkę w zamrażalniku to sprawdzimy czy dobrze wskaże, wyciągam butelczynę, a tam cała wódka zamarznięta na kość, po rozmrożeniu pływak pokazał 40 %, ale nieprędko dam się namówić na sklepową bo coś mi śmierdzi to jakimś kombinowanem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pajej napisał/a:

jak z pojeniem bydła w taki mróz?

Pompa spalinowa z odwiertu do wanny. Napompujesz i spuszczasz z niej wodę żeby nie zamarzła.

194

Odp: Jaka jutro pogoda?

sarast napisał/a:

O to dawno było !  -8 i pada śnieg .siedzę i wybieram nasiona kukurydzy . i się waham ?? na bogato ? czy ciąć koszty .????

miedzy czym a czym wybierasz?

195

Odp: Jaka jutro pogoda?

MarekPe Taki napój może zgęstnieć ale nie zamarznąć. Przy -24 powinien wlewać się do kieliszka jak olej rzepakowy przy +20.
Ja dziś rozlałem w butelki bimberek bo plastykiem przechodzi jak za długo stoi....

196

Odp: Jaka jutro pogoda?

MAREKPE napisał/a:
maksx napisał/a:

Dolewa się alkoholu żeby nie zamarzła ,ta woda.

Nie rób sobie jaj z pogrzebu, wczoraj bł u mnie kumpel pożyczyć alkoholomierz bo mu się wódka ze sklepu podejrzana wydała. Przyniosłem z pakamery, ale mówię: - Czekaj mam schłodzoną flaszkę w zamrażalniku to sprawdzimy czy dobrze wskaże, wyciągam butelczynę, a tam cała wódka zamarznięta na kość, po rozmrożeniu pływak pokazał 40 %, ale nieprędko dam się namówić na sklepową bo coś mi śmierdzi to jakimś kombinowanem

no bo to wódka z proszku była

mdw

197

Odp: Jaka jutro pogoda?

androl napisał/a:

Jak byłem szczeniakiem i nie mieliśmy jeszcze hydroforu, kuliśmy przeręble w stawie i tak się poiło.

Ja też pamiętam te czasy , dziś nie wyobrażam sobie takiego pojenia ,szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

198

Odp: Jaka jutro pogoda?

Krzysiek napisał/a:

MarekPe Taki napój może zgęstnieć ale nie zamarznąć. Przy -24 powinien wlewać się do kieliszka jak olej rzepakowy przy +20.
Ja dziś rozlałem w butelki bimberek bo plastykiem przechodzi jak za długo stoi....

Od ponad 20 lat bawię się takimi zabawami i wiem jak powinno być, ale wczoraj byłem zaskoczony tym co zobaczyłem i planuję jutro nastawić kolejny antałek do fermentacji, bo to sklepowe coś nic dobrego nie wróży.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

199

Odp: Jaka jutro pogoda?

Byłem przed świętami u znajomego co robi destylarnie na sprzedaż, dał butelczynę na drogę czystego w zakapslowanej butelce . Ja tego nie piłem bo i po co skoro się na tym nie znam ale tatko spróbował i w święta kilka osób spróbowało to nie mogli uwierzyć że to samosiejka .........  Aparatura droga bo nawet 7tyś ale za to rano wstajesz na sterowniku ustawiasz start i po robocie jak wrócisz do domu saganek pełen 97% . Jego strona to http://www.destyluj.pl/

200

Odp: Jaka jutro pogoda?

Apropo samogonów..,. Przyda sie bo podob o odwilż idzie. Wczoraj rano -15, a dziś -16,8. Czyli dwie kreski ale ni w tą strone.... Trzeba b3dzie się czym rozgrzac.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....